اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش سرمایه گذاری 🚀 موسسات در بیت کوین

salamcrypto

اشتهای روز افزون سرمایه گذاران موسسه ها به سرمایه گذاری در بیت کوین سبب شده است که حالا آنها بیش از 460 هزار بیت کوین یعنی 3 درصد از کل بیت کوین های در گردش را در اختیار داشته باشند.
سرمایه گذاران موسسه ها به سرعت در حال افزایش سرمایه خود به عنوان بیت کوین هستند، در زمان نوشتن این مقاله در حدود 3 درصد از بیت کوین های در گردش در دست این سرمایه گذاران است.
داده ها نشان می‌دهند که 24 موسسه بیش از 460,500 بیت کوین برابر با 22 میلیارد دلار را در اختیار دارند.
بنا به مایکل نووگراتز این رقم جدای از سه میلیون بیت کوین گمشده هستند، نووگراتز پیش‌بینی می‌کند که با این روند خرید شرکت ها، به زودی با کمبود بیت کوین مواجه خواهیم شد.
لیست فعلی موسسه ها شامل شرکت MtGox K K که نزدیک به 141690 بیت کوین دارند که  برابر با 6.6 میلیارد دلار می‌شود.
موسسه بعدی Block.one است که حدوداً 140 هزار بیت کوین به ارزش 6.5 میلیارد دلار در اختیار دارد. MicroStrategy نیز در حدود 71 هزار بیت کوین در اختیار دارد که برابر با 3.3 میلیارد دلار است، همچنین در هفته گذشته تسلا 38.500 بیت کوین به ارزش 1.8 میلیارد دلار خریداری کرد.
تحلیلگران انتظار دارند که که حضور بیت کوین در خزانه شرکت ها به یک استاندارد تبدیل شود زیرا دلایل زیادی مبنی بر اینکه بیت کوین در برابر تورم از شرکت ها محافظت می‌کند وجود دارد.
اول از همه اینکه بیت کوین مثل طلا ذخایر محدودی را در اختیار دارد و دوم اینکه هیچ راهی برای تسریع بیت کوین برای عرضه با ماین کردن بیشتر وجود ندارد.
تعجب آور در مورد تصمیم تسلا برای خرید بیت کوین زمان این خرید است. آنها پس از اینکه در 4 ماه ارزش بیت کوین 250 درصد افزایش داشت تصمیم به خرید این ارز گرفتند.
پس از خرید بیت کوین توسط تسلا، قیمت بیت کوین بالاتر رفت تا جایی که به عنوان نهمین دارایی قابل معامله با ارزش قرار بگیرد.
در گذشته خرید بیت کوین توسط شرکت ها سر و صدای زیادی به پا می‌کرد اما حالا به یک عمل رایج و معمول تبدیل شده است.
اگر سرمایه کل شرکت های جهان را 10 تریلیون دلار در نظر بگیریم حتی اینکه 3 درصد از کل این سرمایه هم در بیت کوین سرمایه گذاری شود هم بسیار حائز اهمیت است.
علاوه بر این، سالانه 341640 بیت کوین توسط ماینر ها استخراج می‌شود که فقط معادل 16.3 میلیارد دلار است. بنابراین می‌توان به راحتی نتیجه گرفت که که تصاحب مداوم این بیت کوین ها توسط موسسه ها می‌تواند باعث دو برابر شدن قیمت فعلی بیت کوین شود.
منبع: cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  گری گنسلر رییس جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا