صرافی کوینکده
استخراج ارزدیجیتال

چگونگی گرفتن مجوز جهت راه اندازی فارم بیت کوین

چگونه مجوز جهت راه اندازی فارم بیت کوین تهیه کنیم؟ استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران به عنوان یک صنعت شناخته شده است و قانونی است. برای انجام استخراج می بایست ابتدا شرایط و مجوزات لازم و قانونی از وزارت صنعت معدن تجارت ( صمت ) اخذ شود . در صورت نداشتن مجوز لازم و قانونی از وزارت صمت ، وزارت نیرو اجازه نمی دهد که از برق یا گاز در این حوزه استفاده شود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

ضمناً واردات دستگاه های ماینر هم که در سال ۹۸ تصویب شده بود نیاز به مجوز دارد. اکثر دستگاه ماینر موجود در ایران به دلیل سخت بودن مقررات واردات، به صورت قاچاق وارد شده و قانون حق توقیف این دستگاه‌ها را دارد. پس برای وارد شدن به صنعت رمز نگاری و استخراج بیت کوین ابتدا می بایست ، دستورالعمل های وزارت صنعت را دنبال کرده و مجوزات لازم را تهیه کنید.

دستورالعمل وزارت صنعت جهت ایجاد فارم بیت کوین

طبق گفته معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، دریافت درخواست‌های صدور مجوز از سایت سامانه خدمات صنعت معدن تجارت (بهین یاب) انجام می‌شود و صدور مجوز از طریق سازمان صنعت و معدن و تجارت هر استان ، صورت می‌پذیرد و این وزارت اعلام کرد استقرار واحد استخراج کننده رمز ارز در شهرک‌های صنعتی یا مناطق آزاد تجاری صنعتی اقتصادی مجاز است . و محدودیت مکانی در محدوده استان‌ها را ندارد .

در محل های صنعتی و معدنی که فعال هستند راه اندازی استخر بیت کوین وارزهای دیجیتال مجاز نیست . و اخذ مجوز در محل واحدهای تولیدی غیر فعالی که سه سال از عدم فعالیت سال گذشته است،امکان پذیر میباشد .

همچنین مکان استیجاری مانعی جهت صدور جواز نیست . البته آن مکان حداقل اجاره یک سال را باید داشته باشد .
نکته دیگر اینکه ، صدور جواز تاسیس به نام چند شخص حقیقی یا حقوقی مجاز نیست و افراد پس از تشکیل شرکت ، می‌توانند درخواست جواز بدهند .

برای تهیه برق نیز بعد از دستور صدور جواز تاسیس ،اطلاعات مجوز در سامانه ،به وزارت نیرو از طریق وزارت صمت ارسال می شود و اختصاص انشعاب برق به محل موردنظر جهت ماینینگ و ایجاد کسب و کار برای استخراج بیت کوین صورت می گیرد .ضمنا این انشعاب وتخصیص برق ازوزارت نیرو به وزارت صمت اعلام می‌شود.

باتوجه به دستورالعمل تاسیس مکان استخراج بیت کوین ثبت نام درسایت بهین یاب، انتخاب مکان، پیگیری و ارسال مدارک، ودریافت مجوز استخراج بیت کوین از مراحل اولیه استخراج بیت کوین می باشد .

نکته قابل توجه این که آیا برای استخراج بیت کوین چه حجمی را مد نظر داری ؟ ودر چه روشی میخواهید به استخراج بیت کوین وارزهای دیجیتال بپردازید؟


دستورالعمل وزارت - گرفتن مجوز جهت راه اندازی فارم

استخراج بیت‌کوین با دو روش صنعتی و غیر صنعتی

استخراج با روش غیرصنعتی مربوط به فعالیت‌ها، در حجم بسیار محدود است. این استخراج بیشتر توسط افراد علاقه‌مند صورت می‌پذیرد و حجم بیت‌کوین تولیدی در بیشتر اوقات خیلی کم وحدودا کمتر از ۱۰ بیت‌کوین در سال میباشد .

بیشتر بدانید: استخراج بیت کوین با کامپیوتر کوانتومی | کامپیوتر کوانتومی و بیت کوین

اما بیشتر استخراج بیت‌کوین در جهان با روش صنعتی می باشد.فارم‌ ماینینگ تأسیساتی وسیع است که در آن تعداد بسیار زیادی از پردازنده‌های فوق سریع یا دستگاه های ماینر در کنار یکدیگر قرار گرفته است و باعث دریافت سهم بیشتری از پاداش شبکه و درآمد بیشتری از بیت‌کوین می‌شود.


مزایای استخراج بیت کوین و ماینینگ

• در تمام شبانه‌روز و تمام ایام سال فعال است .
• نیاز به بازاریابی ندارد .
• محصول تولیدی فارم های ماینینگ، بیت‌کوین یا سایر آلتکوین ها است که به‌راحتی قابل‌تبدیل به ‌تمامی ارزهای مطرح جهان است.
• دوره راه‌اندازی آن کوتاه است که باعث کاهش دوره‌ی خواب سرمایه و هزینه‌های مربوط به آن می‌شود.
• سرمایه  از روز اول درحال بازگشت است و جریان نقدینگی بسیار خوب دارد.
• از حداکثر ظرفیت از روز اول میتوان بهره برداری کرد.
• خط تولیدمجزا ندارد و وابستگی تجهیزات به یکدیگر وابسته نیست . خارج شدن هرکدام از تجهیزات از مدار به دلیل خرابی سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری تأثیری بر کار و تولید دیگر تجهیزات ندارد.
• استخراج بیت کوین نیازمند تجهیزات و ماشین‌های بسیار بزرگ و گران ‌قیمت نیست .

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر T15 | آموزش نصب انت ماینر T15

• به دوره‌های طولانی بازبینی و تعمیرات نیاز ندارد .

مطالعه بیشتر: استخراج بیت کوین چگونه است؟

شما که می خواهید یک جا برای استخراج بیت کوین راه اندازی کنید، پس از انتخاب مکان مناسب و گرفتن مجوز ،جهت راه اندازی فارم ماینینگ ابتدا استانداردهای یک فارم ماینینگ را باید رعایت کنید.


مزایای استخراج بیت کوین - گرفتن مجوز جهت راه اندازی فارم

استاندارد های مکانی برای فارم های ماینینگ

 

روشنایی فارم

با توجه به استانداردهای مرتبط محل کار، شدت نور محیط حداقل 50 و حداکثر 100 لوکس خواهد بود.


کابل‌کشی استاندارد

کابل‌کشی‌ها با رعایت اصول کابل‌کشی باشد و رعایت مجموعه‌ای از اصول و روش‌های استاندارد انجام شده و زاویه‌های مختلف در کابلکشی کابین‌ها رعایت شود .


ویژگی های محیطی

برای اینکه دما و رطوبت به صورت مستمر به طور مناسب حفظ گردد، بایستی به طور دائم به کمک حسگرهای نصب شده در کابین، کنترل شوند .

دمای هوا: 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد

رطوبت : 40 تا 55 درصد


تامین برق

تامین برق فارم با استفاده از برق شهری انجام می‌گیرد. برای برق‌رسانی به کابین‌ها، مدارهای تغذیه برق در تابلوهای برق مخصوص به خود باشد . و تجهیزات نصب‌شده در کابین‌ها به هیچ‌وجه به صورت مستقیم و بدون فیوز به برق شهری متصل نشود . و پریزهای با فاصله استاندارد 65/3 متر از همدیگر نصب شوند.


دمای مطلوب درون کابین‌ ها

به منظور خنک‌سازی محیط کابین‌های ماینر، از شبکه آب‌رسانی به همراه فن‌های متعدد استفاده شود. در این شیوه هوا پس از عبور از شبکه‌ای از لوله‌های آب سرد، خنک شده و از طریق فن‌های دمنده پس از عبور از فیلترهای غبارگیر وارد محوطه کابین شود و پس از عبور از میان ماینرها و خنک سازی آن‌ها توسط فن‌های مکنده از محیط خارج شود .


جلوگیری از نفوذ آب

سقف سوله یا مکان ماینینگ به بصورت شیب‌دار ایجاد شده تا مانع از نفوذ مستقیم آب به کابین‌ها گردد.


ممانعت از ورود گرد و غبار

هوای مکیده شده از فضای بیرون و دمیده شده به درون کابین، پس از عبور از شبکه‌ای از آب سرد و خنک شدن، از فیلترهای هوایی عبور کند که در نتیجه فضای درون کابین تمیز و خنک باقی خواهد ماند.


نصب رعد گیر و اتصال به زمین

نصب یک حلقه اتصال به زمین شامل سیم لخت شماره 4AWG می‌باشد که به عمق 1 متر در زمین فرو رفته و به میله‌های فولادی مس‌اندود برای اتصال به زمین به اندازه 3 متر در 13 میلیمتر که در طول حلقه در هر 12 متر متصل شود. سوله از طریق نزدیکترین ستونش به این حلقه متصل شود. سیستم مذکور به صورت مستقیم به تجهیزات توزیع برق اصلی وصل شود .

” ممنون که تا پایان مطلب مجوز جهت راه اندازی فارم بیت کوین با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا