بررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

دستگاه ماینر T2T | نقد و بررسی دستگاه ماینر اینوسیلیکون T2T

بررسی مشخصات دستگاه ماینر مدل  Innosilicon T2T

اگر در حوزه ارز های دیجیتال فعال باشید، می دانید که یکی از راه های کسب در آمد از ارز های دیجیتال ” استخراج ” است. همانطور که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال باید از دستگاه های ماینر و یا ASIC ” اسیک ” و ریگ های ماینینگ استفاده نمود. امروزه کمپانی های زیادی هستند که اقدام به ساخت دستگاه های ماینر کرده اند و تمامی آن ها در حال حاضر با یک دیگر رقابت می کنند. در این مقاله قصد داریم تا درباره سه دستگاه ماینر از دستگاه های کمپانی ” اینوسیلیکون ” Innosilicon ” با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا با دستگاه های ماینر دیگر آشنا شوید، می توانید به دیگر مقاله های موجود در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا درباره دستگاه های مدل ” T2T ” کمپانی اینوسیلیکون که با قدرت های متفاوت عرضه شده است با شما عزیزان گفتگو کنیم. مدل هایی که بررسی می کنیم عبارتند از : دستگاه های ماینر Innosilicon T2T+ 32Th/s و Innosilicon T2T 25Th/s و Innosilicon T2T 24Th/s می باشد.شما می توانید با کلیک بر روی تب های مشخص شده مشخصات  ماینر T2T و ماینر T2T+ را مشاهده کنید.بزودی در این بخش قیمت ماینر Innosilicon t2t و قیمت ماینر +Innosilicon t2t بر اساس فروشگاه های مختلف دستگاه ماینر قرار خواهد گرفت. همراه ما باشید.

 

مشخصات دستگاه ماینر Innosilicon T2T 24 Th

دستگاه ماینر Innosilicon T2T 24Th/s نیز از دیگر ماینر های تولید شده کمپانی اینوسیلیکون در آگوست سال 2018 می باشد. این ماینر در ابعادی نظیر از 150 * 180 * 400 میلی متر و همچنین با وزنی حدود به 7.5 کیلوگرم روانه بازار شده است. همانطور که پیش تر گفتیم اگر این ماینر را در قروشگاه مشاهده که که اطلاعات فوق و همچنین اطلاعاتی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید را نداشت بهتر است از خرید آن صرفه نظر کنید چرا که این احتمال را دارد فیک و یا همان تقلبی باشد.اگر قصد دارید تا با این ماینر بیشتر آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید.

در این ماینر نیز همانند ماینر Innosilicon T2T+ 32Th/s چیپست های پردازنده ” FinFET ” با سایز ” 10 نانومتر ” قرار گرفته شده است. به صورت دقیق اطلاعاتی درباره برد و همچنین سایر مشخصات این پردازنده موجود نمی باشد و به همین علت ما تنها توانستیم این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. اگر قصد دارید تا با دیگر قسمت های این ماینر آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید.

دستگاه ماینر Innosilicon T2T 24Th/s از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. در اصل شما تنها می توانید با این ماینر رمز ارز هایی را استخراج کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. برای مثال رمز ارز بیت کوین یکی از رمز ارز هایی است که این ماینر توانایی استخراج آن را دارد چراکه الگوریتم این ارز SHA-256 می باشد. همچنین همانطور که در ابتدای مقاله مشاهده کردید قدرت پردازشی این ماینر برابر با ” 24 تراهش ” می باشد. یعنی شما می توانید با قدرت 24 تراهش به سراغ استخراج رمز ارز ها بروید. در ادامه با نام رمز ارز هایی آشنا خواهید شد که این ماینر از آن ها پشتیبانی می کند و یا به عبارتی این رمز ارز ها از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند.

در ماینر Innosilicon T2T 24Th/s یک منبع تغذیه با مصرف برق 1980 وات و همچنین با ولتاژ ورودی 12 ولت تدارک دیده شده است. این ماینر با توجه به مقدار پردازشی که می کند و همچنین سایر مشخصات دارای مصرف برقی مناسب است. منبع تغذیه این ماینر به صورت جداگانه تحویل خریداران می شود و باید با یک کابل اتصال را برقرار کرد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.همانطور که می دانید سیستم تهویه و خنک کننده در دستگاه های ماینر توسط فن های موجود و نصب شده بر روی دستگاه های ماینر انجام می شود. در ماینر Innosilicon T2T 24Th/s نیز دو فن وجود دارد که دستگاه توسط این فن ها تهویه و سپس خنک می شود. البته لازم به ذکر است که تنها این دو فن برای انجام این کار کافی نیست بلکه باید یک سیستم سرمایشی دیگری در نظر بگیرید. همانطور که می دانید فن ها در هنگام کار از خود صدا تولید می کنند که واحد اندازه گیری این صدا دسی بل – db می باشد. مقدار سر و صدای فن های این ماینر برابر با ” 72 دسی بل – db ” می باشد که نسبت به مقدار پردازشی که ماینر انجام می دهد مناسب است.

این ماینر نیز همانند ماینر های دیگر اسمبل می شود و هیچ تفاوت دیگری ندارد. برای اینکه بتوانید ماینر را به اینترنت متصل کنید همانند دیگر ماینر ها تنها به یک کابل لن احتیاج دارید. همانطور که پیشتر گفتیم منبع تغذیه از روی بدنه دستگاه جدا است که شما پس از خریداری و جعبه گشایی تنها با یک کابل باید این اتصال را برقرار کنید.


نگاهی کلی به دستگاه ماینر Innosilicon T2T 24 Th

 

مشخصات سازنده

سازنده innosilicon
مدل T2T
سال تولید و عرضه August 2018

 

مشخصات فنی

قدرت پردازش  (Hash Rate) 24 TH/s
الگوریتم ماینینگ (Algorithm) SHA-256
توان مصرفی (Power Consumption) 1980  W
بهره وری انرژی (Power Efficiency) ***********
ولتاژ کارکرد (Rated Voltag) 12 V
خنک سازی (Cooling) 2XFan
اتصال شبکه (Network Connection) Ethernet
نام پردازنده FinFET
اندازه پردازنده 10 نانومتر

 

مشخصات ظاهری

ابعاد 150*180*400 میلی متر
وزن 7.5 کیلوگرم

 

مشخصات محیطی

دمای محیط (Operating Temperature) 5 – 45 درجه سانتی گراد
سطح نویز صوتی (Noise level) 72 دسی بل
میزان رطوبت 5 – 95%

مشخصات دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25Th

این ماینر در اکتبر سال 2018 توسط کمپانی اینوسیلیکون تولید و روانه بازار شد. این ماینر نسبت به دستگاه Innosilicon T2T+ 32Th/s کمی مصرف بالاتری دارد چراکه می توانید مقدار مصرف برق و همچنین قدرت این دستگاه را با دستگاه قبلی مقایسه کنید تا متوجه این موضوع شوید. دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25Th/s با ابعادی نظیر از 141 * 220 * 391 میلی متر و همچنین با وزنی حدود به 9 کیلوگرم عرضه شده است. اگر دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25Th/s را به غیز از این مشخصات دیدید، احتمال اینکه ماینر فوق فیک باشد وجود دارد که احتمال اتفاق افتادن این موضوع بسیار کم است اما با توجه به قیمت فعلی دستگاه ماینر در کشور ایران می توان این احتمال را داد. اگر تخصصی در این موضوع ندارید در هنگام خرید ماینر از یک متخصص کمک بگیرید. در ادامه همراه ما باشید تا با باقی قسمت های دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25Th/s آشنا شوید.

متاسفانه در حال حاضر اطلاعات دقیقی از برد و همچنین پردازنده این ماینر در دسترس نمی باشد و برای اطلاع پیدا نمودن از مشخصات این دستگاه به طور کامل ابتدا آن را خریداری و سپس ببینید. متاسفانه کمپانی اینوسیلیکون درباره برد و پردازنده این ماینر اطلاعاتی در اختیار ما نگذاشته است.

این ماینر نیز از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از این دستگاه اقدام به استخراج رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کند کنید. رمز ار زهای مختلفی وجود دارد که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. یکی از این رمز ارز ها، رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” می باشد. شما می توانید با استفاده از این ماینر، اقدام به استخراج این ارز دیجیتال کنید. در ادامه قصد داریم تا رمز ارز هایی که می توانید با استفاده از این ماینر آن ها را استخراج کنید به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

همانطور که در توضیحات ابتدایی مطالعه کردید، قدرت و یا همان هش ریت این ماینر برابر با ” 25 تراهش ” می باشد. شما می توانید با این قدرت به شبکه بیت کوین و سایز ارز های دیجیتال بپیوندید و اقدام به استخراج آن ها کنید.

منبع تغذیه دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25Th/s یک منبع تغذیه نسبتا پرمصرف نسبت به قدرت و همچنین در مقایسه با دستگاه ماینر قبلی است. مصرف برق دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25Th/s برابر با ” 2050 وات ” است همچنین ولتاژ ورودی آن نیز 12 ولت می باشد. می توانید به راحتی از این ماینر با مصرف برق نسبتا بالا استفاده کنید. این ماینر نسبت به ماینر Innosilicon T2T+ 32Th/s بهینه نمی باشد و کمی پر مصرف و پر سرصدا تر است. در ادامه با ما همراه باشید تا با دیگر قسمت های این دستگاه ماینر اشنا شوید.

بیشتر بخوانید:  دستگاه ماینر ++L3 | نقد و بررسی انت ماینر ++L3

به صورت کلی باید گفت که در دستگاه های ماینر برای سیستم تهویه و همچنین خنک کننده از فن استفاده می شود. در این ماینر نیز همانند دیگر ماینر ها از دو فن استفاده شده است و با شروع به کار این فن ها ابتدا هوا تهویه و سپس ماینر خنک می شود. لازم به ذکر است که این ماینر و ماینر های دیگر باید یک سیستم سرمایشی دیگر نیز داشته باشند تا بتوانید از جوابدهی خوبی از آن ها بگیرید. سیستم سرمایشی که تهیه می کنید باید با توجه به محیط و همچنین دمای محل قرار گیری دستگاه ها باشد. این موضوع نیاز به کمی تخصص دارد که اگر در این زمینه تخصصی ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.زمانی که فن های ماینر شروع به کار می کنند از خود صدا تولید می کنید که این صدا با واحد دسی بل یا db اندازه گیری می شود. سر صدا در این ماینر برابر با ” 75 دسی بل – db ” می باشد که نسبت به دستگاه ماینری که پیش تر معرفی کردیم کمی بیشتر است.

این ماینر نیز همانند ماینر قبلی به صورت کامل تحویل شما می شود و شما تنها کاری که باید انجام دهید این است که کابل های منبع تغذیه را به دستگاه متصل کنید. برای اینکه بتوانید این ماینر را به اینترنت وصل کنید باید از یک کابل شبکه و یا lan استفاده کنید. این کار به راحتی انجام می شود. پس از اتصال ماینر به اینرتنت تنها کافیست تا ماینر را راه اندازی کنید و استخراج ارز های دیجیتال مورد نظرتان را شروع کنید.


رمز ارز هایی که دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25 Th پشتیبانی می کند عبارت اند از:

 1. بیت کوین “ BitCoin “
 2. بیت کوین کش “ BitCoin Cash “
 3. آکوین “ Acoin “
 4. پیر کوین “ PeerCoin “
 5. ژول کوین “Joulecoin “
 6. ایمارک “ Emark “
 7. کیور کوین “Curecoin “
 8. آنبریکبل “ Unbreakable “
 9. کرون “  Crown “
 10. تراکوین “ Terracoin “
 11. و…..

نگاهی اجمالی به دستگاه ماینر Innosilicon T2T 25 Th

 

مشخصات سازنده

سازنده innosilicon
مدل T2T
سال تولید و عرضه October 2018

 

مشخصات فنی

قدرت پردازش  (Hash Rate) 25 TH/s
الگوریتم ماینینگ (Algorithm) SHA-256
توان مصرفی (Power Consumption) 2050  W
بهره وری انرژی (Power Efficiency) ***********
ولتاژ کارکرد (Rated Voltag) 12 V
خنک سازی (Cooling) 2XFan
اتصال شبکه (Network Connection) Ethernet
نام پردازنده ********
اندازه پردازنده ********

 

مشخصات ظاهری

ابعاد 141*220*391 میلی متر
وزن 9 کیلوگرم

 

 

مشخصات محیطی

دمای محیط (Operating Temperature) 5 – 45 درجه سانتی گراد
سطح نویز صوتی (Noise level) 75 دسی بل
میزان رطوبت 5 – 95%

مشخصات دستگاه ماینر Innosilicon T2T+ 32 Th

دستگاه ماینر T2 Turbo+ یکی از دستگاه هایی است که توسط کمپانی اینوسیلیکون در سپتامبر 2018 تولید شده است. این ماینر از ابعادی نظیر از 150 * 180 * 400 میلی متر و همچنین با وزنی حدود به 7.5 کیلوگرم می باشد. تقریبا می توان گفت که این ماینر یک ماینر فوق العاده بهینه است که در کمپانی اینوسیلیکون تولید شده است. تقریبا می توان گفت که وزن این ماینر نسبت به هم رده های خود سبک تر است زیرا همانطور که گفتیم تنها 7.5 کیلوگرم می باشد و نسب به وزن از ابعاد مناسبی نیز برخوردار است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به صورت کلی این دستگاه را بررسی کنیم. اگر تا به این قسمت از مقاله از این دستگاه خوشتان آمده است پیشنهاد میکنیم که مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید.

در این ماینر چندین برد قرار گرفته است که بر روی برد ها پردازنده های قدرتمند مدل ” FinFET ” قرار که گرفته است که سایز پردازنده های موجود در برد های این ماینر برابر با ” 10 نانومتر ” می باشد. اگر قطعات سخت افزاری را بشناسید می توانید با دانستن آن ها از قدرت واقعی این ماینر اطلاعات کسب کنید. همانطور که گفتیم این ماینر و دیگر ماینر های موجود قسمت های مختلفی دارند که به شما پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با تمام قسمت ها مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

همانطور که در شروع این قسمت آوردیم، قدرت و یا همان هش ریت این ماینر برابر با ” 32 تراهش ” می باشد. با توجه به مشخصاتی که این ماینر دارد، تقریبا می توان گفت که دستگاه ماینر Innosilicon T2T+ 32Th/s یک دستگاه بهینه است و استخراج را کمی برایتان پرسود خواهد کرد البته اگر با فکر و تصمیم درست عمل کنید.

احتمالا می دانید که هر ماینر از یک الگوریتم پشتیبانی می کند. شما می توانید با توجه به الگوریتم این ماینر رمز ارز هایتان را انتخاب کنید. الگوریتم این دستگاه ماینر ” SHA-256 ” می باشد. اگر با بیت کوین آَشنا باشید و بیت کوین را بشناسید می دانید که این الگوریتم همان الگوریتم بیت کوین است. در نتیجه شما می توانید با این ماینر بهینه اقدام به استخراج بیت کوین و همچنین سایر رمز ارز هایی که از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کنند کنید.

در این ماینر یک منبع تغذیه تقریبا بهینه قرار گرفته است که این منبع تغذیه باعث می شود تا مصرف برق این ماینر نسبت به ماینر های هم رده خود پایین تر بیاید. مقدار مصرف برق دستگاه ماینر Innosilicon T2T+ 32Th/s برابر با ” 2200 وات ” و همچنین ولتاژ آن نیز برابر با ” 12 ولت ” است. منبع تغذیه این ماینر در روی دستگاه قرار دارد و تمام سیم های برق به طور منظم نسب شده است و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

در این ماینر برای تهویه و همچنین خنک سازی ماینر دو عدد فن در نظر گرفته شده است که یک عدد فن در جلو و یک عدد فن در انتها ماینر نصب شده است. این دو فن به کمک می کنند تا ابتدا هوای داخلی ماینر تهویه و سپس این اقدام سبب به خنک سازی ماینر شود. از فنی که در انتهای ماینر نصب شده است هوای داخل به بیرون هدایت می شود تا عمل تهویه به صورت کاملا استاندارد و درست صورت بگیرد. این کار به راحتی انجام می شود و افراد دخالتی در آن ندارند. لازم به ذکر است که بدایند تنها این دو فن برای خنک سازی این ماینر کافی نیست و شما بایستی یک خنک کننده دیگر نیز برای انجام این کار در نظر بگیرید. البته این خنک کننده می تواند به شکل های متفاوت باشد و این موضوع بستگی به نوع کارکرد شما دارد. همانطور که می دانید زمانی که فن های این ماینر شروع به کار می کنند سر و صدای زیادی نیز تولید می کند. هر ماینر یک درجه سر و صدا دارد که درجه سر و صدای این ماینر برابر با ” 72 دسی بل – db ” می باشد. تقریبا می توان گفت که درجه سر و صدای این ماینر نسبت به مقدار قدرتی که دارد مناسب است اما باز هم تقریبا سر و صدای نسبتا بلندی تولید می کند.

احتمالا زمانی که ماینر را تحویل می گیرید، قسمت های ماینر از یک دیگر جدا است و شما باید این قسمت ها را به یک دیگر متصل کنید. انجام این کار بسیار راحت است. اگر به دفترچه راهنمای ماینر نگاهی بیندازید، این کار را می توانید به راحتی انجام دهید. برای متصل کردن این ماینر به اینترنت نیز تنها نیاز به یک کابل شبکه یا lan دارید تا بتوانید این کار را نیز به راحتی انجام دهید


رمز ارز هایی که دستگاه ماینر Innosilicon T2T+ 32 Th پشتیبانی می کند عبارت اند از:

 1. بیت کوین “ BitCoin “
 2. بیت کوین کش “ BitCoin Cash “
 3. آکوین “ Acoin “
 4. پیر کوین “ PeerCoin “
 5. ژول کوین “Joulecoin “
 6. ایمارک “ Emark “
 7. کیور کوین “Curecoin “
 8. آنبریکبل “ Unbreakable “
 9. کرون “  Crown “
 10. تراکوین “ Terracoin “
 11. و…..

.


نگاه کلی به دستگاه ماینر Innosilicon T2T+ 32 Th

مشخصات سازنده

سازنده innosilicon
مدل T2T+
سال تولید و عرضه September 2018

مشخصات فنی

قدرت پردازش  (Hash Rate) 32 TH/s
الگوریتم ماینینگ (Algorithm) SHA-256
توان مصرفی (Power Consumption) 2200  W
بهره وری انرژی (Power Efficiency) ***********
ولتاژ کارکرد (Rated Voltag) 12 V
خنک سازی (Cooling) 2XFan
اتصال شبکه (Network Connection) Ethernet
نام پردازنده FinFET
اندازه پردازنده 10 نانومتر

مشخصات ظاهری

ابعاد 150*180*400 میلی متر
وزن 7.5 کیلوگرم

مشخصات محیطی

دمای محیط (Operating Temperature) ***********
سطح نویز صوتی (Noise level) 72 دسی بل
میزان رطوبت 5 – 95%

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا