ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز هدرا هش گراف HBAR چیست ؟ | بررسی ارز دیجیتال Hedera Hashgraph | آینده ارز دیجیتال HBAR

salamcrypto

ارز هدرا هش گراف HBAR ، آیا اطلاعات کافی در ارتباط با این رمز ارز دارید ؟ در این مقاله می خواهیم شما را با این ارز دیجیتال و ساختار آن آشنا نماییم . به طوری که شما می توانید با خواندن این مقاله با عملکرد و ویژگی های این رمز ارز به طور کامل آشنا شوید . پروتکل هدرا هش گراف یک پروتکل ایمن و سریع می باشد که توکن خود را با نام HBAR ارائه داده است . اگر می خواهید اطلاعاتی در ارتباط با آینده این ارز دیجیتال به دست آورید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

هدرا هش گراف Hedera Hashgraph چیست ؟

هدرا هش گراف Hedera Hashgraph چیست ؟
هدرا هش گراف Hedera Hashgraph چیست ؟

هدرا هش گراف Hedera Hashgraph یک فناوری دفتر توزیع شده است که شکل جدیدی از توافق توزیع شده دارد . این پروتکل زیر ساخت سریع ، عادلانه و ایمن برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز یا Dapp ها فراهم می کند .

این سیستم به عنوان یک سیستم عادلانه و کارآمد طراحی شده است که برخی از محدودیت های سیستم عامل های قدیمی مبتنی بر بلاکچین همچون عملکرد پایین و بی ثباتی را از بین می برد .

توکن HBAR در شبکه عمومی Hedera نقش دو گانه ای دارد . اولین و مهمترین نقش HBAR تامین سوخت خدمات Hedera  همانند قراردادهای هوشمند ، ذخیره سازی پرونده و معاملات منظم می باشد . دومین نقش این توکن این است که برای کمک به امنیت شبکه استفاده می شود زیرا کاربران HBAR می توانند توکن های خود را برای کمک به حفظ یکپارچگی سیستم عامل در اختیار شما قرار دهند .

اگر بخواهیم به طور مختصر هدرا هش گراف را برای شما تعریف نماییم ، می توان گفت هش گراف در واقع یک بلاکچین نیست . شما می توانید ساختار این پروتکل را به صورت نمودار تصور نمایید که سرعت تایید تراکنش ها با افزودن تراکنش های بیشتر به شبکه افزایش می یابد . به عبارت دیگر می توان گفت هدرا هش گراف در ساختار خود از الگوریتم DAG یا گراف جهت دار غیر مدوراستفاده می نماید .این فناوری ایجاد شده است تا پروتکل هدرا هش گراف بتواند به بیش از 100000 تراکنش در ثانیه دست یابد .


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

 

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

هدرا هش گراف دارای دو بنیان گذار به نام های Leemon Baird و Mance Harmon می باشد . دکتر لیمون به عنوان سرمایه گذار الگوریتم اجماع توزیع شده هش گراف است و در حال حاضر به عنوان دانشمند هدرا کار می کند .

قبل از تاسیس هدرا هش گراف ، دکتر لیمون بیش از یک دهه تجربه در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر و امنیت جمع کرده و قبلا به عنوان دانشمند ارشد تحقیقات در مرکز آکادمی تحقیقات فضای مجازی کار می کرد . وی همچنین سمت بنیان گذار و CTO را در swirlds Inc بستری برای ساخت DApp ها بر عهده دارد .

از طرف دیگر ، Mance Harmon مدیر عامل شرکت هدرا ، یک مدیر مجرب فناوری می باشد . هارمون حدود دو دهه تجربه در مدیریت نقش های اجرایی در شرکت های برجسته داراست . هارمون همانند دکتر لیمون به عنوان بنیان گذار و مدیر عامل در شرکت Swirlds Inc می باشد .علاوه بر دو نفری که نام بردیم ، تیم رهبری هدرا بیش از 10 نفر را تشکیل می دهد که بسیاری از انها مشاغل متفاوتی داشته اند .


عملکرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

عملکرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
عملکرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

ارز دیجیتال هدرا هش گراف به جای استفاده از استخراج ، از نودهای گاسیپ gossip هش گراف برای دسترسی به اطلاعات مربوط به تراکنش ها و تاریخ انجام تراکنش ها و یا معاملات استفاده می نماید . در حالی که نودهای گاسیپ در حال بررسی تراکنش ها می باشند ، یک شاهد معامله یا ویتنس را انتخاب می کنند .

هر گاسیپ شامل اطلاعاتی است که به دو هش قبلی پیوست شده است . بنابراین ، هر نود در هش گراف اطلاعات لازم در مورد معاملات جدید و معاملات دریافت شده از نودهای دیگر را به نودهای همسایه که به طور تصادفی انتخاب شده اند ، گسترش می دهد .

نودهای مجاور به طور تصادفی انتخاب شده و این رویدادهای تازه ایجاد شده را با اطلاعات دریافتی از آخرین نودها ترکیب کرده و رویداد جدیدی ایجاد می شود . کل این چرخه به طور مکرر ادامه می یابد تا زمانی که همه نودهای هش گراف اطلاعات یکسانی را دریافت کنند .


ویژگی ها و خصوصیات ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

ویژگی ها و خصوصیات ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
ویژگی ها و خصوصیات ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

سه ویژگی منحصر به فرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph عبارتند از :

1.برخورداری از سیستم عادلانه : این ارز دیجیتال از تکنیک زمان سنجی یکنواخت استفاده می کند که آن را از همه الگوریتم های دیگر منصفانه تر ساخته است .

2.امنیت : در پروتکل این ارز دیجیتال با استفاده از سیستم تحمل خطای بیزانس هیچ یک از اعضا نمی توانند پس از دستیابی به اجماع تغییر کنند .

3.سرعت : سیستم ارز دیجیتال هدرا هش گراف به گونه ای است که می تواند بیش از صدها هزار تراکنش را کنترل کند و بیش از یک میلیون امضا را در ثانیه تایید نماید .


خدمات ارائه شده توسط هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

خدمات ارائه شده توسط هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
خدمات ارائه شده توسط هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

پلتفرم هدرا هش گراف چندین سرویس عمده  شبکه را ارائه می دهد که این سرویس ها و خدمات شامل موارد زیر می باشند :

1.توکن HBAR : رمز ارزی که برای کارمزد کم و بسیار قابل تنظیم در Hedera استفاده می شود .

2.قراردادهای هوشمند : این قراردادهای هوشمند برای اجرای خودکار و ساخت برنامه های غیر متمرکز یا DApp ها استفاده می شود .

3.سرویس ذخیره سازی پرونده : برای ذخیره سازی فایل های پرونده مورد استفاده قرار می گیرد .

4.سرویس اجماع : این سرویس برای دستیابی سریع و ایمن به اجماع مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع سرویس اجماع به عنوان یک لایه برای هر برنامه یا شبکه ای که به یک ثبت وقایع مطمئن و قابل تایید نیاز دارد ، عمل می کند .


روند قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph در زمان نگارش این مقاله با قیمت 0.350774 دلار به فروش می رسد و حجم معاملات روزانه این رمز ارز برابر با 258،508،179 دلار آمریکا می باشد . ارز دیجیتال هدرا هش گراف در 24 ساعت گذشته 5.58 درصد رشد کرده است . این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه 46 را به خود اختصاص داده است . در نمودار ارائه شده زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از نوامبر 2019 تا اکنون مشاهده خواهید کرد . ارز دیجیتال هدرا هش گراف در مارس 2021 به ATH خود رسیده است .

بیشتر بخوانید:  رمز ارز گرین Grin چیست ؟ 😃 | آشنایی با ارز دیجیتال گرین
روند قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
روند قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هدار هش گراف HBAR

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هدار هش گراف HBAR
کیف پول های ارز دیجیتال هدار هش گراف HBAR

پس از خریداری ارز دیجیتال هدرا هش گراف شما می توانید با استفاده از کیف پول های دیجیتالی رمز ارز HBAR را ذخیره نمایید . امنیت کیف پول ها نکته ای مهم است که در استفاده از کیف پول ها باید در نظر گرفته شود . در ادامه مطالب انواع مختلفی از کیف پول ها را به شما معرفی می نماییم که از ارز دیجیتال هدرا هش گراف پشتیبانی می کنند .

کیف پول آنلاین

کیف پول های آنلاین روی سرور اجرا می شوند و از هر دستگاهی در هر مکان قابل دسترسی هستند . کیف پول های آنلاین از جمله راحت ترین کیف پول ها برای استفاده می باشند ، اما این نکته را به یاد داشته باشید که کلید های خصوصی شما به صورت انلاین ذخیره می شوند و احتمال حملات و سرقت هکرها بیشتر است . معتبرترین کیف پول های آنلاین برای ذخیره سازی HBAR می توان به کیف پول نِم نانو Nano NEM ، کوین بیس Coinbase و کویناپالت Coinapult اشاره کرد .

کیف پول موبایلی

کیف پول های موبایلی در مقابل کیف پول های دسکتاپی قابلیت چندانی ندارند ، اما سهولت استفاده در این کیف پول ها به این دلیل است که  شما همیشه کیف پول را همراه خود دارید و می توانید در هر جایی از آنها استفاده کنید . بهترین کیف پول هایی موبایلی برای ذخیره سازی ارز دیجیتال هدرا هش گراف عبارتند از کیف پول نم نانو Nano NEM ، کیف پول کوین بانک Coinbank و کیف پول Coinbase.

کیف پول های دسکتاپی

شما می توانید کیف پول هایی دسکتاپی را در رایانه خود بارگیری و نصب نمایید . ان ها فقط در رایانه ای که نصب کردید قابل دسترسی هستند . کیف پول های دسکتاپی از امن ترین کیف پول ها هستند مگر اینکه رایانه شما هک و یا مورد حمله ویروس ها قرار بگیرد . بهترین کیف پول های دستکتاپی HBAR ، BitPanda و Electrum-BCD می باشند .


خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

همانطور که می دانید برای خرید رمز ارزها می توانید از صرافی های ارز دیجیتال آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال انتخابی استفاده نمایید . برای خرید ارز دیجیتال HBAR می توانید از طریق سیستم عامل های معاملاتی همچون بایننس ، بیترکس و هیوبی گلوبال اقدام نمایید .

برخی از محبوب ترین جفت های معاملاتی ارز دیجیتال هدرا هش گراف شامل HBAR/USDT ، HBAR/BTC و HBAR/ETH هستند که شما می توانید با خرید رمز ارز بیت کوین و اتریوم ان را در صرافی مورد نظر به ارز دیجیتال هدرا هش گراف تبدیل نماید .

علاوه بر صرافی هایی که در بالا ذکر نمودیم ، صرافی های دیگری از رمز ارز هدرا هش گراف پشتیبانی می کنند که می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap و جستجوی رمز ارز Hedera Hashgraph لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هدرا هش گراف را مشاهده نمایید .


فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

برای فروش رمز ارز هدرا هش گراف می توانید همانند خرید آن از صرافی های انلاین خارجی که پشتیبان کننده ارز هدرا هستند ، استفاده نمایید . ما به شما پیشنهاد می کنیم صرافی را انتخاب نمایید که اعتبار بالایی دارد و معتبر می باشد . برای انتخاب یک صرافی معتبر باید میزان حجم معاملات صرافی و پشتیبانی صرافی را بررسی نمایید . در نظر گرفتن این نکته بسیار مهم می باشد که با خیال راحت بتوانید رمز ارز خود را به فروش برسانید .


آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph استخراج می شود ؟

اگر مطالعاتی در ارتباط با ارزهای دیجیتال انجام داده باشید می دانید که استخراج ارزهای دیجیتال همواره با سختی هایی همراه است . برای استخراج ارزهای دیجیتال شما نیازمند یک دستگاه با توان پردازش بالا و یک برق قوی می باشید . اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که ایا ارز دیجیتال مورد نظر استخراج می شود یا خیر . بیایید با هم بررسی نماییم که ایا می توان ارز دیجیتال هدرا هش گراف را استخراج نمود ؟

ارز دیجیتال هدرا هش گراف به دلیل الگوریتمی که در ساختار خود استفاده می نماید ، قابلیت استخراج ندارد . به همین دلیل کاربران برای در اختیار داشتن این ارز دیجیتال می توانند این رمز ارز را از صرافی ها خریداری نمایند .


آینده ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

آینده ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
آینده ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

در این قسمت از مقاله می خواهیم بررسی نماییم که آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف یک سرمایه گذاری مناسب و خوب به شمار می رود یا خیر . ارز دیجیتال هدرا هش گراف HBAR یک فرصت فوق العاده طولانی مدت برای سرمایه گذاری محسوب می شود و احتمالا یکی از معدود ارزهای رمز پایه ای است که می تواند در مقابل شرایط نا مساعد اقتصادی ، سود آوری ایجاد کند .

ارز دیجیتال هدرا یک سرمایه گذاری خوب است زیرا فناوری ان از سایر ارزهای رمز پایه برتر است . هدرا هش گراف خود را به عنوان گزینه سریعتر و مطمئن تری برای بلاکچین نشان می دهد و مصرف پهنای باند کم آن ، باعث می شود تا با محیط سازگارتر باشد .

با توجه به بررسی های انجام شده در ارتباط با ساختار این رمز ارز می توان به جرات گفت که آینده خوبی برای این ارز دیجیتال در پیش است .


کلام آخر ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hahgraph

 به طور کلی در این مقاله پروتکل ارز دیجیتال هدرا هش گراف را بررسی نمودیم . ارز دیجیتال هدرا هش گراف در ساختار خود از الگوریتم DAG یا گراف جهت دار غیر مدور استفاده می نماید و به همین دلیل سرعت انجام تراکنش ها در بستر این رمز ارز بالا می باشد . لازم به ذکر است که پروتکل هدرا هش گراف خدماتی را همچون توکن HBAR ، قراردادهای هوشمند ، سرویس ذخیره سازی پرونده و سرویس اجماع ارائه می دهد . شما می توانید پس از خریداری این ارز دیجیتال ان را در کیف پول های انلاین ، موبایلی و دستکتاپی ذخیره نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز هدرا هش گراف HBAR ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

نفیسه جمالی

مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل از دانشگاه تهران جنوب - مترجم زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا