اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ایلان ماسک دیگر ثروتمند ترین مرد جهان نیست!

سهام تسلا در اواخر ژانویه شروع به افت قیمت کرد و پس از اعلام خرید بیت کوین توسط این شرکت این افت قیمت شتاب گرفت.
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به دنبال اصلاح قیمت شدید بیت کوین و رکود شدید سهام شرکت خود که به عقیده برخی از تحلیلگران، باهم ارتباط دارند، تاج پولدارترین مرد جهان بودن را از دست داد.
سهام تسلا، پس از اینکه در 26 ژانویه به اوج قیمت خود رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد، افت شدیدی را آغاز کرده و از 26 ژانویه که به 890 دلار رسیده بود، 21 درصد افت داشته و این سقوط در دو روز گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته و به 698 دلار رسید. سهام این شرکت سازنده خودرو های برقی از سپتامبر 2020، بیشترین افت را در 23 فوریه تجربه کرد و دچار افت قیمت 13 درصدی شد.
نشریه فاکس بیزنس این سقوط قیمت سهام تسلا را مرتبط به خرید بیت کوین توسط این شرکت می‌داند، دن ایوز از ودبوش اشاره کرد که معتقد این اقدام تسلا برای بلند مدت است و در آینده نتیجه خواهد داد.
” سرمایه گذاران شروع به ربط دادن افت قیمت بیت کوین و سهام تسلا کرده‌اند، این در حالی‌ست که وقتی بیت کوین به 57 دلار رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد، تسلا روی کاغذ تقریباً یک میلیارد دلار بر روی بیت کوین های خود سود کرده بود که از سود فروش ماشین های خود در سال 2020 بیشتر بود، نوسانات اخیر بیت کوین باعث شده که برخی از سرمایه گذاران دارایی دیجیتال خود را به فروش برسانند و از این بازار خارج شوند.”
سهام تسلا در تاری8 فوریه، زمانی که این شرکت اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است در حدود 865 دلار معامله می‌شد. طبق گزارش یاهو فایننس در 23 فوریه قیمت این سهام به 681 دلار رسید. با این حال، ممکن است گزارش های مربوط به کنترل کیفیت در چین نیز بر قیمت تأثیر داشته باشد.
تخمین زده می‌شود که تسلا 48 هزار بیت کوین خریداری کرده باشد و این بدان معناست که روی کاغذ و زمانی که بیت کوین به حدوداً 58 هزار دلار رسیده بود در حدود یک میلیارد دلار باشد.
علی‌رغم افت قیمت این هفته، شرکت هنوز در سود است زیرا در زمان خریداری، این ارز دیجیتال قیمتی بیش از 39 هزار دلار داشت و خرید قبل از این قیمت رخ داده بود.
افت قیمت سهام تسلا، ماسک را از بالاترین رتبه میلیاردر ها خارج کرده و او در این مدت اخیر 3.56 میلیارد دلار ضرر کرده است. جف بزوس با برآورد سرمایه خالص کل 187 میلیارد دلاری بار دیگر در صدر لیست قرار گرفت و طبق گفته بلومبرگ ماسک 180 میلیارد دلار سرمایه دارد.
در زمان نوشتن این مقاله بیت کوین با 17 درصد اصلاح به حدوداً 48 هزار دلار رسیده بود که فقط در سه روز 10 هزار دلار افت قیمت را نشان می‌دهد.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  فیس بوک ارز دیجیتال Libra را در ژانویه 2021 عرضه خواهد کرد اما محدود !

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا