زوم ارز پدیا

چگونه توکن YFI به دست آوریم ؟ | آموزش نحوه به دست آوردن YFI

نحوه به دست آوردن YFI ، احتمالا شاید تا به حال نام توکن YFI را شنیده باشید. در چند وقت اخیر این توکن بسیار سر و صدا به پا کرده است چراکه در حال حاضر ارزش قیمتی این توکن از بیت کوین که پادشاه ارز های دیجیتال می باشد بیشتر شده است. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوئیم که چگونه می توانید توکن YFI به دست آورید. اگر قصد انجام این کار را دارید، بهتر است در ادامه همراه ما باشید. در ابتدا می خواهیم کمی درباره این توکن با شما عزیزان صحبت کنیم تا اگر طلاعاتی درباره این توکن ندارید، با آن بیشتر آشنا شوید و سپس اقدام به ارائه توضیحات دیگر می کنیم. همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نگاهی اجمالی به توکن YFI

YFI مخفف شده عبارت ” Yearn Finance ” می باشد. چندی پیش که خبر آن نیز جنجالی شده بود، این توکن بیش از 300 درصد در یک روز به کاربران خود سود داد و این موضوع باعث شد تا کاربران زیاد دیگری به این ارز بپیوندند. یکی از دلایلی که به شهرت بیشتر این ارز کمک کرد دقیقا همین موضوع بود. در کنار این سود جنجالی این ارز همانطور که گفتیم دارای قیمت بسیار بالایی هم می باشد حتی بالاتر از پادشاه رمز ارز ها یعنی بیت کوین. در حال حاضر قیمت هر یک واحد از توکن YFI برابر با ” 18264 هزار دلار ” می باشد. طبق گفته ای که از خالق این ارز منتشر شده است او خیلی به دنیای تکنولوژی علاقه مند بود و به همین علت پس از چندی از گذشت عمر خود، درس خود را کنار گذاشت و به سراغ علاقه خود رفت تا اینکه اون این توکن را خلق کرد. آندره کرونیه نام فردیست که درباره آن صحبت کردیم یعنی خالق توکن YFI. اون در پروژه خود دو اصل را جدی گرفت تا بتواند به موفقیت برسد و آن دو اصل چیزی جز 1. امنیت 2. تجربه مخاطب نبود.

پروژه YFI یک پروژه غیر متمرکز می باشد و جز کاربران این روزها مورد توجه فعالان حوزه ارز های دیجیتال نیز قرار گرفت. اگر بخواهیم این پروژه را به صورت خلاصه بیان کنیم اینگونه می گوئیم که: پروژه YFI قصد ساده سازی Defi را دارد. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه کسب توکن YFI را آموزش ببینید.

کوین کده

چگونه می توان توکن YFI کسب کرد؟

برای اینکه بتوانید توکن YFI کسب کنید چندین راه وجود دارد که یکی از راه های کسب توکن YFI استفاده از پلتفرم yearn.finance می باشد. yearn.finance از توکن های مختلفی اعم از: ” TUSD “، ” USDT “، ” USDC “، ” sUSD ” پشتیبانی می کند. انجام کسب در آمد در این پلتفرم بسیار ساده است به طوریکه شما کافیست تنها به سایت yearn.finance مراجعه کنید و هر کدام یک از توکن هایی که نام برده شد و یا این سایت از آن ها پشتیبانی می کرد را انتخاب کنید و مقداری از همان توکن به yearn.finance واریز کنید و سپس اقدام به دریافت سود کنید. سایت yearn.finance قسمت های مختلفی دارد که قبل از شروع آموزش نیاز است کمی درباره آن ها نیاز مطلب برایتان بگوئیم. در ادامه همراه ما باشید.


نگاهی به پلتفرم Curve.fi در yearn.finance

این پلتفرم از توکن های ” yUSDT “، ” yUSDC “، ” yDAI “، ” yTUSD ” پشتیبانی می کند. شما می توانید هر کدام از توکن هایی که Curve.fi از آن ها پشتیبانی می کند را در yearn.finance واریز کنید و در قبال مقدار توکن واریزی،  یکی از توکن های موجود را به عنوان سود دریافت کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. شما می توانید توکن ” yDAI ” ارسال کنید و در قبال آن نیز توکن ” yUSDT ” دریافت کنید، به همین راحتی این کار قابل انجام است.

حال می توانید توکنی  که کسب کرده اید را در Curve.fi به عنوان نقدینگی تامین کنید. دیگر وقت آن رسیده است که کارمزد معاملات را دریافت کنید. مقدار کارمزد برای هر معامله تقریبا چیزی حدود به 0.04 درصد می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم از Curve.fi استفاده کنیم؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این موضوع نیز به صورت کامل اشاره کنیم.


آموزش استفاده از Curve.fi در سایت yearn.finance

برای استفاده از این امکان ابتدا باید وارد سایت yearn.finance شوید. ( برای ورود مستقیم می توانید بر روی آدرس کلیک کنید. )

پس از ورود به سایت با گزینه های مختلفی همچون: ” Dashboard “، ” Vaults “، ” Earn “، ” Zap “، ” Cover “، ” Status ” رو به رو می شوید که ما در این قسمت تنها قصد استفاده از گزینه ” Zap ” را داریم. در این بخش که با این گزینه قرار است کار کنیم، کمی نیز درباره آن به شما عزیزان توضیح خواهیم داد و در ادامه نیز درباره دیگر گزینه ها با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد.

بخش ” Zap ” به محض ورود به سایت قابل رویت است. شما می توانید برای ورود به این بخش بر روی آن کلیک کنید و یا اینکه اگر می خواهید می توانید با کلیک بر روی ” این قسمت ” به صورت مستقیم وارد بخش Zap سایت yearn.finance  شوید.

این بخش به کاربران این امکان را می دهند تا توکن هایی که در این بخش از آن ها پشتیبانی می شود را با یک قرار داد مورد انتقال قرار دهند. یکی از مزایا و اتفاق های که با انجام این کار می افتد این است که هزینه تراکنش ها کم تر می شود و یا به عبارتی کاهش می یابد. همانطور که در قسمت قبل آوردیم شما می توانید در این بخش اقدام به واریز یک کوین که از آن پشتیبانی می شود کنید و در ازای آن یک تراکنش یک توکن دیگر دریافت کنید. پیش تر دراین باره برایتان یک مثال زدیم که مجدد در این قسمت برای درک بهتر یک مثال دیگر خواهیم زد.

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi

برای مثال شما می توانید توکن ” DAI ” واریز کنید و همانطور که گفتیم در یک تراکنش اقدام به دریافت یک کوین دیگر همانند yCRV کنید. اگر خواستید شما می توانید این کار را به صورت دستی نیز انجام دهید اما این مراحل کمی سخت و پیچیده تر می باشد ولی با استفاده از قسمت Zap شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که به صورت دستی چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم؟ برای انجام این کار به صورت دستی باید از بخش ” Earn ” اقدام کنید که در ادامه توضیح خواهیم داد. در تصویر زیر می توانید نمایی از صفحه Zap را مشاهده کنید.

نکته:

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi

برای اینکه بتوانید فعالیت خود را آغاز کنید ابتدا باید حسابتان را به یک کیف پول متصل کنید. برای انجام این کار باید از کیف پول های دیفای یا Defi استفاده کنید. ابتدا باید نوع کیف پولتان را انتخاب کنید و پس از انتخاب کیف پول باید نسخه متناسب با سیستم عاملتان را دریافت کنید. حال تنها باید کیف پول را نصب و سپس در سایت yearn.finance بر روی گزینه ” Connected wallet ” کلیک کنید. در این مرحله کافیست کیف پول مورد نظر را انتخاب و سپس صبر کنید تا به صورت خودکار این اتصال انجام شود. ما در این مقاله از کیف پول ” متامسک – MetaMask ” استفاده کرده ایم. در تصویر ذیل می توانید کیف پول هایی که مجاز به استفاده از آن در این بخش هستید را مشاهده کنید.

در ادامه همانطور که گفتیم قصد داریم تا قسمت هایی که پیش تر برایتان نام برده ایم را توضیح بدهیم. همراه ما باشید.

معرفی قسمت اول ( Vault ) در سایت yearn.finance

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش Vault

در این بخش از مقاله قصد داریم تا درباره Vault با شما عزیزان گفتگو کنیم. برای ورود به این بخش ابتدا باید وارد سایت yearn.finance شوید. پس از ورود به سایت با گزینه هایی که پیش تر معرفی کرده بودیم رو به رو می شوید. حال باید بر روی گزینه Vault کلیک کنید.

Vault بر اساس استراتژی هایی که برایشان تعریف شده و اختصاصی نیز می باشد کار می کند. این موضوع باعث می شود که سود توکن های استیک شده به بیشترین حد برسد و ریسک نیز کم شود. کاربران می توانند به کمک Vault با یکدیگر تعامل برقرار کنند و کار کنند و سپس با کمک به یک دیگر یک راه و یا یک استراتژی برای رسیدن به بهترین سود بیابند.

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش Vault

Vault ها به صورت اتومات بهترین فرصت ها را برای Yield Farming پیدا می کنند. در Vault شما می توانید کوین و توکن های موجود را واریز کنید و سپس معادل آنها یک توکن و همچنین سود سالیانه نیز دریافت کنید. در ادامه برای شما عزیزان یک تصویر ارائه می دهیم که شما می توانید این تصویر را با کلیک بر روی قسمت Vault در سایت yearn.finance مشاهده کنید. برای مثال همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید اگر کوین ETH و یا اتر واریز کنید، با کسر مقداری کارمزد، توکن yETH دریافت می کنید. اگر این توکن را نگهداری کنید به صورت سالیانه طبق مقدار درصدی که گفته شده است سود دریافت کنید. لازم به ذکر است که این درصد ها به صورت مدام در حال تغییر می باشد. همانطور که در تصویر ذیل می بینید می توانید مقدار 0.26 درصد سود کسب کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا با باقی بخش های سایت yearn.finance آَشنا شوید.

معرفی قسمت دوم ( Earn ) در سایت yearn.finance

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش earn
نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بهش earn

در اصل Earn یک جمع کننده سود است که برای پلتفرم های وام دهی می باشد. Earn بیشتر سود را در هنگام اجرای قرار داد کسب می کند. در این سیستم با واریز نمودن یکی از کوین و توکن هایی که پشتیبانی می شود، به صورت اتوماتیک این وام در هر کدام از کامپوند های ” Dydx – Aave ” که بالاترین نرخ بهره را داشته باشند، جا به جا می شوند و یا انتقال می دهند. همانطور که در تصویر ذیل می بینید، نرخ بهره توکن DAI در حال حاضر از دیگر توکن ها بیشتر می باشد. شما می توانید صفحه تصویر ذیل را در بخش Earn سایت yearn.finance مشاهده کنید.

توجه:

به دلیل اینکه تمامی قسمت ها به ترتیب عنوان شدند، در این قسمت نوبت به توضیحات عنوان Zap می باشد. اگر این مقاله را تا به این قسمت با دقت خوانده باشید می دانید که در دو قسمت قبل به صورت کامل درباره Zap صحبت شد. حال در ادامه به توضیحات باقی عناوین موجود یعنی ” Cover و همچنین Status ” می پردازیم. همراه ما باشید.

معرفی قسمت چهارم ( Cover ) در سایت yearn.finance

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش cover

اگر بخواهیم این محصول از سایت yearn.finance را برای شما عزیزان تعریف کنیم، به صورت خلاصه می توان گفت که یک سیستم بیمه است و شما می توانید دارایی هایتان که در این قسمت پشتیبانی می شود را بیمه کنید. اگر می خواهید تا در اطلاعات بیشتری درباره Cover به دست آورید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

زمانی که شما بر روی گزینه Cover کلیک می کنید صفحه ای با نام Yinsure به شما نمایش داده می شود. محصول cover در این بخش با این نام شناخته می شود. همانطور که گفتیم این محصول ریسک های قرارداد هوشمند را بیمه می کند. شما می توانید به صورت جداگانه از این قسمت از سایت yearn.finance استفاده کنید. به این موضوع دقت کنید که اتصال حساب به یک کیف پول در این قسمت نیز ضروری است و طبق اینکه این بخش به صورت جداگانه کار می کند مجدد باید حسابتان را به یک کیف پول که می تواند همان کیف پولی که در ابتدا توضیحات داده ایم باشد متصل کنید. پس از اعمال این اتصال وارد صفحه ای می شوید که در این صفحه می توانید دارایی های خود را از 30 روز تا یک سال بیمه کنید. شما باید هزینه این بیمه را با کوین اتر – ETH و یا توکن دای – DAI پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید:  شاخص فلیپنینگ Flippening چیست؟
نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش cover

در تصویر ذیل می توانید پلتفرم هایی که امکان بیمه شدن را دارند را مشاهده کنید. برای دسترسی به این قسمت ابتدا باید بر روی گزینه Cover کلیک کنید و سپس با متصل کردن حسابتان به یک کیف پول اقدام به بیمه نمودن دارایی مورد نظرتان کنید.

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش cover

برای اینکه بهتر این موضوع را متوجه شوید به صورت تصویری برایتان یک مثال خواهیم زد. همانطور که در تصویر ذیل می بینید پلتفرم Aave را می توانید با وارد نمودن مقدار و همچنین مدت روز بیمه کنید. پس از وارد نمودن مقدار برایتان مقدار هزینه ای که برای انجام این کار نیاز است نمایش داده می شود.

معرفی قسمت پنجم ( Status ) در سایت yearn.finance

نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش status
نحوه به دست آوردن YFI
آموزش استفاده از Curve.fi ، معرفی بخش status

در این قسمت شما دیگر کاری نمی توانید کنید چرا که تنها می توانید سود سالیانه توکن های پشتیبانی شده پلتفرم های وام دهی را مشاهده کنید. بالاترین مقداری که مشاهده می کنید نشان می دهد که آن پلتفرم بهترین و بیشتر نرخ بهره را داشته است. در تصویر ذیل همانطور که می بینید توکن WETHبیشترین نرخ بهره را داشته است چراکه در صدر باقی توکن ها می باشد.

نکته شماره یک:

تا به این قسمت از مقاله شما با تمامی قسمت های سایت yearn.finance آشنا شدید. اما هنوز کار با این سایت به پایان نرسیده است چراکه بخش های دیگری نیز وجود دارد که باید به صورت کامل بررسی شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل این موضوع را متوجه شوید.

نکته شماره دوم:

توجه داشته باشید همانطور که در ابتدا آوردیم برای کار با هر قسمت ابتدا باید حساب را به یکی از کیف پول های دیفای متصل کنید. تا زمانی که این کار از سوی شما صورت نگیرد باید بدانید که به هیچ وجه نمی توانید هیچ عملیاتی انجام دهید. اگر ابتدای مقاله را با دقت مطالعه کردید باشید به شما کیف پول هایی که می توانید به حسابتان را متصل کنید را به صورت تصویری نام برده ایم. ما برای انجام این مراحل از ” افزونه کیف پول متامسک ” در گوگل کروم استفاده کرده ایم. شما می توانید همانند ما از این کیف پول و یا هر کیف پول دیگری که خواستید استفاده کنید.


چه توکن هایی در yearn.finance وجود دارد؟

همانطور که تا به این قسمت از مقاله مطالعه کردید، با توکن های مختلفی آشنا شدید. در این قسمت قصد دارید تا درباره توکن ها به شما عزیزان توضیحاتی ارائه دهیم تا بهتر آن ها را بشناسید. همراه ما باشید.

توکن YFI:

این توکن حاکمیت Yearn می باشد و تا کنون نیز تمامی توکن های موجود از آن که تقریبا 30000 واحد می باشد عرضه شده است.

توکن yCRV:

توکن yCRV با نام های yDAI/yUSDC/yUSDT/yTUSD شناخته می شود. این توکن، توکن استخر نقدینگی http://curve.fi/y می باشد. استخر Y در پلتفرم curve یکی از محبوب ترین استخر ها می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که دلیل این محبوبیت چیست؟ تنها دلیل محبوبیت استخر Y سود زیاد از کارمزد تریدر ها می باشد.

توکن yTokens:

وقتی که شما در هر یک از سرویس های Yearn توکن واریز می کنید، این توکن، به عنوان یک توکن yTokens به شما بر میگردد و نقش همان توک واریز شده را بازی می کند. مقدار توکن yTokens هنگامی تغییر پیدا می کند که در استخر Y این توکن، ارزشش افزایش یابد. اگر شما یک yTokens را در یک سرویس دیگر Yearn واریز کنید، در قبال آن توکن yyToken دریافت می کنید.

چگونه می توان از توکن های YFI پاداش کسب کرد؟

برای کسب پاداش باید از قسمت Stake اقدام کرد. به همین منظور ابتدا باید در قسمت Stake سایت yearn.finance توکن های مورد نظر را استک کنید. زمانی که این امر اتفاق افتاد و دارایی پلتفرم به 500000 دلار و یا اینکه بیشتر از این مبلغ رسید، دریافت پاداش های شما شروع می شود و می توانید پاداش های خود را دریافت کنید.

توجه:

تنها شما زمانی پاداش دریافت می کنید که استک کنید. زمانی که شما این کار را انجام دهید، استیک به شما اجازه رای دادن را نیز می دهد. لازم به ذکر است که شما بدون استیکینگ نیز می توانید رای دهید اما باید این را بدانید که رای های شما شمرده نمی شود و در اصل GAS های شما از بین می رود.


آشنایی با استخر های استکینگ برای کسب توکن YFI

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با استخر هایی که می توانید در آنها با استیکینگ کردن توکن YFI به دست آورید را معرفی کنیم. توجه داشته باشید که تمامی استخر هایی که در ادامه آن ها را به شما عزیزان معرفی می کنیم، توکن YFI را به صورت رایگان در اختیار شما قرار نمی دهند بلکه در صورت فعالیت در استخر می توانید به عنوان پاداش این توکن را دریافت کنید. به این امر مهم توجه کنید. اگر قصد آشنایی با تمامی این استخر ها را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

  1. استخر استیکینگ yCurve

شما می توانید در این استخر به عنوان پاداش توکن های ” YFI ” و ” CRV ” دریافت کنید. برای انجام کار در این استخر شما باید ابتدا یک تامین کننده نقدینگی در استخر Curve.fi/y بشوید.

بعد از اینکه کوین های خود را استیک کردید، شما توکن yCRV دریافت می کنید. حال اگر قصد دارید تا توکن yCRV را به YFI تبدیل کنید باید از پلتفرم  ygov.finance استفاده کنید. انجام این کار بدین صورت است که ابتدا باید توکن yCRV را استیک کنید و سپس از این طریق توکن YFI به دست آورید.

پلتفرم Curve قصد دارد تا توکن حاکمیت CRV را آزاد کند. اگر این اتفاق بیوفتد، شما می توانید در جز افرادی باشید که می توانند پاداش را به صورت این توکن حاکمیت دریافت کنند.

  1. استخر استیکینگ BPT

شما می توانید با این استخر کارمزد های پلتفرم Balancer – بالانسر، را کسب کنید و همچنین به هنوان پاداش می توانید از توکن های BAL و یا YFI استفاده کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید نیاز است که ابتدا در استخر بالانسر – Balancer، ” 98 درصد توکن DAI ” و ” 9 2 درصد توکن YFI ” تامین کنید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توان وارد این استخر شد. بهترین و راحت ترین راه ورود به این استخر استفاده از دو پلتفرم 1inch.exchange یا zapper.fi می باشد.

بعد از این که شما توکن DAI استیک کردید، به عنوان پاداش توکن BPT که همانطور که گفتیم شامل 98 درصد توکن DAI و 2 درصد توکن YFI هست را دریافت می کنید. البته لازم به ذکر است که شما می توانید سرمایه اولیه خود را با بکارگیری این توکن در پلتفرم Balancer بازخرید کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که تغییر قیمت توکن BPT ربطی به توکن های DAI و YFI دارد؟

بله، با تغییر قیمت توکن های DAI و YFI قیمت توکن BPT نیز تغییر پیدا می کند. پس از انجام تمامی این مراحل برای اینکه توکن BPT خود را به توکن YFI تبدیل کنید باید همانند استخر قبلی با استفاده از پلتفرم ygov.finance توکن BPT را استیک کنید تا بتوانید از این طریق به صورت مستقیم توکن YFI به دست آورید.

  1. استخر BPT ( نوع دوم )

شما می توانید با استفاده از این استخر کارمزد های استخر ” Curve.fi/y ” کارمزد های بالانسر و همچنین کارمزد های وام دهی را دریافت کنید. به عنوان پاداش نیز می توانید توکن های CRV و YFI و BAL را کسب کنید. اگر شما بیش از 1000 تومن BPT نوع دوم که همین نوع است را داشته باشه شما می توانید توکن YFI را استیک کنید و در قبال آن yCRV دریافت کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از نوع دوم چیست؟ منظور از نوع دوم این است که استخر BPT این نوع از 98 درصد yCRV و 2 درصد YFI پشتیبانی می کند.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ابتدا باید در استخر بالانسر 98 درصد توکن yCRV و همچنین 2 درصد YFI تامین کنید. برای اینکه بتوانید به صورت آسان و راحت وارد این پلتفرم شوید باید از سایت 1inch.exchange اقدام کنید. شما دقیقا می توانید راه های نوع قبل را نیز در این مرحله دنبال کنید. به عنوان مثال همانند نوع قبلی که در استخر شماره 2 توضیحات آن را داده ایم بازخرید کنید.

  1. استخر پاداش استیکینگ YFI

این استخر شرایط استفاده دارد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که شرایط استفاده از این استخر چیست؟ شرایط استفاده از این استخر این است که تنها افرادی می توانند از این استخر استفاده کنند که بیش از 1000 توکن BPT از نوع 98 درصد yCRV و همچنین 2 درصد توکن YFI داشته باشند. لازم به ذکر است که این افراد نیز می توانند در رای گری پروپوزال نیز شرکت کنند.


سوالات متداول

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به تعدادی از سوالات کاربران با عنوان سوالات متداول پاسخ دهیم. در صورتی که سوالات شما در این قسمت وجود نداشت می توانید سوال و یا مشکل خود را در قسمت نظرات بنویسید و سپس ما به صورت کامل آن را پاسخ و سپس در این قسمت وارد می کنیم.

در بخش Vault آیا می توان کار ها را به صورت دستی انجام داد؟

بله این امکان وجود دارد و شما می توانید کار ها را به صورت دستی انجام دهید. Vault ها به شما این کمک را می کنند که Gas را ذخیره کنید و آن در یک نسبت دهی مناسب نگه دارید. لازم به ذکر است که Vault در صورت اتوماتیم بهترین استراتژی را برای دریافت بیشترین سود به کاربران ارائه می دهند.

استراتژی Vault دقیقا چیست؟

حال که در قسمت قبلی صحبت از استراتژی شد بهتر است در این باره نیز کمی صحبت کنیم. این استراتژی ها قراردادهای هوشمند واحدی هستند که برای هر Vault تنظیم می شوند. این استراتژی ها به ما کمک می کنند که چه دارایی را قرض بگیریم و چه کوینی را فارم کنیم و در چه زمانی کوین هایی که فارم کرده ایم را بفروشیم. شاید در این قسمت نیز برایتان این سوال پیش بیاید که این استراتژی ها را چه فردی دنبال و یا اینکه کنترل می کند؟

همانطور که می دانید آقای آندره کرونیه – Andre Cronje فردیست که yearn.finance را خلق کرده است. این فرد تمامی این استراتژی ها را می نویسد اما تصمیم گیرنده نهایی اون نیست چراکه تصمیم اجرای آنها تماما توسط سیستم هایی چند امضایی گرفته می شود.


جمع بندی نحوه به دست آوردن YFI

همانطور که در این مقاله آشنا شدید، پلتفرم yearn.finance به نوعی یک جمع کننده سود دیفای است و شما می توانید با استفاده از این پلتفرم استیبیل کوین های خود را به صورت وام واریز کنید. این پلتفرم می تواند به صورت اتوماتیک تشخیص دهد که کدام پلتفرم دیفای مثل بالانسر و یا …. بیشترین و بهترین نرخ بهره را بر روی استیبیل کوین شما دارد و خودشان دقیقا در توکن شما در همان جا می چرخاند و سود جمع می کند.  در صورت ایجاد سوال می توانید در قسمت نذرات سوال خود را مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “ نحوه به دست آوردن YFI ” همراه ما بودید.

لینک مطلب : http://bit.do/fLgcd


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا