اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهانبلاک چیننیم نگاه دیجیتالی

بلاکچین در چین

به گزارش رویترز بر اساس مطالعات شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال کوین‌شیرز واقع در لندن، استان سیچوان چین به تنهایی بیش از پنجاه درصد از نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین در جهان را تامین می‌کند. مسئولیت تامین ۶۶٪ از نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین را استخراج کنندگان چینی به عهده دارند.
️ مبنای سنجش کل توان محاسباتی تایید تراکنش‌ها، نرخ هش بر روی شبکه‌ی بلاک‌چین است. باید بدانیم که توان محاسباتی بالاتر به معنی امنیت بیشتر شبکه است.باتوجه به سرمایه گذاری های اخیر دولت چین، به نظر می رسد که مقامات چینی فناوری بلاکچین در چین را به عنوان ابزاری برای حل مشکلات، به ویژه در حوزه تجارت پذیرفته اند. و همچنین علاقه‌ی بیشتر در کسب سود از استخراج بیت‌کوین را دارند.

سلام کریپتو

اشتراک اطلاعات امن با بلاکچین در چین

چین می تواند با استفاده از فناوری بلاکچین در چین تجارت و ثبت و اشتراک اطلاعات را آسان و امن کند.
چین به شدت علاقه مند به دفتر کل بلاکچین است. تعدادی از کنسرسیوم های عالی رتبه توسط موسسات دولتی و تجاری برای توسعه و بلاکچین شکل گرفته اند. براساس طرح «جاده ابریشم جدید»، چین حدود ۹۰۰ میلیارد دلار برای ایجاد راه ارتباطی در ۶۵ کشور مختلف، سرمایه گذاری کرده است. چین در حال رهبری کردن بزرگترین زیربنای برنامه تجاری و اقتصادی جهان است.

بیشتر بخوانید:  پروژه RippleX در راه است

بلاکچین در چین ابزار تجارت

حالا پکن فرصت خوبی برای تسخیر جایگاه کنونی آمریکا پیدا کرده است. با توجه به سرمایه گذاری های اخیر دولت چین، به نظر می رسد که مقامات چینی فناوری بلاکچین در چین را به عنوان ابزاری برای حل مشکلات، به ویژه در حوزه تجارت در نظر دارند.
میتوان گفت چین می تواند از این فناوری استفاده کند تا از تسلط دلار خارج شود .چین و روسیه در حال همکاری برای یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین هستند.
این فعالیت فقط به منظور استفاده از بلاک چین نیست یعنی این کار ترکیبی از قراردادهای هوشمند و حساب های سپرده گذاری دارای چند امضااست و این امکان را برای افراد فراهم می کند که معاملات خود را با ارزهای مخصوص خود انجام دهند.

این مهم نقش دلار را به عنوان پول جهانی کم رنگ تر میکندو باعث شکست بانک های وال استریت می شود، که تأثیر زیادی بر تجارت در آمریکا دارند.
اگر کسب و کارها نیازی به پرداخت با دلار را نداشته باشند، دولت ها دیگر نیازی به دلار برای تجارت جهانی نخواهندداشت .
پس، آیا این به این معنی است که چین به اسانی می تواند به بزرگترین ابرقدرت تبدیل شود؟

صرافی ایرانی کارت

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا