اخبار ارز دیجیتال

آیا یک نهنگ اصلاح قیمت را رقم زده است؟

salamcrypto

نهنگی که قبل از سقوط بیت کوین در سال 2020 بیت کوین های خود را فروخته بود، این هفته و قبل از سقوط 20 درصدی بیت کوین در این هفته 156 میلیون دلار بیت کوین فروخت.
یک نهنگ بیت کوین که بیت کوین های زیادی را در اختیار دارد و معاملات زیادی را پردازش می‌کند تصمیم گرفت که مقدار زیادی بیت کوین را قبل از سقوط بیت کوین در روز دوشنبه به 47400 دلار واگذار کند.تحقیقات جدید نشان می‌دهد بخشی از افت قیمت 20 درصدی بیت کوین به لطف اقدامات یک نهنگ است.داده های تحلیلی شرکت Santimen در تاریه 23 فوریه نشان می‌دهند که جفت ارز BTC/USD پس از انجام دومین معامله بزرگ بیت کوین در سال 2021 باعث شده بیت کوین به حدوداً 47 هزار دلار کاهش یابد.
این معامله 2700 بیت کوینی که اگر بیت کوین را در زمان فروش 58 هزار دلار در نظر بگیریم معادل 156.6 میلیون دلار می‌شود. منجر به تحت فشار قرار دادن بیت کوین شد و باعث شد قیمت بیت کوین بریزد.
Santiment در توئیتی نوشت: همانطور که دیروز اشاره کردیم، یک جهش 11 درصدی نزولی رخ داد که بیت کوین را از اوج قیمت جدید خود دور کرد.
” ترکیب بیشتر داده ها نشان داد که این آدرس دومین معامله بزرگ بیت کوین در سال را رقم زده است. این نهنگ سریعاً 2700 بیت کوین را قبل افت قیمت شدید فروخت.”
برخی بر این باورند که بازار بیش از حد گسترده شده است، برخی افراد ناشناس ادعا می‌کنند که یک فرآیند حباب مانند مدت هاست که روی بیت کوین افتاده است. برخی دیگر استدلال می‌کردند که تجارت بیت کوین به سادگی دیگر تجارت هاست، اما همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نگرانی ها در مورد ورود غیرمعمول و عظیم افرادی که کاربلد نیستند، افزایش یافته است.
Santiment خاطرنشان کرد که همین آدرس بلافاصله قبل از سقوط ارزش دارایی ها در مارچ 2020 و همه گیری کرونا نیز بیت کوین فروخته است. در آن زمان بیت کوین تقریباً 60 درصد از ارزش خود را از دست داد و به 3600 دلار رسید.
” همان آدرس در مارچ 2020 و قبل از پنجشنبه سیاه، 2000 بیت کوین فروخته بود. این نهنگ در طول یک سال فعالیت خود 73 معامله انجام داده است که در مجموع معادل 91935 بیت کوین می‌شود.”
sentiment افزود: ما باور نداریم که یک آدرس به تنهایی می‌تواند چنین اصلاح قیمتی را در برزگترین دارایی دیجیتال جهان ایجاد کند، بنابران مطمئناً نمی‌خواهیم شما نیز به آن اعتقاد داشته باشید ولی این فعالیت در اصلاح قیمت تأثیرگذار بود.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  عرضه شدن سهام کوین بیس طلوع عصر جدید ارز های دیجیتال!

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا