اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هشدار IMF پیرامون تاثیر شدید جنگ بر اقتصاد جهانی

هشدار IMF پیرامون تاثیر شدید جنگ بر اقتصاد جهانی

به گزارش زوم ارز، با اتفاقی که اخیرا در دنیا رخ داده‌است، خیلی از تحلیل‌گران و اقتصاددان‌ها نگران وضعیت اقتصاد جهانی و عواقب درگیری نظامی درجریان در اوکراین هستند. علاوه‌ بر آن، هرروز تحریم‌هایی از سوی کشورهایی متعدد از سراسر جهان علیه روسیه در حال اجرا و برقراری هستند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در روز شنبه پس از جلسه ی هیئت مدیره، IMF اعلامیه‌ای را با ابراز نگرانی برای تاثیر اقتصادی جنگ در اوکراین تنظیم کرد. این گزارش ذکر کرد که این جلسه توسط مدیر عامل IMF، کریستالینا جورجیوا رهبری شد.

این گزارش توضیح می‌دهد که مشکلات مرتبط با جنگ می‌تواند باعث سقوط اقتصادی تعدادی از کشورها شود. همچنین، در این گزارش گفته شده‌است که تحریم‌ها علیه روسیه تاثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی و بازارهای تجاری خواهد داشت، که عواقب این تاثیرها بر کشورهای دیگر دیده خواهدشد.

کوین کده

این اعلامیه‌ی منتشره از سوی IMF در روز شنبه، سینگال‌های اخیر یک رکود اقتصادی را دنبال می‌کند. در همین رابطه، یکی از تحلیل‌گران ذکر کرد که سقوط اقتصادی بعدی می‌تواند ده برابر بدتر از رکود بزرگ باشد. تورم روندی افزایشی داشته‌است، و سرمایه‌گذاران نگران افزایش نرخ بهره‌ی بانک‌های مرکزی هستند. به ویژه، انتظار می‌رود که فدرال رزرو نرخ بهره‌ی بنچمارک را افزایش دهد، اما برخی از پیش‌بینی‌ها می‌گویند که درگیری اخیر در اروپا می‌تواند از این رویداد جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:  آیا یک نهنگ اصلاح قیمت را رقم زده است؟

صندوق بین المللی پول اشاره کرد که آسیب‌های بزرگی به زیرساخت اوکراین وارد شده‌است. هفته‌ی گذشته، این صندوق توضیح داد که از حالا تا پایان ماه ژوئن، این کشور 2.2 میلیارد دلار در دسترس دارد. در همین راستا، گروه بانک جهانی، گروهی شامل 5 نهاد بین المللی که به کشورها وام می‌دهد، در حال آماده سازی بسته‌ی حمایتی 3 میلیون دلاری در ماه‌های آینده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Bitcoin.com


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا