اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

صرافی BuyUCoin هند هک شد!

salamcrypto

BuyUCoin در ابتدا افشای داده های کاربران را تکذیب کرد ، اما افزود که همه دارایی کاربران ایمن هستند.

گزارش شده است که کاربران صرافی رمزگذاری شده BuyUCoin تحت تأثیر نقض اطلاعات شخصی بیش از 325،000 نفر قرار گرفته اند.طبق گزارشی از رسانه خبری هند Inc42 ، یک گروه هکری به نام ShinyHunters پایگاه داده ای حاوی نام ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل ، شماره شناسایی مالیاتی و جزئیات حساب بانکی بیش از 325000 کاربر BuyUCoin را فاش کردند. با این حال ، گزارش بعدی از Bleeping Computer نشان می دهد که اطلاعات فاش شده ممکن است فقط شامل اطلاعات 161487 کاربر BuyUCoin باشد.

راجشخار راجاهاریا ، محقق امنیت سایبری ، هفته گذشته تصاویری از اطلاعات لو رفته را که تا سپتامبر سال 2020 ثبت شده بود ، در توییتر منتشر کرد که شامل فعالیت های تجاری و کدهای ارجاع BuyUCoin بود.

BuyUCoin در ابتدا ادعا کرد که “حتی یک مشتری نیز تحت تأثیر نقض داده ها قرار نگرفته است و از گزارش ها به عنوان” شایعات “یاد می کرد ، اما بعد از آن ، بیانیه ای منتشر کرد که می گوید” در حال بررسی دقیق همه جانبه ی گزارش در مورد مخرب و غیرقانونی ، فعالیت های جرایم اینترنتی توسط اشخاص خارجی هستیم. ” این صرافی افزوده است كه تمام دارایی های كاربران “در محیطی امن و ایمن” است زیرا گزارش داد كه 95٪ آن ها در سردخانه نگهداری می شوند.

بیشتر بخوانید:  لایت کوین را فراموش کنید، دوج کوین نقره دیجیتال است 🏆

اگرچه گزارش شده است که هیچ نقض در دارایی های صرافی وجود ندارد ، اما هنوز خطرات بالقوه ای کاربران BuyUCoin را تهدید می کنند. مانند نقض داده ها در ژوئن و ژوئیه سال 2020 صرافی Ledger ، که اطلاعات 272،853 فرد که کیف پول سخت افزاری سفارش داده بودند ، تحت خطر قرار گرفت. از آن زمان برخی از کاربران گزارش کرده اند که ایمیل های تهدیدآمیز مبنی بر درخواست دیه رمزپایه را طی 24 ساعت دریافت کرده اند وگرنه با عواقب “وحشتناکی” روبرو خواهند شد.در حالی که حملات دنیای واقعی برای سرقت رمزنگاری بسیار نادرتر از هک یا کلاهبرداری است ، اما اتفاق می افتد.Rajaharia  یکی از کاربران صرافی BuyUCoin  گفت : اگر کسی از حساب من در هر فعالیت غیرقانونی استفاده کند چه؟”

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا