اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حملات هکر ها به زیرساخت های IT دولت روسیه افزایش یافته است.

salamcrypto

یک وکیل گفت که حملات هکر ها به زیرساخت های IT دولت روسیه برای ماین کردن ارز های دیجیتال افزایش یافته است.
بنا به اظهارات نیکولای موراشوف معاون مرکز ملی حوادث رایانه ای روسیه، هکر ها به طور فعال از زیر ساخت های فناوری دولت روسیه، صنایع دفاعی، موسسه های پزشکی، موسسات تحقیقاتی این کشور برای ماین کردن ارز های دیجیتال استفاده می‌کنند. خبرگزاری TASS گزارش می‌دهد که موراشوف این سخنان را در کنفرانسی در مسکو گفته است اگرچه جزئیات خاصی از این حملات ارائه نکرده است.
در همین حال محققان شرکت امنیت سایبری Group-IB می‌گویند ماین کردن در واقع یکی از کم طرفدارترین راه ها بین هکرها در جهان و به ویژه روسیه برای جمع آوری کمک مالی است.
پاول سداکوف سخنگوی Group-IB می‌گوید حتی هکر های قبلی که به بانک ها حمله کردند تا از طریق ATM ها و SWIFT پول دریافت کنند در حال حاضر از بدافزار رمزنگاری شده استفاده می‌کنند، حتی تاکتیک این‌کار تاکتیک جذاب تری نسبت به انتظار برای ماین کردن ارز های دیجیتال است.
گاهی اوقات کارمندان دولت ها از قدرت دسترسی کامپیوتر های خود برای ماین کردن ارز دیجیتال سو استفاده می‌کنند.
مرکز حوادث رایانه ای توسط سرویس امنیت فدرال (FSB) در سال 2018 برای حفظ ایمنی زیرساخت های فناوری تاسیس شد. FSB همچنین بر تمام فعالیت های مربوط به رمزنگاری مورد استفاده نهاد های دولتی در روسیه نظیر استفاده از رمزنگاری توسط پروژه های بلاکچین نظارت می‌کند.
منبع: coindesk.com

بیشتر بخوانید:  دلار دیجیتالی چیست؟ هدف از دلار دیجیتالی چه بود؟

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا