صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خسارت هک‌های انجام شده، با کاهش تعداد، افزایش یافته است

خسارت هک‌های انجام شده، با کاهش تعداد، افزایش یافته است

به گزارش زوم ارز، از آغاز سال جاری، تعداد هک‌های رمز ارزی روند نزولی محسوسی داشته است. بنا به مطالعات اخیر از BestBrokers، تا میانه‌ی ژوئن، این صنعت 64 نقص امنیتی را به خود دید، که افتی شدید نسبت به 251 هک در سال گذشته به شمار می‌رود

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

هرچند، در حالی که تعداد هک‌های موفق رو به کاهش بوده است، آسیب وارده از سوی آن‌ها به این صنعت چنین روندی را دنبال نکرده است. داده‌ها نشان می‌دهند که متوسط میزان رمز ارز سرقت شده در هر هک رمز ارز، نسبت به میانگین 2021، به مقدار 206 درصد رشد داشته است.

با توجه به نتایج تحقیقات، سال 2021 در مجموع 251 هک به خود دید، که موجب سرقت شدن 3.2 میلیارد دلار رمز ارز شد. سال جاری، تا میانه‌ی ژوئن، این صنعت 1.7 میلیارد دلار دارایی سرقت شده، اما طی تنها 65 نقص امنیتی، به خود دید.

داده‌های جدید از سوی Chainalysis نشان می‌دهند که میانگین دارایی سرقت شده در هر هک رمز ارزی طی سال جاری، حدود 26.6 میلیون دلار محاسبه شده است؛ رقمی که 206 درصد افزایش نسبت به میانگین 2021، یعنی 12.9 میلیون دلار، به شمار می‌رود. همچنین، این عدد در مقایسه با میانگین 2020، که 4.7 میلیون دلار در هر هک بود، بزرگتر نیز به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:  مصادره ی 3.6 میلیارد دلار کریپتو

محققان باور دارند که در طی 2022، هکرها به دنبال اهداف بزرگتر بوده‌اند و در این امر، به موفقیت رسیده‌‎اند. به نظر می‌رسد که بازار دیفای، هدفی جذاب برای هکرها به شمار می‌رود؛ چرا که آن‌ها معمولا می‌توانند سود هنگفتی روی پروتکل‌های غیرمتمرکز کسب کنند.

حدود 72 درصد از تمام رمز ارز سرقت شده در سال 2021 مرتبط با پروتکل‌ها و سرویس‌های دیفای بوده است. سال جاری، این درصد به رقم چشم‌گیر 97 درصد افزایش یافته است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا