اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش ماینینگ در روسیه

salamcrypto

غول ماینینگ ارز دیجیتال جهان یعنی شرکت روسی BitRiver در حال ساخت دو مرکز داده جدید برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده ماینر ها در سراسر جهان است.
اپراتور های استخراج ارز دیجیتال در جهان بخاطر پایین بودن قیمت برق در این کشور ها در حال انتقال تجهیزات خود به روسیه و دیگر کشور های مشترک المنافع با روسیه هستند.
ایگور رانتس، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت استخراج ارز دیجیتال روسی  BitRiver، روز پنجشنبه به خبرگزاری محلی Kommersant گفت که این شرکت به طور فعال در حال افزایش ظرفیت برق و انرژی خود برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده سرمایه گذاران آمریکایی و اروپایی است.
به گفته این مدیر اجرایی، BitRiver تمام ظرفیت خود را در مراکز داده اش مصرف کرده است، زیرا تمام توان خود را برای 18 ماه آینده کاملاً ذخیره کرده است. در این دوره، شرکت انتظار دارد که تجهیزات استخراج خود را که برق مصرفی آن ها یک گیگاوات ساعت برآورد شده است را مستقر سازد.
این شرکت که بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات ماینینگ در روسیه و کشور های مشترک المنافع روسیه یعنی ناحیه CIS می‌باشد اکنون در حال ساخت دو مرکز داده جدید در روسیه است که از جمله آنها می‌توان به یک مرکز داده با مصرف برق 80 مگاوات ساعت در منطقه کراسنویارسک اشاره کرد و مرکز دوم با مصرف 300 مگاوات ساعت در جمهوری بوریاتیا اشاره کرد. این شرکت انتظار دارد تا پاییز 2020، 100 مگاوات ساعت را مستقر کند و فقط نیمی از تقاضای را تأمین کند.
مدیرعامل این شرکت خاطرنشان کرد که تقاضای فزاینده عمدتاً از ایالات متحده و اروپا حاصل می‌شود، سرمایه گذاران کمی از چین، آفریقا و آمریکای لاتین به دنبال انتقال تجهیزات خود و کاهش قیمت برق مصرفی خود هستند. او همچنین اظهار داشت که دلیل اصلی افزایش تقاضا روند بشدت صعودی بازار است که باعث شده قیمت ها رکورد بزنند.
این شرکت قبلاً از فرصت افزایش تقاضا استفاده کرده بود و در دسامبر سال 2020 تعداد زیادی دستگاه ماین بیت کوین راه اندازی کرد.
نیکیتا واسف بنیان‌گذار CIS TerraCrypto گفت که بسیاری از ماینر ها به طور فعال تجهیزات خود را از چین و ایالات متحده به کشور های ناحیه CIS منتقل می‌کنند. وی گفته بود که عملیات ماین کردن در ایالات متحده و کانادا به دلیل هزینه انرژی بالا زیاد صرفه ندارد.
بخاطر روند صعودی ارز های دیجیتال، استخراج بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال بیش از هر زمانی محبوب شده است که باعث افزایش قابل توجه انرژی شده است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مصرف انرژی بیت کوین از اواخر سال 2020 تا الان به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است که برآورد می‌شود این مصرف به بیش از 75 تریلیون وات بر ساعت در سال برسد.
منبع: CoinTelegraph

بیشتر بخوانید:  MicroStrategy دوباره بیت کوین خرید

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا