ارزهای دیجیتال

رمز ارز Horizon چیست ؟ | آشنایی با ” ارزدیجیتال ZEN “

ارزدیجیتال ZEN ، شما که در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالا نام ارز دیجیتال ” Zen ” یا ” Horizen ” را شنیده اید و حال قصد دارید اطلاعاتی درباره این ارز به دست آورید و ببیند که آیا سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال ” Zen ” به صرفه است یا خیر. به همین دلیل ما قصد داریم تا درباره این ارز با شما عزیزان گفتگو کنیم. هر فردی که می خواهد وارد بازار یک ارز سود ابتدا بهتر است درباره آن اطلاعاتی کسب کند و سپس اقدام به سرمایه گذاری کند. سوالتی که می تواند برای اینگونه از افراد پیش بیاید می تواند طریقه استخراج و یا طریقه خرید و فروش و یا …. باشد. در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به توضیحاتی نسبت به این ارز بپردازیم و سپس اقدام به آموزش طریقه خرید و فروش و… این ارز بپردازیم. همراه ما باشید.

نگاهی به ارز دیجیتال ( Horizen ( ZEN

ارز دیجیتال Horizen همان ارز دیجیتال ZenCash نام دارد که پس از چندی به این نام تغیر پیدا کرده است. اگر با ارز دیجیتال ZenCash آشناییت داشته باشید می دانید که تمرکز آن بر روی امنیت و حریم خصوصی می باشد. ارز دیجیتال ZenCash بر روی بلاک چین ZClassic فعالیت می نمود. پس از کمی فعالیت این ارز فورک شد و دیگر بر روی آن بلاکچین فعالیت نکرد. اگر درباره فورک ارز های دیجیتال اطلاعاتی ندارید بهتر است مقاله ای درباره آن بخوانید اما به صورت کلی می توان فورک را اینگونه تعریف کرد که اگر برخی از برنامه نویسان ببیند که یک ارز از حالت های مختلف دارای ضعف است آن کد های آن را تغییر می دهند تا تمامی آن ضعف ها برطرف شود و حال آن ها اقدام به ایجاد یک ارز جدید می کنند. برای مثال ارز دیجیتال ” بیت کوین کش “ فورک ارز دیجیتال ” بیت کوین “ می باشد. اگر به وایت پیپر ارز دیجیتال بیت کوین کش نگاهی بیندازید می بینید که تمامی مشکلات بیت کوین در این ارز برطف شده است.

ارز دیجیتال Horizen برای تراکنش های خود از تکنولوژی zk-SNARKS استفاده می کند. در حال حاظر ارز دیجیتال ZenCash دارای یک بلاکچین غیرمتمرکز می باشد. کوین ZenCash توسط ” Ron Vigilione ” ران ویگیلیون ” و ” William Wolf ” ویلیام ولف ” راه اندازی و همچنین هدایت می شود. تیمی که این ارز برای توسعه و هدایت خود دارد یک تیم بسیار قوی متشکل از برنامه نویسان مطرح نرم افزارهای گوناگون می باشند.


مزایا ارز دیجیتال Horizen

ارز دیجیتال Horizen نیز همانند دیگر رمز ارز ها دارای مزایا و معایب می باشد. در این قسمت از مقاله ما تنها قصد داریم تا به مزایا ارز دیجیتال Horizen اشاره کنیم و سپس توضیحاتی نیز برای آن عنوان ارائه دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. غیر متمرکز بودن

این ارز دیجیتال همانطور که گفتیم غیر متمرکز است. در نتیجه شما می توانید با خیال راحت می توانید آن را خریداری کنید. هیچ فرد و یا ارگانی نمی تواند این ارز را پیگیری کند.

 1. حریم خصوصی:

هویت تراکنش ها در این ارز دیجیتال فاش نمی شود و کاملا پنهان می ماند همانطور که گفتیم این ارز به حریم خصوصی بسیار اشاره کرده است. ارز دیجیتال Horizen را می توان از طریق تراکنش های خارج از شبکه ارسال نمود.

 1. فعالیت امن نود یا گره ها در شبکه:

همه تراکنش ها در این ارز محافظت شده می باشند و اطلاعات فرستنده و گیرنده و همچنین مقدار تراکنش ها نمایان نمی شود. تمامی ارتباطات ها بین نود ها در این شبکه رمزگذاری می شود و این موضوع از بلوکه شدن نود ها در شبکه جلوگیری می کند.


آینده ارز دیجیتال Horizen چگونه است؟

همانطور که در مقاله اشاره شد، ارز دیجیتال Horizen دارای مقیاس پذیری و همچنین سرعت تراکنش بالایی می باشد. از آنجایی که فضای ارز های دیجیتال بیشتر به این حوزه آمده است به نظر می رسد بتواند جایگاه محکمی داشته باشد و آینده خوبی را برای خود رقم بزند. زمانی که ارز دیجیتال Horizen وارد بازار شد، پس از 6 ماه به تمامی سرمایه گذاران خود حدود 520 درصد سود داد. برخی از تحلیل گران و همچنین فعالان ارز های دیجیتال، به این باورند که این ارز تا سال 2022 الی 2023 به حداقل 111 دلار می رسد.


چگونه می توان ارز دیجیتال Horizen را خریداری کرد؟

ارزدیجیتال zen را چگونه خرید و فروش کنیم
خریدو فروش ارزدیجیتال zen

خرید ارز دیجیتال Horizen نیز همانند دیگر ارز های دیجیتال می باشد و شما می توانید به راحتی از طریق صرافی های آنلاین اقدام به خرید آن کنید. برای خرید ابتدا باید ببینید که این ارز در کدام یک از صرافی های موجود لیست شده است و سپس صرافی مورد نظر را انتخاب و اقدام به خرید ارز دیجیتال Horizen کنید. در ادامه لیست صرافی هایی که می توانید از طریق آن ها ارز دیجیتال Horizen را خریداری کنید را آورده ایم. می توانید با انتخاب یکی از این صرافی ها اقدام به خرید ارز دیجیتال Horizen کنید.

 1. صرافی آنلاین بایننس یا Binance
 2. صرافی آنلاین کوینکس یا CoinEx
 3. صرافی آنلاین بیترکس یا Bittrex
 4. صرافی آنلاین اوکس یا OKEx
 5. صرافی آنلاین هیت بی تی سی یا HitBTC
بیشتر بخوانید:  چگونه ارز دیجیتال مونرو(monero) بخرم؟ |خرید و فروش مونرو |خرید XMR

چگونه می توان ارز دیجیتال Horizen را ذخیره کرد؟

برای ذخیره نمودن ارز دیجیتال Horizen می توانید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید. امروزه کیف پول های دیجیتال زیادی به بازار آمده است و شما برای انتخاب باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا قرار است در این کیف پول سرمایه تان ذخیره شود و اگر انتخابتان اشتباه باشد تمام سرمایه تان از بین خواهد رفت. در مقاله های پیشین اشاره کردیم که برای انتخاب یک کیف پول مناسب باید به چند نکته توجه کنید. این نکات عبارت اند از:

 1. امنیت:

امنیت کیف پول بسیار مهم است. قبل از اینکه کیف پول خود را انتخاب کنید به سطح امنیت و همچنین موارد امنیتی توجه بسیاری کنید.

 1. امکانات:

بهتر است کیف پول انتخابی شما امکانات متعددی داشته باشد، این امکان می تواند رابط کاربری جذاب و آسان و یا ویژگی های امنیتی مثل تایید دو مرحله و قابلیت چند امضایی باشد.

 1. اعتبار:

اگر کیف پول انتخابی شما معتبر باشد، قطعا خیالتان از امنیت و همچنین سرمایه ای که در آن ذخیره کرده اید راحت است. پس پیشنهاد ما به شما این است کیف پولی را انتخاب کنید که از طرف مقامات رسمی مورد تایید باشد.

لازم به ذکر است که ارز دیجیتال Horizen چند کیف پول رسمی دارد که شما می توانید با کمی به دست آوردن اطلاعات درباره آن ها یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. جز کیف پول رسمی شما می توانید کیف پول های دیگری را نیز انتخاب کنید و از آن ها برای ذخیره این ار دیجیتال استفاده کنید. کیف پول های رسمی و غیر رسمی ارز دیجیتال Horizen عبارت اند از:

 1. کیف پول رسمی Sphere
 2. کیف پول رسمی Swing Wallet
 3. کیف پول رسمی MyZen Wallet
 4. کیف پول رسمی Zen Wallet
 5. کیف پول رسمی Paper Wallet
 6. کیف پول coinomi
 7. کیف پول CoolWallet
 8. کیف پول Ledger

برای انتخاب کیف پول به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا به نکاتی که پیشتر گفتیم توجه کنید و با بررسی کیف پول های معرفی شده یکی را انتخاب کنید. بهترین انتخاب از نظر شما می تواند حافظ جان و مالتان باشد.


استخراج ارز دیجیتال Horizen چگونه است؟

همانطور که می دانید برای تولید ارز های دیجیتال باید آن ها را کمک دستگاه های ماینر و یا ASIC و یا ریگ های استخراج و یا سیستم های استخراج، استخراج کنید. در حال حاضر برخی از رمز ارز ها قابلیت استخراج دارند و برخی دیگر نیز این امکان را ندارند و شما نمی توانید آن ها استخراج کنید بلکه باید آن ها را با خرید و فروش به دست آورید. خوشبختانه همانطور که گفتیم ارز دیجیتال Horizen قابل استخراج است و شما می توانید این ارز دیجیتال را به راحتی استخراج کنید.

ارز دجیتال Horizen از الگوریتم ” Equihash ” پشتیبانی می کند. شما نیز برای اینکه بتوانید به راحتی این ارز را به دست بیاورید باید دستگاه های ماینری را تهیه کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. در حال حاضر ماینر های مختلفی است که می توانید بهترین و به صرفه ترین آن ها را انتخاب کنید. در این قسمت از مقاله ما به معرفی چند دستگاه ماینر که امکان استخراج ارز دیجیتال Horizen با آن میسر است می پردازیم. همراه ما باشید.


دستگاه های ماینری و یا ASIC که امکان استخراج ارز دیجیتال Horizen را دارند عبارت اند از:

 1. دستگاه ماینر Antminer Z15
 2. دستگاه ماینر Antminer Z11
 3. دستگاه ماینر Antminer Z9 Mini
 4. دستگاه ماینر Antminer Z9
 5. دستگاه ماینر PandaMiner B3 Pro ( 8G )
 6. دستگاه ماینر PandaMinerB3 Pro
 7. دستگاه ماینر Innosolicon A9++
 8. دستگاه ماینر Innosilicon A9+

شما می توانید از بین دستگاه های ماینر و یا ASIC معرفی شده یکی از بهترین آن ها را با توجه به قدرت و مصرف برق انتخاب و عملیات استخراج را آغاز کنید.


نتیجه گیری ارزدیجیتال ZEN

در این مقاله با ارز دیجیتال Horizen آشنا شدید. قصد ما از توسعه این مقاله آشنایی شما با ارز دیجیتال Horizen و همچنین نحوه خرید و فروش و همچنین استخراج و طریقه ذخیره سازی بود. در صورت ایجاد سوال و یا هرگونه مشکل می توانید آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارزدیجیتال ZEN ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا