اخبار ارز دیجیتال در جهانزوم ارز پدیا

وضعیت قانونی بودن استخراج ارزهای دیجیتال در کشور های مختلف | قوانین استخراج در کشورهای مخلف

وضعیت قانونی بودن استخراج ارزهای دیجیتال ، قطعا تا به حال برایتان این سوال به وجود آمده است که آیا استخراج ارز های دیجیتال در کشور ایران قانونی است؟  در کشور آمریکا چطور؟ در آلمان؟ در انگلیس و….. .یا اینکه چه ارزهایی را بهتر است استخراج کرد؟

هر کشور یک قانون به خصوص درباره ارز های دیجیتال وضع کرده است. بعضی از کشور ها هم استخراج و هم خرید و فروش را آزاد گذاشته اند و بعضی از کشور ها نیز تنها استخراج و یا خرید و فروش را ممنوع کرده اند. در بحث خرید و فروش و یا همان ترید، در تمامی کشور ها آزاد است اما در هر کشور محدودیت هایی نیز به همراه دارد. البته لازم به ذکر است که چندی پیش دولت آمریکا گفت: کشور ما ( آمریکا ) و تمامی کشور هایی که در لیست تحریم ما قرار دارند، نباید اقدام به خرید و فروش کنند. به این علت صرافی های موجود ای پی های این کشور هارا در لیست سیاه قرار دادند. در ادامه همراه ما باشید تا درباره وضعیت قانونی بودن استخراج در کشور های گوناگون گفتگو کنیم.

استخراج ارز های دیجیتال چیست؟

در اولین قدم باید با استخراج آشنا شوید. یکی از راه ها و یا بهتر است بگوئیم از اصلی ترین راه های به دست آوردن ارز های دیجیتال استخراج می باشند. شما می توانید با استخراج ارز های دیجیتال، اقدام به بدست آوردن آنها کنید. برای اینکه بتوانید عملیات استخراج را به درستی دنبال کنید ابتدا باید تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید. متاسفانه هزینه تهیه تجهیزات ماینینگ در کشور ایران بالا است و این علت سبب شده است که همه افراد نتوانند به استخراج ارز های دیجیتال بپردازند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که مگر استخراج ارز های دیجیتال در ایران قانونی است؟ اگر در ادامه همراه ما باشید پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.


قوانین کشور ها برای استخراج ارز های دیجیتال

همانطور که گفتیم استخراج ارز های دیجیتال، در بیشتر کشور ها قانونی است اما در کنار قانونی بودن محدودیت های زیادی نیز دارد. به عنوان مثال در کشور ایران، برای اینکه بتوانید به صورت قانونی ارز های دیجیتال را استخراج کنید باید یک مسیری را طی کنید. یکی از اصلی ترین این مسائل را می تواند پروتکل برق دانست. همانطور که می دانید دستگاه های ماینر برق بسیار زیادی را تولید می کنند و این موضوع سبب می شود تا سخت گیری ها بیشتر شود. فرقی نمی کند شما می خواهید با دستگاه ماینر استخراج کنید یا ریگ ماینینگ، میخواهید بیت کوین استخراج کنید یا اتریوم، به هر حال باید تمامی این مسیر را طی کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا از وضعت قانونی بودن استخراج در کشور های مختلف را آگاه شوید تا اگر در مکانی این اطلاعات نیازتان شد بتوانید از آن استفاده کنید.


استخراج ارز های دیجیتال در کدام کشور ها قانونی است؟

  1. کشور چیناستخراج ارز های دیجیتال در کدام کشور ها قانونی است؟

چین را می توان مبدا رمز ارز ها دانست. در سال های اخیر با گسترش ارز های دیجیتال یکی از کشور هایی که بیشترین ارتباط را در رمز ارز ها داشته است چین می باشد. دولت چین پس از بررسی های موجود چندین قانون سخت گیرانه را در جهت خرید و فروش ارز های دیجیتال نسبت به نهادی های دولتی خود وضع نمود.

یکی از بحث هایی که مطرح است، در چین مشکلی برای تامین برق وجود ندارد و همچنین قیمت آن نیز ارزان می باشد. بیشتر افراد استخراج کننده در شهر سیچوان حضور دارند. به گفته برخی ها این شهر یکی از شهر هایی است که برق در آن بسیار ارزان است. به همین علت این شهر را پایتخت بیت کوین در چین می نامند زیرا بیشترین استخراج کنندگان در این کشور وجود دارند. در کشور چین نیز استخراج قانونی است اما با محدودیت. به همین علت بعضی از استخراج کنندگان در کشور چین به دنبال مکانی خارج از کشور خود بودند تا بتوانند این عملیات را پیاده سازی کنند.

  1. کشور آمریکااستخراج ارز های دیجیتال در کدام کشور ها قانونی است؟ آمریکا

در آمریکا، محدودیت های خاصی برای استخراج رمز ارز ها دیده نشده است اما کشور آمریکا زیربنای قوی ای در استخراج ارز های دیجیتال دارد. سال گذشته شهر پلاتسبرگ محدودیت های عجیبی برای استخراج ارز های دیجیتال اعلام نمود و سپس پس از مدتی استخراج ارز های دیجیتال را ممنوع اعلام کرد. این اتفاق در سال 2018 رخ داد. شهر پلاتسبرگ در ایالت نیویورک قرار دارد. این عمل برای استخراج کنندگان این شهر بسیار ضرر آور بود زیرا در کنار این شهر یک سد برق آبی وجود داشت و برق نسبت به دیگر شهر های آمریکا واقعا ارزان بود. اما به دلیل سواستفاده برخی از ماینر ها مدیران این شهر،ممنوعیت استخراج ارز های دیجیتال را تصویب کردند.

  1. کشور ایراناستخراج ارز های دیجیتال در کدام کشور ها قانونی است؟ ایران

متاسفانه در ایران، استخراج ارز های دیجیتال نیاز به تاییدیه و مجوز دارد. در سال های اخیر، مصرف برق در کشور های مختلف بیشتر از حد مجاز بود و مدیران دولت این تصمیم را گرفتند و سپس با توجه به شرایط این قانون را وضع کردند. حال برای اینکه بتوانید به صورت قانونی عملیات استخراج را انجام دهید، باید ابتدا از اداره صنعت و معدن مجوز تهیه کنید و سپس اقدام به انجام این کار کنید. چندی پیش وزارت نیرو اعلام کرد که استخراج ارز های دیجیتال، مصرف برق را 7 برابر می کند و این موضوع کمی نگران کننده است زیرا با این حساب به دستگاه های توزیع برق فشار وارد می شود و این عمل مسبب این می شود که کل کشور با مشکل رو به رو شود.

بیشتر بخوانید:  صدا ، قدرت و کاربرد ریگ ماینینگ | آشنایی با عملکرد ریگ ماینینگ

حال زمانی که شما مجوز داشته باشید، برایتان یک مصرف برق در نظر می گیریرند و این موضوع سبب می شود تا با مشکل رو به رو نشوید. متاسفانه به دلیل درآمد کم در ایران، بعضی از افراد توانایی هزینه های اضافه بر سازمان را ندارند حتی برخی ها نیز بعضی از مسائل همانند هزینه برق را با یارانه های ماهیانه دولت پرداخت می کنند.

با این حال هنوز بعضی ها هستند که به صورت قانونی نسبت به استخراج ارز دیجیتال اقدام کردند و بعضی ها نیز به صورت غیر قانونی در حال انجام این کار می باشند.

  1. کشور روسیهاستخراج ارز های دیجیتال در کدام کشور ها قانونی است؟ روسیه

روسیه در حال حاضر هیچگونه قانون و یا محدودیتی برای استخراج ارز های دیجیتال در نظر ندارد و یا وضع نکرده است. تنها قانون استفاده از بیت کوین در کشور روسیه به این صورت است که نمی تواند آن را برای پرداخت وجه کالاهای دریافتی استفاده کنید. این کار در کشور روسیه غیرقانونی است. اگر با کشور روسیه آشنا باشید، می دانید آب و هوای روسیه بیشتر خنک است وهمچنین برق نیز ارزان می باشد. یکی از دلایلی که استخراج کنندگان روسی بیشتر هستند این موضوع است زیرا هم برق ارزان می باشد و هم آب و هوای خنکی دارد. در صورت تخلف گفته شده است که امکان دارد تا دولت روسیه این افراد را جریمه کنند.

  1. کشور کانادااستخراج ارز های دیجیتال در کدام کشور ها قانونی است؟ کانادا

کانادا، جزء کشور هایی است که وانمود می کند دوست دار ارز های دیجیتال می باشد. کانادا از کسانی که درآمدشان از بیت کوین است مالیات دریافت می کند. در گذشته ادعایی توسط یک فرد منتشر شد که قانون استخراج ارز های دیجیتال در کانادا به این بستگی دارد که به عنوان یک کسب و کار می خواهید این کار را انجام دهید و یا به عنوان یک سرگرمی.


سخن اخر وضعیت قانونی بودن استخراج ارزهای دیجیتال در کشور های مختلف

همانطور که مطالعه کردید، در این مقاله تعدادی کشور را به شما کاربران عزیز معرفی کردیم و شما اطلاعاتی درباره وضعیت استخراج در آن کشور ها کسب نمودید. شاید برایتان درباره تهیه دستگاه ها سوال پیش بیاید که چگونه این کار انجام می شود؟

تهیه دستگاه در اکثر کشور ها بدون مشکل قابل تهیه است اما در کشور ایران این موضوع نیز کمی دردسر دارد زیرا ابتدا باید دستگاه را به صورت قانونی وارد کنید و یا از وارد کننده با داشتن برگه به اصطلاح سبز خریداری کنید و سپس باید طبق مدارک تائیدیه وزارت صنعت را بگیرید و سپس استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” وضعیت قانونی بودن استخراج ارزهای دیجیتال ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن