بلاک چینزوم ارز پدیا

نحوه نوشتن پیام روی بلاکچین

نحوه نوشتن پیام روی بلاکچین، آیا تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است که امکان نوشتن پیام بر روی بلاکچین وجود دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال مثبت می باشد. جالب است که بدانید امکان نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین وجود دارد. پیام هایی که بر روی بلاکچین بیت کوین نوشته می شوند، می توانند کاربردهای گوناگونی داشته باشند. همچنین هر کدام از انها معانی متفاوتی دارد. در این مقاله شما می توانید با نحوه نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین آشنا شوید.

سلام کریپتو

نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین چگونه صورت می گیرد؟

نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین چگونه صورت می گیرد؟
نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین چگونه صورت می گیرد؟

نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین به وسیله یک آپ کد که OP_RETURN نام دارد صورت می پذیرد. ایجاد UTXO به وسیله آپ کد انجام می شود و این ها غیر قابل خرج کردن می باشند. اما می توانید با استفاده از آنها پیام را بر روی بلاک درج نمایید.

اگر بخواهیم به توضیحی در ارتباط با پیام های بر روی بلاکچین بپردازیم، می توان گفت این پیام های بلاکچین ایجاد یک برچسب زمانی با اطلاعات نوشتاری می باشد. برچسب زمانی در واقع زمان دقیق هر عملیات را نشان می دهد و به ان می چسبد.

نکته ای که باید شما حتما به آن توجه نمایید این است که پیام هایی که بر روی بلاکچین بیت کوین نوشته می شوند، محدودیت هایی را در بر دارند. از جمله محدودیت های انها این است که تنها می توانند 80 بایت که برابر با 160 کاراکتر هگزادسیمال می باشد را ارائه دهند.

در ادامه مطالب شما می توانید با نحوه نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین آشنا شوید.

صرافی ایرانی کارت

آموزش نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین

برای اینکه بتوانید پیامی را بر روی بلاکچین بیت کوین بنویسید، نیاز است تا مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

1.در ابتدا نیاز است آدرس سگویت را به دست آورید. این آدرس سگویت از طریق نود شبکه آزمایشی به دست می آید. به همین منظور می توانید از کد زیر برای این کار استفاده نمایید.

آموزش نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین
آموزش نوشتن پیام بر روی بلاکچین بیت کوین

2.در اینجا به دلیل اینکه به بیت کوین احتیاج داریم، باید از یک سرویس فاست استفاده شود. شما می توانید از فاست … استفاده نمایید.

حال در این مرحله باید آیدی تراکنش را پیدا کنید. آیدی تراکنش با استفاده از کد زیر به دست می آید.

آیدی تراکنش را پیدا کنید
آیدی تراکنش را پیدا کنید

برای مثال تراکنش فاست به شکل زیر می باشد:

تراکنش فاست
تراکنش فاست

3.شاید در این مرحله سوال شود که از UTXO چه زمانی استفاده می شود؟ پس از اجرای فرآیند ماینینگ، می توان از UTXO استفاده نمود. با استفاده از کد زیر می توانید UTXO را بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید دستگاه ماینر
UTXO را بازیابی کنید
UTXO را بازیابی کنید

4.به دلیل اینکه امضای دیجیتال تراکنش ها در بلاکچین بیت کوین نیازمند کلید خصوصی می باشد، باید کلید خصوصی را استخراج نمایید. در اینجا نیاز است تا کلید خصوصی را به دست آورید.

کلید خصوصی را به دست آورید
کلید خصوصی را به دست آورید

5.در این مرحله شما قادر خواهید بود تا پیام دلخواه خود را ایجاد کنید. با استفاده از دستور زیر می توانید پیامی همچون corsocompleto.bitcoininaction.com ایجاد کنید.

پیام دلخواه خود را ایجاد کنید
پیام دلخواه خود را ایجاد کنید

6.در این قسمت دستور help می تواند اطلاعات مهمی را ارائه دهد. در این مرحله از دستور help بر روی createrawtransaction استفاده کردیم.

دستور help
دستور help

دریافت کننده آدرس فاست موجود در خط پایین می باشد. این آدرس به صورت زیر است:

دریافت کننده آدرس فاست
دریافت کننده آدرس فاست

7.در اینجا تراکنش پس از وارد کردن پیام در فیلد اطلاعات، ایجاد می شود و در ادامه OP-RETURN ایجاد خواهد شد.

وارد کردن پیام در فیلد اطلاعات
وارد کردن پیام در فیلد اطلاعات

8.به دلیل اینکه فقط یک ورودی داریم، به تغییر آدرس نیازی نمی باشد. با توجه به اینکه تراکنش را ایجاد کردیم، در ادامه باید تراکنش امضا و ارسال شود. این کار با استفاده از signrawtransactionwithkey امکان پذیر است.

امضا و ارسال تراکنش
امضا و ارسال تراکنش

9.در این مرحله همانطور که مشاهده می شود امضا معتبر است و می توان با استفاده از روش sendrawtransactionامضا و ارسال تراکنش کرد.

ارسال تراکنش
ارسال تراکنش

در پایان تراکنش ارسال می شود و منتظر استخراج می باشد. تراکنش ارسال شده دارای دو خروجی است. خروجی اول مربوط به آدرس فاست است و خروجی دوم UTXO می باشد. لازم به ذکر است که اگر آیدی تراکنش خود را در دست داشته باشید، می توانید با استفاده از مرورگر بلاکچین، تراکنش خود را بررسی نمایید.

 


سخن آخر در مورد نحوه نوشتن پیام روی بلاکچین

با خواندن این مقاله شما می توانید با نحوه نوشتن پیام بر روی بلاکچین آشنا شوید. شبکه بلاکچین کاربردهای فراوانی دارد که یکی از آنها نوشتن پیام بر روی آن است. نوشتن پیام بر روی بلاکچین می تواند برای کاربردهای ویژه مورد استفاده قرار گیرد.

از اینکه تا پایان مقاله “نحوه نوشتن پیام روی بلاکچین” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

1 دیدگاه

  1. بسیار مقاله کاربردی و مفیدی بود ممنون از زوم ارز که بصورت تخصص در حوزه رمز ارزها محتوا تولید می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا