صرافی کوینکده
تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

سهام داری در اتریوم 2.0 | آموزش شرکت در سهامداری اتریوم 2.0

سهام داری در اتریوم 2.0 ،این جمله، جمله ای است که احتمالا برخی ها با شنیدن آن سریعا به سراغ سهام دارد شدن می روند. برخی از این افراد ابتدا تحقیق می کنند و بعضی ها هم ندانسته ورود می کنند. اگر تا به حال این نام را شنیده اید ابتدا کمی تامل کنید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات بسیار مناسبی در این باره به دست بیاورید و سپس اقدام کنید. به صورت کلی منظور از سهام داری در اتریوم 2.0 یعنی، نگهداری یک مقدار مشخص از اتریوم برای مشارکت در شبکه در ازای به دست آوردن پاداش می باشد. روند سهام داری شامل قفل نمودن یک مقدار از یک ارزدیجیتال مشخص در یک کیف پول برای شرکت در عملیات بلاکچین در عوض دریافت پاداش می باشد. هر فردی می تواند در سهام داری بلاکچین های مختلف مشارکت کند که این موضوع بر روی الگوریتم اجماع اثبات سهام یا Proof of Stake عمل می کند. تیم توسعه دهنده اتریوم فعلا بر روی بروزرسانی های مهم موسوم به اتریوم 2.0 فعالیت می کند. احتمالا تا به حال اتریوم 2.0 زیاد به گوشتان خورده است و زیاد شنیده اید اما تا به امروز خبر های موثقی در این بابت انتشار پیدا نکرده است. چندی پیش بود که با وجود چندین خبر شرایط از این موضوع حاکم بود که انگار این پروژه شکست خورده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بروزرسانی های در حال انجام همراه با یک سری مهندسی های مجدد بر روی پروژه اتریوم و همچنین راه اندازی یک نسخه جدید که یکی از مزایا این نسخه جدید مقیاس پذیری بیشتر است. همانطور که گفتیم طبق شنیده ها باید اتریوم 2.0 تا تابستان 2020 اجرایی می شد اما با توجه به پیش آمدن یک سری از مشکلات این موضوع محقق نشد و این زمان به تاخیر افتاد. اگر تا به اینجا مقاله برایتان جذاب بود، در ادامه نیز همراه ما باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

نگاهی به اثبات سهام یا POS

آیا تا به حال درباره اثبات سهام شنیده اید؟ این نام برای برخی از افراد آشنا است و برخی از افراد دیگر به صورت کامل با آن آشنا هستند چراکه اگر در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت می کنید باید بدانید که اثبات سهام چیست؟

اثبات سهام یا همان POS که مخفف عبارت Proof of stake می باشد، یک ساختار اجماع است که برخی از بلاکچین ها از آن استفاده می کنند. اثبات سهام یا POS به افرادی که سهام توکن های شبکه را خریداری کرده اند، امکان کسب پاداش برای اعتبار سنجی بلاک ها را می دهند. این موضوع دقیقا مقابل ساختار اثبات کار قرار می گیرد. زمانی که یک تایید کننده با سهام دار های توکن موافق است، این سهام ها قفل می شوند. در برخی از موارد که عمدا بسیار ممکن است پیش بیاید اگر تایید کننده به نفع شبکه عمل نکند ( آن هم از قصد ) تمام سهام او و یا تنها بخشی از آن ضبط می شود. به صورت کلی باید گفت که هر فردی امکان این را دارد که در توکن ها سهیم شود و یا سهام دار باشد. در اصل این پروتکل است که تعیین می کند که کدام شرکت کننده، برای تایید بلاک و همچنین دریافت پاداش سهامداری انتخاب شود. اگر فردی سهامدار 1 درصد از کل شبکه باشد، امکان این را دارد که 1 درصد از تمام بلاک ها را اعتبار سنجی و همچنین تایید کند. در مقاله های دیگر ما در این باره کامل با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره سهام داری در اتریوم 2.0 اطلاعات کسب کنید.


چرا اتریوم 2.0 اثبات سهام یا POS را اجرا می کند؟

یکی از مسائلی که توسعه دهندگان اتریوم به دنبال آن هستند، غیرمتمرکز سازی و همچنین افزایش سرعت در شبکه است. شبکه اتریوم به صورت تاریخی ساختار اجماع اثبات کار یا Proof Of Work را کار کرده است. با در نظر گرفتن این موضوع، یک دلیل برای انتقال به قانون اثبات سهم آن است که نسبت به اثبات کار از نظر مصرف انرژی به صرفه تر می باشد.

همانطور که گفتیم این تیم در تلاش است تا به صورت کامل به سمت غیر متمرکز سازی حرکت کند چراکه توسعه دهندگان اتریوم به شدت به غیرمتمرکز سازی علاقه دارند که این علاقه اشاره به انتقال به اثبات سهم دارد. شاید تا به حال به فکر استخراج رمز ارز هایی همچون بیت کوین و اتریوم افتاده اید. در سال های اخیر استخراج این دو ارز بسیار طرفداران زیادی داشت چراکه از ارزش بالایی برخوردار بودند. همانطور که کمی پیش تر آورده شد هر فردی می توند بدون نیاز به هیچ سخت افزار به عنوان یک تایید کننده اثبات سهام عمل کند.


چگونگی کارکرد سهام داری در اتریوم 2.0

سهام داری در اتریوم 2.0
نحوه سهام داری در اتریوم 2.0

سهام داری در اتریوم 2.0 دقیقا همانند دیگر پروژه ها تقریبا عمل می کند. سهام داری در اتریوم 2.0 بسیار ساده و آسان است اما برای شروع کار یک محدودیت خواهید داشت. محدودیت این موضوع این است که برای شروع سهام داری به حداقل 32 اتریوم نیاز دارید. یعنی در اول کار شما باید سرمایه ای به اندازه خرید 32 اتریوم داشته باشید.

تمامی اعتبار سنج ها موظف هستند یک نود تایید کننده اعتبار را اجرا کنند. همانطور که کمی پیش تر گفتیم، برای انجام این کار نیاز به هیچ تجهیزات سخت افزاری خاصی ندارید و تنها می توانید از طریق یک کامیپوتر و یا لپ تاپ این کار را انجام دهید. اصلا به فکر اینکه کامپیوتر و یا لپ تاپتان صدمه می بیند نباشید چراکه سیستم شما قرار نیست پردازشی انجام دهد تا به مشکل بخورد.

تمامی اعتبار سنج ها باید به صورت مدام آنلاین باشند و اینکه جریمه ای با مقدار کم برای آن ها صادر شود. طبق شنیده ها این انتظار است که نرخ بازگشت سهامداری اتریوم نیز چیزی بین 4 الی 10 درصد باشد.

بیشتر بخوانید:  بازار فارکس یا ارز دیجیتال ؟ 🔍 | تفاوت بازار فارکس با ارزدیجیتال

بررسی اتریوم 2.0 با دیگر پروژه های اثبات سهام

پروژه های دیگری نیز وجود دارند که همانند پروژه اتریوم توافق اثبات سهم را انجام داده اند و در برنامه سهام داری نیز مشارکت می کنند. برای مثال می توانیم پروژه الگورند یا Algorand را نام ببریم که اینگونه است. الگورند یک پروتکل اجماع با عنوان ” Pure proof of stake ” را اجرا می کند. این پروژه از یک سیستم به نام ” خود گزینی پنهان ” در جهت انتخاب کمیته های منتخب که متشکل از سهامداران به شکل تصادفی است استفاده می کند که هر بلاک را نیز تایید می کنند. یک مسئله است که پروژه الگورند را نسبت به باقی پروژه ها متمایز می کند و آن این است که به تمام نگه دارندگان توکن الگو ( توکن الگو مختص به پروژه الگورند می باشد ) به دلیل نگه داری از این توکن پاداش می دهند. این موضوع بدون اینکه سهامدار ها در برنامه اثبات سهام مشارکت می کنند و یا اینکه اصلا بلاک هارا تایید می کنند یا خیر اتفاق می افتد. در نتیجه داشتن حداقل سهم برای به دست آوردن پاداش با الگورند وجود نخواهد داشت. شاید برایتان سوال درباره نرخ بازگشت در پروژه الگورند پیش بیاید. نرخ بازگشت در این پروژه برابر با 5 درصد می باشد.

در این بین، همانطور که گفتیم بلاکچین های دیگری نیز همانند: ” EOS ” ، ” QYUM ” ، ” Cosmos ” و… وجود دارند که برنامه اثبات سهام داری را اجرا کنند. بیشتر این بلاکچین ها استاندارد های مختلفی از توافق اثبات سهم را اجرا می کنند.


معایب و مزایا سهامداری چیست؟

سهامداری در پروژه ها یک در آمد غیرفعال محسوب می شود. همانطور که می دانید درآمد های غیر فعال آسیب پذیری در برابر تغییر های بازار را ندارند که این موضوع یکی از مزایا مهم آن تلقی می شود. سهامداری یک فرضت برای تبدیل شدن به یک مشارکت کننده فعال در پروژه های مورد علاقه می باشد. این را بدانید که سهام داری کاربران برای یک دوره زمانی رمز ارز های خود را قفل می کنند. این موضوع یکی از معایب موجود است چراکه در صورت سقوط ناگهانی هیچ فردی نمی تواند رمز ارز های خود را از برنامه های سهامداری خارج کند تا ضرر کمتری ببیند. به این موضوع نیز حتی باید اشاره کرد که کوچک ترین روند نزولی در بازار، ارزش پاداش ها امکان دارد که کاهش ارزش رمز ارز ها را پوشش ندهد.

در زمان مشارکت در یک استخر سهام داری افراد باید بدانند که فرد دیگری ممکن است رمز ارز ها را در آنها نگه داری کند که این موضوع تا حدودی خطرناک می باشد. اگر درباره استخر های سهام داری اطلاعات ندارید، در ادامه همراه ما باشید تا از این موضوع اطلاعات کامل کسب کنید. ضمن دقت کاربران باید بر اساس توصیه های عمومی تمام کلید های خصوصی را امن نگه دارند و هرگز هیچ اطلاعاتی از اطلاعات شخصی را به هیچ فردی نگویند.


استخر سهام داری چیست؟

سهام داری در اتریوم 2.0
استخر سهامداری چیست؟

احتمالا شاید تا به حال نام استخر های سهامداری را نشنیده باشید و یا اگر شنیده باشید درباره آن هیچ اطلاعاتی نداشته باشید. استخر های سهامداری شامل قسمت هایی است که به عنوان یک اعتبار سنج در سهام داری مشارکت می کند. این را باید بدانید که استخر های سهام داری توسط یک اپراتور استخر اجرا می شود. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

صرافی هایی همانند بایننس ” Binance ” و یا کراکن ” Kraken ” برنامه های استخر سهامداری را اجرا می کنند. این صرافی ها دارایی کاربران را در یک کیف پول ذخیره می کنند و این دارایی ها بعد ها به عنوان سهام داری مورد استفاده قرار می گیرند. با شنیدن این موضوع می توان گفت که فرصتی برای مشارکت در استخر های سهام داری وجود دارد که این موضوع بر اساس کاربرانی اسن که توکن های شخصی را در کیف پول های خود نگه داری می کنند.

استخر های سهام داری یک انتخاب بسیار خوب برای به دست آوردن درآمد غیرفعال از راه سهام داری بدون اینکه بخواهید دانشی داشته باشید می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا کمی با مزایا استخر های سهامداری آشنا شوید.

مزایا استخر سهام داری

استخر های سهام داری نیز دارای مزایایی هستند که یکی از این مزایا این است که نیاز نیست هیچ توکنی برای یک دوره تعریف شده قفل باشد وهر آن چیزی که برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج و یا ولیدیتور در برخی از برنامه های سهام داری مورد نیاز است.

از دیگر مزایا استخر های سهام داری این است که به کاربران اجازه می دهند تا رمز ارز های خود را نگه داری کنند و با این کار شانس خود را برای انتخاب شدن به عنوان یک اعتبار سنج بیشتر کنند و همچنین پاداش سهام داری را به دست بیاورند و از طرف دیگر نیز تمام پاداش ها بین مشارکت کنندگان تقسیم شود.


جمع بندی سهام داری در اتریوم 2.0

همانطور که در طول این مقاله مطالعه کردید، شما می توانید تنها با سهامداری بدون نیاز به هر سخت افزاری برای خود یک درآمد غیر فعال ایجاد کنید. این درآمد غیر فعال نیاز به سرمایه زیادی همانند استخراج ندارد و شما می توانید با سرمایه ای اندک این کار را به راحتی انجام دهید. در صورت ایجاد هرگونه سوال می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” سهام داری در اتریوم 2.0 ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا