صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

به گزارش زوم ارز، Elliptic، کارآگاه بلاکچین، هک اخیر انجام شده روی هارمونی را به کره شمالی نسبت داد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همانطور که توسط U.today گزارش شد، ماه جاری، بریج بلاکچین کراس چین Horizon قربانی هک 100 میلیون دلاری شد.

Elliptic باور دارد که این هک از طریق یک حمله‌ی مهندسی اجتماعی انجام شده است، حمله‌ای که معمولا توسط گروه لازاروس، گروه سایبری بدنامی که توسط دولت کره شمالی کنترل می‌شود، انجام می‌شود. این گروه هکری بدنام معمولا بر ناحیه‌ی آسیا و اقیانوسیه تمرکز دارد.

پولشویی برنامه ریزی شده‌ی دارایی سرقت شده توسط میکسر پول نقد Tornado در حال انجام است. این کارآگاه بلاکچین توانست تراکنش‌های این هکرها را اصطلاحا demix کند.

همانطور که توسط U.today گزارش شد، کره شمالی مسئولیت سرقت 625 میلیون دلاری Ronin را نیز بر عهده داشت. گروه لازاروس رمز ارز دزدیده شده را با میکسر مذکور Tornado، به شکلی مشابه، انتقال داد.

در ماه جاری، پروتکل Harmony از پاداشی یک میلیون دلاری در ازای هرگونه اطلاعات مرتبط با این گروه رونمایی کرد. همچنین، این کمپانی ادعا کرد که اگر دارایی سرقت شده بازگردانده شود، آن‌ها هیچ شکایتی از عاملان این سرقت نخواهند داشت.

کره شمالی احتمالا یکی از بزرگترین بازندگان ریزش اخیر بازار به شمار می‌رود؛ چرا که به شدت بر رمز ارز سرقت شده جهت پشتیبانی مالی از برنامه‌های پر هزینه‌ی سلاح‌های خود اتکا دارد. به دنبال آزمایشات موشکی اخیر کره شمالی، آمریکا به دنبال اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تر بر این کشور است.

بیشتر بخوانید:  احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به 220،000 دلار 🎯 در سال 2021

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا