اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نیمی از معاملات رمزگذاری جهان در قاره آسیا

salamcrypto

فعالیت رمزنگاری در آسیا با مجموع فعالیت در ایالات متحده و اروپا برابر است.

تحقیقات انجام شده توسط Messari به کشف فضای رمزنگاری آسیا پرداخته و نشان می دهد این منطقه تقریبا نیمی از معاملات دارایی های دیجیتال را در اختیار دارد.

این گزارش که توسط تحلیلگر تحقیقاتی میرا کریستنتو جمع آوری شده است ، تأیید می کند که چین ، ژاپن ، کره ، هنگ کنگ و سنگاپور رهبران بازار با حجم نقدینگی عمیق هستند ، افزود که سایر کشورهای آسیایی نیز پتانسیل گسترده ای برای مقیاس بندی دارند.

“با در نظر گرفتن 60٪ جمعیت جهان در آسیا ، شرکتهای زیرساختی در سراسر جهان علاقه مندند که از بازار در حال رشد استفاده کنند.”

این گزارش با استناد به داده های Chainalysis ، اظهار داشت که طی 12 ماه منتهی به ژوئن 2020 ، آسیا 43٪ از معاملات ارز رمزنگاری شده جهان ، معادل تقریباً 300 میلیارد دلار به خود اختصاص داده است. کریستنتو اضافه کرد که فعالیت رمزنگاری فقط در آسیا معادل ایالات متحده و اروپا است.

در طی افزایش قیمت های اخیر بازار رمزنگاری ، در آسیا ، فروشهای زیادی صورت گرفت که باعث ایجاد تفسیر در رسانه های اجتماعی رمزنگاری در مورد تأثیر منطقه در بازارها شد.

بیشتر بخوانید:  ممنوعیت خرید ارز های دیجیتال در بریتانیا

در حال حاضر چین 65٪ از نرخ هش BTC را کنترل می کند. مالزی نیز به دلیل هزینه های برق مناسب ، وارد پنج کشور برتر شده است و 4.33٪ از هش جهانی را تشکیل می دهد.

علی رغم فشارهای مداوم نظارتی از سوی دولت ، چین خود را به عنوان یک قطب بلاک چین قرار داده و قرار است اولین کشوری باشد که ارز دیجیتال بانک مرکزی عرضه می کند.

رسانه های اجتماعی رمزنگاری قطعاً متوجه تأثیر ویژه معامله گران چینی شده اند.جشن سال جدید قمری در چین می تواند باعث نوسانات شدید قیمت بیت کوین شود زیرا بازارها قبلاً به دلیل تعطیلات بخش عظیمیی از آن تخلیه شده اند. در سال 2021 ، این جشن در 12 فوریه رخ می دهد اما محدودیت های Covid-19 ممکن است اثر آن را کاهش دهد.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا