ریپورتاژ آگهی

راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

salamcrypto

استان قم با مرکزیت شهر قم در مرکز ایران واقع شده است. این استان تنها یک شهرستان دارد و شهر سلفچگان و روستاهای فردو، خاوه، وشنوه و کرمجگان در آن واقع هستند. اقتصاد این منطقه بر گردشگری مذهبی استوار است، اما نباید از معادن متنوع آن نیز غافل بود. انواع سنگ‌های ساختمانی، نمک و گچ مهم‌ترین ذخایر این استان هستند. در سال‌های اخیر، تاسیس شرکت در قم در حوزه توریسم و صنعت رشد چشمگیری داشته و بسیاری از کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور را به این شهر کشانده است. در این مقاله، به طور کامل به تمام قوانین و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم می‌پردازیم.

قوانین ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در قم است. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمامی موسسات ثبتی مجاز نیز با نظارت همین سازمان به فعالیت می‌پردازند. اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در قم را دارید، باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که مالیات شرکت‌های با مسئولیت محدود در قم همانند دیگر شرکت‌ها در سراسر کشور است و سازمان امور مالیاتی کشور میزان آن را بر اساس سود سالیانه شرکت محاسبه می‌کند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

  • کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضا
  • اساس‌نامه و شرکت‌نامه با امضای همۀ شرکا
  • صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره
  • تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود با امضای تمام شرکا
  • گواهی مدیر شرکت مبنی بر فراهم نمودن تمام سرمایه شرکت و ارائه مستندات آن
  • مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (در صورتی که موضوع فعالیت شرکت به مجوز قانونی نیاز دارد)

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

مسیر تاسیس شرکت در قم دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. در ادامه، فهرستی از مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم را آورده‌ایم که با دنبال کردن آنها می‌توانید به آسانی این روند قانونی را به طور کامل طی کنید.

بیشتر بخوانید:  نحوه استفاده از پی پال در ایران

۱. در نام‌گذاری شرکت با مسئولیت محدود نباید از اسم شرکا استفاده کرد. همچنین عبارت «با مسئولیت محدود» حتماً باید در عنوان شرکت نیز قید شود.

۲. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحله کار هستند. این اسناد باید دربردارنده تمام اطلاعات اصلی شرکت باشند.

۳. تشکیل شرکت با مسئولیت محدود پس از تأمین کامل سرمایه اولیه مقرر آن امکان‌پذیر خواهد بود.

۴. حداقل دو شریک و یک مدیر باید برای معرفی به اداره ثبت شرکت‌ها معیّن شوند.

۵. در صورتی که تعداد شرکا بیشتر از دوازده نفر باشد، طبق قانون باید هیأت نظار تشکیل شود. این گروه وظیفه بازرسی دفاتر، اسناد و صندوق شرکت را بر عهده می‌گیرند.

۶. مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود باید مستقیماً در پاکت مخصوص پستی به اداره ثبت شرکت‌های قم ارسال شود.

۷. ثبت نهایی شرکت با مسئولیت محدود در قم با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

کمترین هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم با در نظر گرفتن حداقل اعضا و حداقل سرمایه در سامانه موسسه آسان‌ثبت ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال) است. عمدۀ این مبالغ به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند. پاکت مخصوص پست، هزینه ابطال تمبر سرمایه و چاپ آگهی در روزنامه رسمی نیز در تمام موسسات مجاز ثبتی قیمتی ثابت دارند.


مدت زمان تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در قم

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌های قم ارسال می‌شوند. کارشناسان این مرکز به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح بازمی‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در قم پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در قم ندارد.

واحد تبلیغات

واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا