استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

راه اندازی ماینر C1 | آموزش نصب و راه اندازی انت ماینر C1

همانطور که می دانید، دستگاه ماینر پس از خریداری و جعبه گشایی نیازمند به نصب و راه اندازی هستد. در این مقاله نیز ما پس از تهیه یک ماینر از سری دستگاه های کمپانی بیت مین ، قصد راه اندازی آن در کنار شما عزیزان داریم. در ابتدا به بررسی دستگاه ماینر Antminer C1 می پردازیم و سپس پس از معرفی اجزا مختلف آن اقدام به نصب و راه اندازی ماینر Antminer C1 خواهیم کرد.شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با یکی دیگر از ماینر های جذاب کمپانی بیت مین آشنا شوید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بررسی دستگاه ماینر Antminer c1

این ماینر از لحاظ کارایی با دیگر ماینر ها برابر است. تنها تفاوت این ماینر که آن را نسبت به باقی هم رده هایش جذاب کرده است سیستم خنک کننده آن است. این ماینر نیز همانند دیگر محصولات جذاب کمپانی بیت مین در قسمت خنک کننده از فناوری واتر کولینگ یا ” Water coling ” استفاده می کند. در ادامه بیشتر با این فناوری آشنا خواهیم شد.

دستگاه ماینر C1 همانند دیگر ماینر ها طراحی شده است. در قسمت طراحی تغییر چندانی نداشته است اما مهم ترین ویژگی این مخصوص سیستم خنک کننده آن است. پردازشگر این ماینر شاید تا حدودی ضعیف باشد اما قطعا این ماینر می تواند طرفداران زیادی را جذب خود کند.

کوین کده

پردازشگر این ماینر از چندین تراشه 28 نانومتری مدل ” BM 1384 ” تشکیل شده است. حداکثر نرخ هش ریت این ماینر نیز 1.08 تراهش می باشد. این قدرت نسبت به شبکه ای که قرار است این ماینر در آن عمل استخراج را انجام دهد ضعیف است. دستگاه ماینر Antminer C1 از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند.

این الگوریتم همان الگوریتم رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” بازار جهانی ارز های دیجیتال است. بیت کوین نیز از این الگوریتم پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی با استفاده از این ماینر رمز ارز بیت کوین را استخراج کنید. همانطور که می دانید و در ابتدا نیز گفتیم ، قدرت این ماینر در شبکه بیت کوین ضعیف است و اگر قرار باشد به تنهایی اقدام به انجام این عمل کنید ممکن است به این زودی ها جواب نگیرید.

همانطور که می دانید کمپانی ها از ” فن ” برای خنک سازی دستگاه های خود استفاده می کنند. با استفاده از فن ابتدا هوای داخلی ماینر را تهویه و سپس خنک می شود. فرق این ماینر نیز با دیگر دستگاه ها در همین قسمت است. این ماینر از فناوری ” واتر کولینگ ” یا ” Water Coling ” پشتیبانی می کند. احتمالا که شما در حال مطالعه این مقاله هستید، تا به حال نام این فناوری را شنیده اید. این فناوری در صنعت کامپیوتر و یا دستگاه های الکتریکی با پردازش بالا استفاده می شود.

زمانی که قرار است از این فناوری در دستگاهی استفاده شود، دیگر خبری از فن و یا سیستم های خنک کننده دیگر نمی باشد. این فناوری با استفاده از جریان آب ماینر ها را خنک می کند و همچنین دما را کاهش می دهد.

عملکرد این فناوری دقیقا به این صورت است که با اتصال رابط های مخصوص به ماینر و فن و سپس آب دستگاه خنک می شود و دما نیز کاهش می یابد.

تقریبا اگر بخواهیم این عمل را تشبیه کنیم، می توان آن را به رادیاتور خودرو شبیه سازی کرد. همانند رادیاتور آب به وسیله فن خنک می شود و سپس از طریق رابط های مخصوص وارد ماینر می شود.

شاید با مطالعه بخش بالا این سوال برایتان پیش بیاید که در این فناوری باز هم از فن استفاده می شود پس چه فرقی دارد؟؟

بله، درست است باز هم از فن استفاده می شود اما همانطور که گفتیم این فناوری شبیه به رادیاتور خودرو عمل می کند. به طور مثال ابتدا آب توسط فن های موجود در یک قسمت دیگر خنک می شد و سپس آب وارد ماینر می شود تا دمای ماینر را کاهش دهد. طریقه عملکرد این فناوری دقیقا به این شکل است.

یکی از بهترین مزیت های این فن آوری کاهش سطح نویز و یا همان آلودگی صوتی است. این فناوری سبب شده است تا نویز ماینر هایی که از آن استفاده می کنند به شدت کاهش یابد. به طوری که سطح نویز و یا همان آلودگی صوتی دستگاه ماینر Antminer c1 برابر با ” 45 ” دسی بل می باشد.

در این قسمت شاید باز هم این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می شود تا فن در این فناوری باشد و سطح آلودگی صوتی کاهش یابد؟؟؟

بله، با مطالعه این قسمت از مقاله ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید اما نیاز است که به این نکته حتما توجه کنید. همانطور که می دانید این فناوری شبیه به یک رادیاتور خودرو عمل می کند. زمانی که فن ها شروع به کار خواهند کرد تنها باید محصولی که در رابط ها جریان دارند را خنک کنند نه کل ماینر را. همین موضوع سبب می شود تا آلودگی صوتی کاهش یابد.

میزان مصرف برق این ماینر 810 وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز 12 ولت می باشد. دستگاه ماینر Antminer C1 مصرف برق مناسبی نسبت به مقدار هش ریت پردازشی دارد.

در این قسمت به صورت کامل با دستگاه ماینر Antminer C1 آشنا شدیم. در ادامه همراه ما باشید. در این قسمت در نظر داریم تا به معرفی اجزا و سپس طریقه نصب و راه اندازی را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

 


معرفی اجزاء مختلف دستگاه ماینر Antminer C1 به صورت تصویری

در مقاله پیشین خواندیم که اکثر ماینر های موجود ( هر کمپانی ) دارای اجزاء یکسانی هستند. این ماینر نیز مانند دیگر دستگاه های کمپانی بیت مین دقیقا از اجزاء یکسانی بهره مند است. اما همانطور که در بخش بالا مطالعه کردید، فناوری واتر کولینگ آن را از باقی ماینر ها متمایز کرده است. با مراجعه به بخش بالا می توانید درباره این فناوری بخوانید.

اجزاء دستگاه ماینر Antminer c1 به شرح ذیل است:

blank

 

دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب و راه اندازی دستگاه ماینر Antminer C1 به صورت تصویری

در زیر چگونگی نصب و راه اندازی دستگاه را با نرم افزار IP Reporter بررسی می کنیم

نصب ماینر Antminer C1 به صورت کامل

همانطور که می دانید تمامی ماینر ها باید در یک مکان با آب هوای مناسب قرار بگیرند. این ماینر نیز باید دما محیط آن مطلوب تر نسبت به دمای باقی ماینر ها باشد زیرا نوع سیستم خنک کننده آن متفاوت است.

ابتدا سیستم خنک کننده این ماینر را باید تهیه کنید و سپس آن ها را طبق راهنمای محصول متصل کنید. پس از اینکه از اتصال سیستم خنک کننده مطمئن شدید می توانید باقی اتصال را نیز وصل کنید. با استفاده از یک کابل شبکه و یا LAN باید ماینر را به اینترنت متصل کنید. ابتدا یک سوی آن را به کابل برق و سپس سوی دیگر را به مودم متصل کنید. پس از اینکه اتصال به اینترنت پایان یافت می توانید به راحتی دستگاه را ابتدا به منبع تغذیه و سپس به برق متصل کند. پس از انجام این فرآیند حال با خیال راحت ماینر را روشن کنید تا یک فن که در ابتدا ماینر نصب شده است و همچنین سیستم خنک کننده دستگاه ” water coling ” شروع به کار کند.برای اتصال ماینر به کامپیوتر نیز باید کامپیوتر و یا لپ تاپتان را به همان اینترنتی متصل کنید که ماینر وصل است. پس با استفاده از یک کابل شبکه و یا به صورت وایرلس کامپیوتر و یا لپ تاپ را به مودم متصل کنید و سپس اقدام باقی مراحل از داخل سیستم عاملتان کنید.

دانلود نرم افزار IP Reporter جهت گزارش ای پی

پس از اطمینان از اتصالاتی که در بخش قبلی توضیح دادیم، حال نوبت به این رسیده است که ای پی ” IP ” ماینر را با استفاده از یک نرم افزار به دست آورید. برای انجام این کار از نرم افزار های زیادی می توانید استفاده کنید اما ما در این مقاله طبق توصیه های کمپانی بیت مین به سراغ نرم افزار IP Reporter رفته ایم. این نرم افزار می تواند به راحتی ای پی ماینر شما را پیدا کند. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر M21 | آموزش نصب واتس ماینر M21 - M21S

 

پس از دانلود کامل نرم افزار قبل از شروع کار به دو نکته ذیل توجه کنید:

نکته شماره اول ) پس از اینکه نرم افزار IP Reporter را به صورت کامل دانلود شد، ابتدا یک فایل با پسوند ” .rar ” مشاهده خواهید کرد. برای اینکه بتوانید به نرم افزار دسترسی داشته باشید ابتدا باید این فایل اصلی نرم افزار را از حالت فشرده خارج کنید. به همین منظظور شما نیازمند نرم افزار ” Winrar ” هستید. اگر این نرم افزار را ندارید هم اکنون می توانید از سایت ها مختلف دانلود کنید و سپس با کمک این نرم افزار، برنامه IP Reporter را از حالت فشرده خارج کنید. ( در صورتی که از شما در خواست رمز شد عبارت www.zoomarz.com ” با حروف کوچک ” وارد کنید.

نکته شماره دوم ) پس از اینکه نرم افزار از حالت فشرده خارج شد تنها با دوبار کلیک بر روی آیکون برنامه می توانید آن را اجرا کنید. این برنامه نیاز به نصب ندارد. در اصطلاح به این نوع نرم افزار ها ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند.


راه اندازی دستگاه ماینر Antminer C1 به صورت کامل و تصویری

بر روی آیکون نرم افزار ” IP reporter ” دوبار کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود. پس از اجرای نرم افزار شما با صفحه ای که شامل چندین گزینه و چندین فیلد با نام های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت “، رو به رو می شوید. حتما قبل از اینکه بر روی گزینه ای ضربه بزنید ابتدا به نکات زیر توجه کنید.

نکته اول ) اگر قرار است تا از این ماینر در جهت استفاده خانگی به کار ببرید، مقادیر پیشفرض ” 1 ”  که نام برده شد را تغییر ندهید و مستقیما بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید تا نرم افزار کار خود را آغاز کند.

نکته دوم ) اگر قرار است تا از این ماینر در یک فارم و یا مجموعه استفاده کنید مقادیر پیش فرض را به مقادیر مورد نظر تغیر داده و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

همانند تصویر ذیلblank

 

پس از اینکه یک صدا همانند صدای بوق از ماینر شنیده شد، اگر به صفحه نمایش کامپیوتر و یا لپ تابتان دقت کنید متوجه می شوید که ای پی دستگاه نمایش داده شده است. حال می توانید با استفاده از این ای پی باقی تنظیمات را بر روی ماینرتان اعلام کنید. ( همانند تصویر ذیل )blank


اتصال دستگاه ماینر Antminer C1 به استخر به صورت تصویری

برای اینکه بتوانید ماینر C1 را به استخر متصل کنید، ابتدا باید وارد پنل کاربری استخر مورد نظر شوید و سپس آدرس استخر را یادداشت کنید. حال مرورگر لپ تاپ و یا کامپیوترتان را باز کنید و سپس ای پی به دست آمده از نرم افزار ” IP Reporter ” را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنید. حال بر روی کلید ” Enter ” ضربه بزنید تا صفحه ورود و یا ” Login ” بارگذاری شود.

پس از بارگذاری صفحه ورود باید در فیلد ” نام کاربری ” و یا ” Username ” و همچنین در فیلد ” رمز عبور ” و یا ” Password “، مشخصات خواسته شده را وارد کنید. کمپانی بیت مین به صورت پیشفرض نام کاربری و رمز عبور را کلمه ” root ” قرار داده است. پس از وارد نمودن کلمه  root بر روی ” Login ” کلیک کنید.

در صفحه جدید برای وارد نمودن آدرس استخر های مورد نظر ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه چندین گزینه دیگر نیز نماتیان می شود. حال باید بر روی گزینه ” Miner Configuration ” ضربه بزنید. با بارگذاری صفحه جدید، با تصویر ذیل رو به رو می شوید.blank

در فیلد های نمایش داده باید مشخصات درخواستی را وارد کنید. در فیلد ” ULR ” باید آدرس استخر را وارد کنید و در فیلد ” Worker ” باید نام ماینر را بنویسید و سپس در فیلد ” Password ” باید رمز عبور خود را وارد کنید. در نهایت بر روی گزینه ” Save ” کلیک کنید تا تنظیمات انجام شده اعمال شود.

پس از انجام این مراحل اتصال به استخر ماینر شما با موفقیت انجام شد. حال کافیست منتظر بایستید تا بعد از چند لحظه عملیات استخراج توسط ماینر آغاز شود.


تهیه بک اپ و یا پشتیبان و آپدیت دستگاه ماینر Antminer c1 به صورت تصویری و کامل

همانطور که می دانید آپدیت وسایل همیشه کمک به بهبود آن ها می کنند. زمانی که شما یک ماینر را آپدیت می کنید باید انتظار این را داشته باشید که باگ و یا اشکالات ماینر شما از بین رود و همچنین سرعت عملکرد ماینر نیز افزایش می یابد.

بک اپ و یا پشتیبان نیز به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل در داخل تنظیمات ماینر بتوانید ماینر را به تنظیمات قبل بازگردانی کنید. به همین منظور به شما پیشنهاد می کنیم تا قبل از آپدیت ماینر ابتدا از آن یک بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل به راحتی بتوانید آن را رفع کنید.

گاها پیش می آید که بعضی از اوقات پس از آپدیت ماینر تنظیمات بهم می ریزد و همین موضوع سبب اختلالات زیادی در ماینر می شود و همین موضوع را می توان به علت قدیمی بودن ماینر عنوان کرد و یا اینکه فایل آپدیت مشکل دارد. در ادامه می توانید ببینید که چگونه می توانید به راحتی از ماینر خود پشتیبان تهیه کنید و یا اینکه آن را آپدیت کنید. همراه ما باشید.

آموزش بک اپ و یا پشتیبان گیری از دستگاه ماینر Antminer C1 به صورت کامل

برای اینکه بتوانید از ماینر خود بک اپ تهیه کنید ابتدا وارد پنل کاربری ماینر خود شوید برای این کار مانند مراحل قسمت قبل پیش روی کنید. مرورگرتان را باز کنید و ای پی ماینر را وارد کنید و…. .

پس از بارگذای کامل صفحه ابتدا بر روی گزینه ” System ” کلیک کنید. با نمایش گزینه هی جدید بر روی ” Upgrade ” ضربه بزنید. حال برای اینکه فرآیند بک اپ گیری و یا پشتیبان گیری شما آغاز شود باید بر روی گزینه ” General archive ” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه باید منتظر بمانید تا پشتیبان گیری شما کامل شود و پس از دریافت فایل پشتیبان اقدام به اعمال تنظیمات خاص و یا آپدیت ماینر کنید. ( همانند تصویر ذیل )blank


آپدیت دستگاه ماینر Antminer C1 به صورت تصویری

آپدیت اکثر ماینر های کمپانی بیت مین نیز به سادگی انجام می شود. برای آپدیت یک ماینر کمپانی بیت مین با تنظیمات فوق کافیست ابتدا به سایت این کمپانی مراجعه کنید و فایل آپدیت دستگاهتان را دریافت کنید. توجه داشته باشید که اگر فایل دانلودی شما مشکل داشته باشید قطعا تنظیمات ماینر شما بهم ریخته خواهد شد. پس از دانلود فایل آپدیت وارد پنل تنظیمات میانر شوید و بر روی گزینه ” System ” کلیک کنید. در این قسمت بر روی گزینه ” Upgrade ” ضربه بزنید. این بخش دقیقا همان بخشی است که از ماینر خود پشتیبان تهیه کردید. حال به انتهای صفحه توجه کنید.

بخشی با نام ” Flash New Firmware Image ” وجود دارد. همانند تصویر ذیل فایل آپدیت را بارگذاری کنید و سپس بر روی ” OK ” ضربه بزنید تا ماینر شروع به نصب فایل آپدیت کند.blank


سوالات متداول

آیا این دستگاه به منبع تغذیه جایگزین نیاز دارد؟

این دستگاه ماینر به یک پاور ATX با چهار اتصال 6 پین PCI-e نیاز دارد. منبع تغذیه باید قدرت حداقل 800 وات داشته باشد، اما 1000 وات برای به حداکثر رساندن بازده برق و افزایش عمر مفید پاور توصیه می شود.

چگونه باید پاور supernova 850 g2 را به دستگاه متصل کنیم ؟

فقط باید پین های 4x pci-e ، ردیف بالا یا ردیف پایین را متصل کنید. پاوری که بیش از 850 وات قدرت داشته  باشد مناسب است.

آیا صدای پمپ خنک کننده مایع / رادیاتور بلند است یا قابل شنیدن می باشد ؟

در مقایسه با S5 بسیار ساکت است و گرمای زیادی را تولید نمیکند. 

” عناوین مطلب راه اندازی ماینر Antminer c1 به شرح ذیل می باشد “


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا