ارزهای دیجیتال

بیت کوین چگونه کار می کند ؟ | آشنایی با طریقه کار بیت کوین Bitcoin

salamcrypto

بیت کوین چگونه کار می کند ؟ ، قطعا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، تا به حال نام بیت کوین را شنیده اید. شاید شما از سوی اطرافیانتان نام بیت کوین به گوشتان خورده است و حال مشتاق این هستید که اطلاعات درباره این رمز ارز کسب کنید. اینکه فکر کنید با داشتن بیت کوین و یا باقی رمز ارز ها به درآمد میلیونی می رسید قطعا اشتباه است زیرا در واقعیت همچین امکانی وجود ندارد مگر اینکه با سرمایه زیاد وارد بازار شوید.

در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوئیم که بیت کوین چگونه کار می کند. شاید شما به فکر ایجاد یک ارز دیجیتال هستید اما می خواهید ببینید که بیت کوین چگونه کار می کند. در این مقاله ما به صورت کامل به این موضوع اشاره می کنیم. در ادامه همراه ما باشید. در این مقاله ما از ابتدایی ترین موضوع شروع خواهیم کرد و سپس به اصل ماجرا که بیت کوین چگونه کار می کند خواهیم رسید.

ارز دیجیتال چیست؟

احتمالا با ارز های دیجیتال آشنا هستید اما در ابتدا کمی نیز درباره تعریف ارز های دیجیتال با شما گفتگو خواهیم کرد. به صورت کلی به پول های دیجیتال، ارز دیجیتال یا رمز ارز یا cryptocurrency گفته می شود. ارز های دیجیتال تنها در بستر اینترنت مورد معامله قرار می گیرند و شما تنها می توانید در بستر اینترنت اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال کنید. البته لازم به ذکر است که این اتفاق می تواند در دنیای حقیقی هم رخ بدهد اما تنها معامله اتفاق می افتد و هیچ پولی رد و بدل نمی شود. تا کنون رمز ارز های زیادی ایجاد شده اند و هر کدام آن ها به اندازه خود دارای یک میزان ارزشی هستند. در حال حاضر برترین رمز ارز دنیا بیت کوین می باشد. ارز دیجیتال بیت کوین طرفداران زیادی دارد و دلیل آن هم این است که قیمت بسیار بالایی دارد. در زمان نگارش ای مقاله قیمت ارز دیجیتال بیت کوین چیزی حدود ” 11.817.00 ” هزار دلار می باشد. تقریبا به تومان هر یک عدد بیت کوین چیزی حدود به 280 میلیون می باشد.

همانطور که گفتیم و می دانید شما می توانید بیت کوین را بخرید و یا ارز دیجیتال بیت کوین را بفروشید ویا استخراج کنید. در ادامه اگر همراه ما باشید به صورت کامل با تمامی این موضوعات و همچنین موضوعات دیگر آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید

صرافی ایرانی کارت

6 عامل موثر بر قیمت بیت کوین


ارز دیجیتال بیت کوین Bitcoin چیست؟

در سال 2008 بود که فردی ناشناس با اسم و فامیلی ” ساتوشی ناکاموتو ” ارز دیجیتال بیت کوین را روانه بازار کرد. این فرد تاکنون خود را نشان نداده است و به رویت کسی نرسیده است. از این رو هنوز فردی آن را ندیده است حتی اعضا تیم بیت کوین. زمانی که بیت کوین به بازار تزریق شد، تنها 21 میلیون واحد از آن وارد بازار خرید و فروش و همچنین استخراج شد. بیت کوین را می توانید با دستگاه های اسیک یا ماینر ASIC استخراج کنید. این فرآیند برای شما می تواند کسب در آمد خوبی را ایجاد کند اما به این نکته باید توجه کنید که هزینه تهیه تجهیزات ماینینگ در ایران بسیار زیاد است و نیاز به یک سرمایه بسیار زیادی دارید.

شما می توانید به راحتی اقدام به خرید و فروش بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال کنید. برای انجام این کار، صرافی های زیادی وجود دارند که شما می توانید به راحتی با عضویت در آنها اقدام به خرید و فروش کنید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که صرافی ها ای پی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند و شما برای انجام این کار نیاز به یک VPN یا VPS دارید. اگر درباره VPN و VPS اطلاعاتی ندارید، با کلیک بر روی هر کدام می توانید به مقاله مرتبطشان مراجعه کنید.

اگر با مطالعه این قسمت از مقاله به ارز دیجیتال بیت کوین علاقه پیدا کرده اید و حال می خواهید بدانید که بیت کوین چگونه کار می کند. به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها دنبال کنید زیرا در ادامه دقیقا به این موضوع خواهیم پرداخت.

در اولین قسمتی که برایتان توضیح خواهیم داد این است زمانی که شما بیت کوین ارسال می کنید، چه اتفاقی در شبکه رخ می دهد؟ آیا شما که اطلاعات دارید، درباره این موضوع می دانید؟ در ادامه همراه ما باشید تا با این عنوان و همچنین عنوان های دیگر، آشنا شوید.


بیت کوین چگونه کار می کند؟

این سوال، سوالیست که بیشتر اوقات برای کاربران و سرمایه گذاران محتاط پیش می آید. در این مقاله ما قصد داریم تا به صورت کامل شما را با این موضوع آشنا کنیم. در شبکه ارز دیجیتال بیت کوین، تمام تراکنش ها قابل رویت است و شما می توانید برخی از اطلاعات مربوط به تراکنش ها را مشاهده کنید. این موضوع بر خلاف دیگر رمز ارز ها می باشد. آنها این دید را ندارند که باید تراکنش ها باید قابل رویت باشند و آنها معتقدند که تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش ها باید خصوصی باشد. در ادامه این مقاله به صورت کامل به اینکه ارز دیجیتال بیت کوین چگونه کار می کند خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

ردیابی تراکنش های بیت کوین | چگونه می توان تراکنش های بیت کوین را ردیابی کرد؟


زمانی که بیت کوین ارسال می کنیم، در شبکه چه اتفاقی رخ می دهد؟

زمانی که می خواهید برای کسی بیت کوین ارسال کنید، شما در شبکه درخواست ارسال می کنید. درخواست شما ثبت می شود. در صورت وجود مقدار در حساب شما، از حساب شما کسر می شود و به حساب طرف مقابلتان ارسال می گردد. نود ها و یا همان گره های شبکه بیت کوین، پیام شمارا را دریافت کنند و آن هارا در دفتر کل های خود ذخیره می کنند و سپس پیام را به دیگر نود ها ارسال می کنند. دقیقا این اتفاق همانند ارسال پول در سیستم بانکی خودمان است اما به نحوه بهتر و همچنین خصوصی تر. البته لازم به ذکر است که تراکنش های بیت کوین تا حدی خصوصی نیستند و می توان برخی از اطلاعات را مشاهده کرد. تمام این روند ها که گفته شد، از در خواست اولیه تا ثبت و ارسال کوین در شبکه به صورت دیجیتالی انجام می شود.

بیشتر بخوانید:  سوشی SUSHI چیست ؟ | آشنایی با ارز دیجیتال SUSHI

حال شبکه باید تشخیص دهد که آیا این درخواست واقعی است یا خیر، برای اینکه این کار انجام شود شبکه به سراغ موارد دیگری می رود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.


شبکه بیت کوین از کجا متوجه این می شود که درخواست فرستاده شده واقعی است؟

در ارز های دیجیتال، بحثی با نام امضای دیجیتال و همچنین کلید عمومی و خصوصی وجود دارد. یکی از راه های تشخیص واقعی بودن درخواست امضای دیجیتال می باشد. حال این امضای دیجیتال بر روی یک آدرس به نام آدرس خصوصی انجام می شود. زمانی که شما اقدام به ارسال کوین می کنید، در شبکه کلید خصوصی به همراه امضای دیجیتال ارسال می شود. این موضوع سبب می شود تا شبکه واقعیت درخواست را متوجه شود. هر نود در شبکه، امضای تراکنش را بررسی می کند تا از صحت آن اطلاع داشته باشد.  حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که شبکه، از کجا متوجه موجودی حساب ما می شود؟ اگر در ادامه همراه ما باشید. در این باره با شما بیشتر گفتگو خواهیم کرد.


شبکه بیت کوین چگونه متوجه موجودی ما می شود؟

دقیقا این سوالیست که برای شما ممکن بود پیش بیاید. برای اینکه شبکه از وجود مبلغ ارسالی شما با خبر شود به تراکنش های قبلی شما می نگرد. به طور دیگر زمانی که قصد ارسال بیت کوین دارید، شبکه به تراکنش بیت کوین های قبلی شما نگاه می کند و آن هارا به عنوان مدرک برای وجود پول در حساب شما حساب می کند. حالا در صورت مثبت بودن این موضوع، تراکنش انجام می شود.


استخراج بیت کوین در شبکه

استخراج بیت کوین

برای اینکه بتوانید بیت کوین استخراج کنید، همانطور که می دانید باید از دستگاه های ماینینگ استفاده کنید. در اصل دستگاه های ماینینگ بیت کوین استخراج نمی کنند بلکه با حل معادلات بلوک ها، اقدام به دریافت پاداش می کنند که این پاداش بیت کوین می باشد و به خاطر همین است که این کار را استخراج بیت کوین می نامند.


استخر های استخراج بیت کوین

برای اینکه بتوانید اقدام به استخراج بیت کوین کنید، پس از تهیه تجهیزات باید به یک استخر متصل شوید. البته لازم به ذکر است که عملیات استخراج را می توانید بدون اتصال به استخر و به صورت تک نفره دنبال کنید. اما متاسفانه چون این موضوع ممکن است برایتان سودی نداشته باشد، این روش را به شما پیشنهاد نمی کنیم. اتصال به استخر یعنی شما به صورت مجازی گروهی اقدام به استخراج ارز های دیجیتال می کنید. به عبارت دیگر، همه افراد ( از سرتاسر جهان، ممکن است از ایران و یا کشور های مختلف باشند ) دستگاه های استخراج خود را به آن استخر متصل می کنند و آن استخر نیز با یکی نمودن تمامی قدرت ها اقدام به حل معادلات می کند و خود آن استخر نیز پاداش ها را طبق کارکرد تقسیم بندی می کند.شما می توانید برای آشنایی با استخرهای بیت کوین به مقاله بهترین استخرهای استخراج بیت کوین مراجعه کنید.


سختی استخراج در شبکه بیت کوین

شاید بارها عبارت سختی استخراج را شنیده باشید اما معنی آن را ندانید. سختی استخراج به این معنی است که ماینر های قدرتمندی در حال حاضر در شبکه بیت کوین در حال استخراج هستند و این موضوع باعث شده است تا نام سختی شبکه در بیت کوین تعبیه شود. زمانی که شما بخواهید به صورت تک نفره اقدام به استخراج بلاک ها کنید، سختی شبکه گریبان گیر شما می شود. تنها راه حل این مشکل در بحث استخراج، همان موضوع قبلی است که گفتیم باید برای ادامه کار به یک استخر متصل شوید. بهترین راهی که می توانید با سختی شبکه بیت کوین مقابله کنید دقیقا انجام این راه می باشد.


جمع بندی بیت کوین چگونه کار می کند ؟

احتمالا شاید مسئله اینکه بیت کوین چگونه کار می کند برای شما کمی گنگ به نظر بیاید. اما اگر کمی مقاله درباره بیت کوین مطالعه کنید، به صورت واضح این موضوع را درک کنید. اگر می خواهید در بیت کوین سرمایه گذاری زیادی داشته باشید، بهتر است کمی بیشتر درباره این موضوع مطالعه کنید و اطلاعات کسب کنید.

ممنون که تا پایان “ بیت کوین چگونه کار می کند ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا