اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ایلان ماسک در تور تحقیقات مأموران SEC

بر اساس گزارش رسانه ها که منابع معتبری این موضوع را نقل می‌کنند، گزارش شده است که سازمان بورس آمریکا در حال تحقیق در مورد توئیت های ایلان ماسک مدیرعامل تسلا درباره ارز دیجیتال دوج کوین است.
همانطور که توسط U.Today گزارش شده بود، توئیت های مکرر ماسک در مورد میم کوین ( دوج کوین ) تأثیر شدیدی بر افزایش قیمت این ارز دیجیتال داشت. این فرد که تا چند روز پیش ثروتمند ترین فرد جهان بود به نهنگ های دوج کوین وعده داد که اگر ارز دیجیتال خود را بفروشند از آنها حمایت خواهد کرد و به آنها پول پرداخت می‌کند.
این اولین بار نیست که اکانت توئیتر ” مدیرعامل سابق دوج کوین” او را در دردسر سازمان بورس می‌اندازد. در گذشته این سازمان ماسک را به جرم کلاهبرداری در مورد تأمین بودجه وی برای خصوصی کردن تسلا متهم کرد و این پرونده در آپریل 2019 حل و فصل شد و با این حال ماسک در یک مصاحبه 60 دقیقه ای صریحاً گفت که به سازمان بورس احترام بگذارید.
در ماه دسامبر، سازمان بورس آمریکا که بشدت نهاد برجسته ای در آمریکاست با دادخواستی به سراغ شرکت Ripple Labs که عرضه کننده ارز دیجیتال ریپل است رفت.
پس از شایعه تحقیقات سازمان بورس در مورد توئیت های ایلان ماسک، قیمت دوج کوین مقداری کاهش یافته است.
دوج کوین که در 6 دسامبر 2013 بر اساس یک شوخی و کار های خیرخواهانه ساخته شد در طی سی روز اخیر دچار افزایش قیمت 592 درصدی شده است که بخش زیادی از این افزایش قیمت خود را مدیون ایلان ماسک است. مخترع این ارز دیجیتال اخیراً در مصاحبه ای گفته بود که هیچ دلیلی برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال نمی‌بیند و تمام افزایش قیمت بخاطر ایلان ماسک است، با این حال هنوز ماسک در مورد داشتن دوج کوین تأیید یا تکذیب نکرده است ولی گفت که چند ریگ ماینینگ دوج کوین را همراه با فرزاندانش برای تفریح نصب کرده اند.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  درخواست جدید ریپل از دادگاه فدرال

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا