اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

گسترش خودپرداز های دیجیتال در سرتاسر جهان

به گزارش زوم ارز و به نقل از  TGU یک شرکت هندوراسی مستقر در پایتخت این کشور یعنی Tegucigalpa اولین خودپرداز بیت کوین کشور  را نصب کرده است.

سلام کریپتو

بر اساس گزارش روز جمعه رویترز، خوان ماین مدیر اجرایی TGU اقدام به نصب دستگاه خودپرداز بیت کوین در یکی از ساختمان های اداری پایتخت این کشور کرده و دستگاه مذکور la bitcoinera نام دارد و این دستگاه به علاقه مندان به ارز های دیجیتال اجازه می‌دهد تا بیت کوین و اتر را با استفاده از فیات این کشور یعنی lempira خریداری کنند و البته همه چیز به همین سادگی نیست و خریداران باید کارت های شناسایی خود را اسکن کرده و اطلاعات شخصی خود را افشا کنند.

ماین گفت که این اولین راه خودکار برای خرید بیت کوین در هندوراس است اما بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار رمزنگاری را برای پرداخت های خود پذیرفته بودند و به گفته مدیر TGU، بسیاری از هندورسای ها مجبور بودند شخصاً پول نقد خود را با ارز دیجیتال معاوضه کنند و این اقدام در کشوری همچون هندوراس بسیار ناخوشایند و خطرناک است.

قانونگذاران در برخی از کشور های آمریکای مرکزی با رشد مداوم بازار مواضع طرفدار رمزنگاری بیشتری را هدف گرفته‌اند و به عنوان مثال السالوادور در حال نصب خودپرداز های بیت کوین در سرتاسر کشور است تا آمادگی اینکه بیت کوین از روز 7 سپتامبر به عنوان ارز قانونی این کشور پذیرفته شود را داشته باشد و در کشور پاناما نیز یکی از اعضای کنگره قانونی را برای تصویب بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال در این کشور پیشنهاد کرده است.

بیشتر بخوانید:  گرفتن بیت کوین 👌 به عنوان بازپرداخت

در زمان نگارش این خبر بیت کوین طی یک ساعت گذشته وضعیت خوبی داشته و در سطح قیمت 48377 دلار قرار دارد و توانسته بخشی از کاهش قیمت شبانه روز اخیر خود را جبران کند.

صرافی ایرانی کارت

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا