اخبار ارز دیجیتال در ایران

اولین رویداد هکاتون ققنوس به ایستگاه پایانی رسید.

گامی جدی برای توانمندسازی نخبگان در صنعت بلاک‌چین و دفترکل توزیع شده

اولین رویداد هکاتون ققنوس باهدف توسعه و فراگیری شبکه ققنوس و خدمات مبتنی بر آن، حمایت و تسهیل تجاری‌سازی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و شناسایی و توانمندسازی نخبگان فعال در صنعت بلاک‌چین و فناوری دفترکل توزیع‌شده با حضور 30 تیم شرکت کننده، راهیابی 16 تیم به مرحله داوری و در نهایت اعلام 3 تیم برنده در روز پنج‌شنبه 11 دی ماه به پایان رسید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شرکت یکتا ققنوس پارس، یکی از میزبانان شبکه ققنوس به عنوان اولین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفترکل توزیع‌شده (DLT) در ایران، در زمینه توکنیزه کردن دارایی‌های ارزشمند از جمله الماس و ملک فعالیت دارد و با محصول کیف توکن ققنوس، پلتفرم هوشمند سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال  با هر مقدار سرمایه را برای اولین بار در اختیار شهروندان قرار داده و رویداد هکاتون را برای رفع چالش‌ها و توسعه شبکه ققنوس برنامه ریزی کرد و در نهایت 30 تیم در 15 چالش شرکت کردند و 16 تیم به مرحله داوری رسیدند.

در روز پنج‌شنبه، 11 دی ماه، اختتامیه و داوری هکاتون ققنوس برگزار شد که تیم‌های نهایی به ارائه و دفاع از جزئیات محصولات خود پرداختند. در نهایت در بخش داوری نهایی، محمدجواد صمدی راد (قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ققنوس)، محمد طهرانی (مدیر مرکز توسعه کسب‌و‌کار شرکت ققنوس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه خاتم)، فرهاد فائز (مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد)، ابراهیم دانشی‌فر (عضو هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی امام رضا مشهد) و حمید علی‌محمدی (مدیرعامل شرکت تکنوتجارت) در این مراسم برگزیدگان را اعلام کردند.

کوین کده

رقابت 16 تیم در مرحله داوری

blank

رقابت در رویداد توسعه محصول هکاتون ققنوس بر اساس ایده‌پردازی، سود نهایی طرح و قابلیت اجرای آن بین ۱۶ تیم بسیار نزدیک برگزار شد. ایده‌هایی از بستر حمایت محیط‌زیست تا اعطا وام و خرید تجهیزات پزشکی توسط بیمارستان‌ها از جذابیت‌های حضور این ۱۶ تیم می‌توان به تنوع دیدگاه اشاره کرد.


60 هزار پیمان جایزه برندگان رویداد هکاتون ققنوس

blank

تیم‌های حاضر در مرحله داوری به ترتیب تکانه، هوتک، پیلتونت، سیب، هوم هاب، دانش فراز گرین وب، ValToken، لنداپ، ویرا، رایکا، باری برد، تادوپینو، بیمیچین، پرونکس و مدیکوفاند اشاره داشت. تیم اول تا سوم به ترتیب ۳۰ هزار،‌۲۰ هزار و ۱۰ هزار توکن پیمان به ارزش یک سوت طلای 24 عیار را به‌عنوان جایزه هکاتون ققنوس به دست آوردند. تیم پیلتونت در زمینه وام‌دهی فرد به فرد با راهکار فناوری بلاک‌چین در جایگاه اول قرار گرفت و 30 هزار توکن پیمان را به خود اختصاص داد، از سویی دیگر، تیم‌های بیمیچین در زمینه بیمه فرد به فرد با فناوری زنجیره‌بلوک و سیب با رویکرد فضای ابری با فناوری بلاک‌چین در مقام دوم و سوم قرار گرفتند و به ترتیب 20 و 10 هزار توکن پیمان را به عنوان جایزه دریافت کردند.


هکاتون ققنوس سرآغاز اقدامات بزرگ با استفاده از فناوری بلاک‌چین در سطح ملی

ولی الله فاطمی، دبیر بنیاد ققنوس در اختتامیه رویداد ققنوس گفت:  امروز از زیباترین روزهای زندگی من است چرا که فعالیت‌های مبتنی بر هکاتون را بسیار دوست دارم چرا که ایده‌های خلاقانه و نوآورانه تیم‌‎های کوچک و استارتآپی می‌تواند با حمایت و تسهیلگری مجموعه‌های بزرگ‌تر وتوانمند به ایده‌های اجرایی و مقیاس پذیر برای عرضه خدمت تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:  ارز دیجیتال ملی در انتظار نظر شورای پول اعتبار

او ادامه داد: تعداد زیادی از تیم‌ها با فضای زنجیره بلوک و بلاک‌چین آشنا بودند و بسیار خوشحال شدم که در یک سطح محدود تری تعداد بیشتری از افراد در حال فکر کردن و ایده پردازی برای اجرا هستند؛ همانطور که می‌دانید فضای فناوری زنجیره‌بلوک و دفترکل توزیع‌شده بسیار جدید است و همچنان فرصت داریم که بتوانیم در فضای بین المللی و جهانی دستاوردهای مهمی داشته باشیم.

دبیر بنیاد ققنوس خاطر نشان کرد: ایده‌های غیر ممکن با ایده و راهکارهای جذاب تیم‌ها در رویداد هکاتون با استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند همکاران در شرکت ققنوس می‌تواند به نقطه اجرایی برسد و سرآغاز اقدامات و کارهای بزرگ با استفاده فناوری بلاک‌چین برای تیم‌های نسل بعد در سطح ملی باشد.


ایجاد ضمانت با رمز ارزها برای وام‌دهی به افراد

blankفرخ مداح، نماینده تیم پیلتونت که توانست مقام نخست هکاتون را به دست آورد، محصولی به‌منظور ارائه خدمات وام را برای داوران هکاتون تشریح کرد. این استارتاپ با ایجاد زیرساخت‌هایی در اپلیکیشن خود تلاش کرده تا با ایجاد ضمانت با رمزارزها به افراد وام دهد. ازدست‌دادن سرمایه اولیه برای دارندگان رمزارزها خیلی مطلوب نیست اما بر اساس طرح این گروه می‌توان رمزارزها را به‌عنوان ضمانت در کیف پول پیلتونت قرارداد. از همین رو «پیلتونت» برنامه‌ریزی خود را بر اساس عقد مرابحه پیش برده است.

blank


بیمیچین؛ توسعه خدمات صنعت بیمه با بلاک‌چین

بیمیچین، به نمایندگی ایمان ارسطو و با ارائه هانیه کارخانه، در هکاتون ظاهر و برنده جایزه ۲۰ هزار پیمان شد. محصول این استارتاپ که توانست مقام دوم را به دست آورد، در راستای توسعه خدمات صنعت بیمه است. این محصول امکانی فراهم کرده تا بیمه خودرو از کمترین زمان ممکن یعنی یک ساعت تا یک سال ممکن شود. پشتیبانی مالی نیز توسط توکن «پیمان» در فضای ققنوس انجام خواهد شد.


کاربردی‌سازی بلاک‌چین در زمینه فضای ابری و ذخیره‌سازی

سومین گروه برنده جایزه هکاتون ققنوس، استارتاپ سیب (sib) بود که ۱۰ هزار پیمان را به‌عنوان جایزه به دست آورد. این استارتاپ با استفاده از بازار فضای ابری و سرمایه‌گذاری در این فضا، این فضای خالی را بستری برای درآمدزایی خواهد کرد. حجم بالای فضای ذخیره‌سازی آزاد در ایران و جهان توسط استارتاپ سیب موردتوجه قرار گرفته است. برنامه نهایی این گروه بر اساس بازار ایران تنظیم شده است. بر اساس توضیحات طیبه امیری، از گروه سیب شرکت‌های دولتی بزرگ و حتی شرکت‌های خصوصی هزینه بسیار بالایی برای نگهداری از (storage) پرداخت می‌کنند که می‌توان درآمدزایی مطلوبی از این فضای خالی باتوجه‌به بلاک‌چین حاصل کرد.


گزیده اخبار

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا