اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش ارزش رمزارز Lido

افزایش ارزش رمزارز Lido: توکن‌های LSD پرآتیه که ممکن است قیمت آنها در دو ماه آینده افزایش یابد!

اخیرا، با بهبود وضعیت بازارهای ارز دیجیتال، آلت‌کوین‌ها در کنارکوین های برتر، رشدی مناسب داشته‌اند. اما توکن‌های مربوط به گروه مشتقات لیکوئید استیکینگ در اتریوم بیش از سایر توکن‌ها رشد کرده‌اند. برای مثال LDO در مدت ۳۰ روز ۱۱۱٪ رشد کرده است، در حالی که توکن‌هایی مانند SWISE و SSV هم به درجات مختلف رشد کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال
منبع: کوینکس
منبع: کوینکس

در هنگام صحبت از ETH LSD باید از عملیات مرج در اواخر سال ۲۰۲۲ یاد کنیم. پس از این ادغام اتریوم به کلی از گواه اثبات کار (PoW)  به گواه اثبات سهام (PoS) گذار کرد. مدتی بعد تورنادو کش از سوی دولت آمریکا تحریم شد. اتریوم، پس از ورود به دوران گواه اثبات سهام بارها زیر سوال رفت. خوشبختانه آشوب بازار به پایان رسیده است و با جان گرفتن بازار، اتریوم به‌تدریج ضدتورمی شده است.

به گفتة Beaconcha، اکنون ۱۶٫۰۳۷٫۴۸۴ اتر در اتریوم استیک می‌شوند و  تعداد ولیدیتور های فعال ۵۰۱٫۱۷۶ مورد است.

منبع: Beaconcha
منبع: Beaconcha

در حال حاضر پروتکل لیکوئید استیکینگ لیدو همچنان بزرگ‌ترین پروژة اتریوم ال‌اس‌دی است و حدود ۳۰٪ از کل اتریوم‌های استیک‌شده را شامل می‌شود؛ حدود ۲٫۰۹۸٫۹۱۲ اتر از طریق کوین‌بیس استیک می‌شوند که عبارت است از ۱۳٪ کل اتریوم‌های استیک‌شده است: نهنگ‌ها در رتبة سومند و حدود ۱٫۳۳۱٫۴۸۸ اتر را استیک کرده‌اند که ۲۶/۸٪ از رقم کلی است.

منبع: اتراسکن
منبع: اتراسکن

به‌موازات افزایش قیمت ال‌دی‌او، سرمایه‌گذاران به دستة اتریوم ال‌اس‌دی بازگشته‌اند. با نزدیک شدن ارتقاء اتریوم شانگهای، توکن‌های مربوطه احتمالاً رشدی مناسب را تجربه خواهند کرد. اما بیایید امروز برخی از پروژه‌های ال‌اس‌دی پرآتیه را بررسی کنیم.

۱. لیدو

لیدو نه تنها از نظر اتریوم‌های استیک‌شده پلتفرم شماره ۱ است، بلکه بزرگ‌ترین پروتکل های مالی غیرمتمرکز (دیفای) برحسب ارزش کل قفل‌شده است که ۳/۱۷٪ از کل بازار را تشکیل می‌دهد.

منبع: DefiLlama
منبع: DefiLlama

به بیان ساده، لیدو عمدتاً خدمات استیکینگ نقدینگی به کاربران اتریوم، پالیگان، سولانا، پولکادات و Kusama ارائه می‌دهد. به‌طور مشخص، ۴٫۶۶۴٫۲۸۸ اتر از طریق این پلتفرم استیک شده‌اند. اگرچه قیمت ال‌دی‌او افزایش یافته است، بسیاری از نهنگ‌های مالک آن هنوزه در حال فروش این رمز ارز هستند که تداوم رشد قیمت آن را دشوار می‌سازد.

منبع: DefiLlama
منبع: DefiLlama

۲. Ssv.network

شبکة اس‌اس‌وی بخش نسبتاً کوچکی از اتریوم استیک‌شده را تشکیل می‌دهد، اما با جان گرفتن بازار در حال حاضر، از محبوبیت و مطلوبیت خوبی برخوردار شده است که حاکی از اعتماد شدید سرمایه‌گذاران است. به‌علاوه این پروژه به زودی مین‌نت خود را ارتقا می‌دهد و به‌طور کامل به جریان می‌افتد و نهنگ‌های مالک آن توکن‌های اس‌اس‌وی را نمی‌فروشند.

منبع: Dune
منبع: Dune

۳. StakeWise

با جان گرفتن بازار، ارزش بازار استیک‌وایس به ۵/۱۵ میلیون دلار رسیده است. به‌علاوه دست‌اندرکاران پروژه قول داده‌اند که ۹۰٪ از سودها را در میان استیک‌کنندگان توزیع کنند. در حال حاضر استیک‌وایس در کوینکس لیست نشده است و قفل توکن‌ها به صورت روزانه باز می‌شوند، که میزانی فشار فروش ایجاد می‌کند.

منبع: Token Terminal
منبع: Token Terminal

اگرچه وضعیت بازار تاحدودی بهبود یافته است، احتمالاً هنگام بررسی چشم‌اندازهای آتی آن متوجه می‌شویم که بازار فاقد روایاتی است که قادرند پول فعال را در فضای رمز ارزها به حرکت درآورند. پس از شوک حاصل از افت قیمت پی‌درپی، سوداگران از بازار خارج می‌شوند و سرمایه‌گذاران در عین حفظ «چیپ‌ها» در انتظار فرصتند. با این همه افزایش قیمت دستة ال‌اس‌دی به ما یادآوری می‌کند که ارتقاء اتریوم شانگهای ممکن است همان روایتی باشد که در عرض دو ماه آینده به تهییج بازار منجر شود و سرمایه‌گذاران بایستی آخرین پیشرفت‌های مربوط به این دسته را دنبال کنند.

از دیدگاه من، پلتفرم‌های شایسته همواره باید از دارایی‌های ممتاز پشتیبانی کنند و بدین وسیله آنها را در دسترس تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران قرار دهند. بدین ترتیب، در چند سال گذشته، من همواره از یک پلتفرم به سراغ پلتفرم دیگر رفته‌ام تا اینکه کوینکس را یافتم. کوینکس، که یکی از صرافی‌های جهانی رمز ارز است و در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است، خدمات درجه یک به بیش از ۴ میلیون کاربر در ۲۰۰  کشور و منطقه در سرتاسر جهان ارائه می‌دهد.

در سال ۲۰۲۲ کوینکس شعارش را باز تعریف کرد و آن را به «به آسانی هر ارزی را معامله کنید» تغییر داد، که هدف آن رهایی از قیدوبند امور مالی سنتی و دسترس‌پذیرتر کردن رمز ارزها و ایفای نقش دروازه‌ای مهم به دنیای رمزارزها برای کاربران جهانی است. کوینکس برای دستیابی به این هدف خدمات ارائه‌شده به کاربران و کاربرد محصولاتش را به درجة کمال رسانده است و به نوعی صرافی تبدیل شده است که حتی تازه‌کارها هم می‌توانند با استفاده از آن به آسانی به معاملة رمزارزها بپردازند.

بیانیه رفع مسئولیت: در این مقاله هیچ‌گونه توصیه برای سرمایه‌گذاری ارائه نشده است و همة داده‌های این مقاله تنها به قصد استناد ذکرشده‌اند. برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری نباید به اطلاعات ارائه‌شده در اینجا متکی باشید و مسئولیت تصمیمات سرمایه‌گذاری‌تان تنها به عهدة شخص شماست.

منبع: CoinEx 


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا