استخراجبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

آموزش راه اندازی و نصب دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

همانطور که می دانید تمامی دستگاه های ماینر نیاز به مرحله ای به نام نصب و راه اندازی دارند. راه اندازی اکثر ماینر ها شبیه به هم می باشد و تنها ماینر های هر کمپانی باهم متفاوت است اما پایه اصلی آن ها یکسان است. به عنوان مثال مراحل نصب و راه اندازی دستگاه های کمپانی بیت مین با مراحل نصب و راه اندازی دستگاه های کمپانی میکرو بی تی تا متفاوت است اما پایه کار آن ها یکی است. در کل شما می توانید به صورت ساده تمام ماینر ها را راه اندازی کنید. در این مقاله نیز قصد داریم تا به نحوه نصب و راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro بپردازیم. این ماینر عملکرد بسیار جالب و جدیدی برای کاهش دما دارد، شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید.همراه ما باشید.

 


بررسی دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

این ماینر یکی از متفاوت ترین دستگاه های کمپانی بیت مین می باشد. کمپانی بیت مین در این دستگاه از فناوری واتر کولینگ استفاده کرده است. در ادامه می خوانید که واتر کولینگ چیست و به چه کار می آید.

این دستگاه ماینر در سال 2018 در ابعادی نظیر از 125 * 190 * 360 میلی متر و همچنین با وزن حدودی 5.15 کیلوگرم توسط کمپانی بزرگ و معروف بیت مین در بازار تجهیزات ماینینگ عرضه شد.

حداکثر نرخ هش ریت این ماینر نیز 18 تراهش می باشد. این میزان از قدرت در شبکه بیت کوین و یا دیگر رمز ارز هایی که از الگوریتم این ماینر پشتیبانی می کنند نسبتا مناسب است اما کافی نیست.

بیشتر بخوانید: روانشناسی بازار رمز ارز ها | روانشناسی خرید و فروش ارزهای دیجیتال

الگوریتم این ماینر همان الگوریتم رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” است. این دستگاه از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. شما می توانید با بکارگیری این ماینر در کنار دیگر ماینر ها به راحتی رمز ارز بیت کوین استخراج کنید.

مصرف برق منبع تغذیه این ماینر برابر با 1728 وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز 11.6 – 13 ولت می باشد. در مجموع مصرف برق این ماینر کم نیست.

در این قسمت قرار است درباره بخش جذاب این ماینر صحبت کنیم. همانطور که گفتیم این ماینر از فناوری واتر کولینگ پشتیبانی می کند. فناوری واتر کولینگ به فناوری می گویند که از آب در جهت خنک سازی قطعات استفاده می کنند و دیگر خبری از فن نیست. این ماینر نیز دقیقا همینطور است. در اصطلاح می توانیم فناوری واتر کولینگ را به رادیاتور ماشین تشبیه کنیم. همانند رادیاتور ماشین که با استفاده از آب موتور خنک می شوید این جا هم دقیقا همین موضوع می باشد.

در پنل اصلی واتر کولینگ این ماینر 6 عدد فن قرار دارد که با استفاده از جریان آب و فن های موجود ماینر به راحتی خنک می شود. یکی از بهترین و کاربردی ترین و قابل ذکر ترین مزیت های واتر کولینگ، نداشتن سر و صدا و یا همان آلودگی صوتی می باشد. این فناوری به این ماینر کمک کرده است تا سر و صدای آن به طرز چشم گیری کاهش یابد و دیگر خبری از این موارد نباشد. شما می توانید در قسمت معرفی اجزاء این فناوری را در این ماینر مشاهده کنید.

قابل ذکر است که در ابتدای این ماینر یک فن نصب شده است اما این فن در جهت تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد و با کاهش دما ارتباطی ندارد. وظیفه اصلی واتر کولینگ در این ماینر کاهش دما است. میزان آلودگی صوتی و یا همان سطح نویز این ماینر نیز 45 دسی بل می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با اجژاء مختلف این ماینر مخصوصا قسمت واتر کولینگ آن آشنا شوید.


معرفی اجزاء مختلف دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

همانطور که می دانید اجزاء اکثر ماینر ها با هم یک شکل می باشند. اما این ماینر یک تفاوت خوب و همچنین جذاب با دیگر ماینر های هم سطح خود دارد. آن تنفاوت فناوری واتر کولینگ می باشد. این فناوری به این ماینر کمک کرده است تا نسب به دیگر ماینر ها متمایز شود. اگر مشتاق هستید که چگونگی پیاده سازی این فناوری در ماینر Antminer S9 Hydro مشاهده کنید. با ما همراه باشید. ( تصویر ذیل را مشاهده کنید. )


دانلود نرم افزار IP Reporter ، راه اندازی و نصب دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

نصب دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro ؛ همانطور که می دانید ماینر ها نیاز به یک فضای مناسب دارند. باید ابتدا به دمای محیط ماینر ها دقت کنید و با توجه به آن دما یک محیط مناسب انتخاب کنید.

این ماینر همانظور که \یش تر مطالعه کردید مجهز به سیستم واتر کولینگ می باشد. این سیستم کمک بسیار مفیدی در جهت کاهش دما ماینر می کند. همواره شما باید یک مکان مخصوص با شرایط بسیار مناسب را در اختیار دستگاه قرار دهید تا بتوانید کارکرد مناسبی نیز از این ماینر ببینید. پس از انتخاب یک مکان مناب برای ماینر با استفاده از یک کابل شبکه و یا LAN آن را به اینترنت متصل کنید توجه داشته باشید که کامپیوتر و یا لپ تاپتان را نیز باید به همان اینترنت متصل کنید پس قطعا تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنید. پس از انجام این کار نوبت به آن رسیده است که ماینر را به برق متصل کنید. پپس از انجام این مراحل باید ای پی ماینر را به دست آوریم. برای انجام این کار ابتدا باید با استفاده از یک نرم افزار ای پی ماینر را جستجو کنیم.

بیشتر بخوانید:  بررسی کارت گرافیک Radeon RX Vega 56 برای استخراج ارزهای دیجیتال

در این قسمت ما از نرم افزار IP Reporter استفاده کرده ایم و قرار است شما انجام این عمل را با استفاده از این نرم افزار آموزش ببینید. در ادامه همراه ما باشید.

دانلود نرم افزار IP Reporter

اگر نرم افزار IP Reporter را بر روی کامپیوتر و یا لپ تابتان ندارید، می توانید به راحتی با کلیک بر روی عبارت ” دانلود ” این نرم افزار را بارگیری کنید. لطفا پس از دانلود به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته1: فایل دانلودی پیش روی شما یک فایل فشرده  است، برای اینکه بتوانید از این فایل استفاده کنید ابتدا باید آن را با استفاده از نرم افزار ” winrar ” از حالت فشرده خارج کنید. ( رمز عبور فایل www.zoomarz.com ” با حروف کوچک ” می باشد )

نکته2: این نرم افزار ” IP Reporter ” نیاز به نصب ندارد. برای اجرا تنها کافیست بر روی آیکون برنامه دوبار کلیک کنید. در اصطلاح به این نوع برنامه ها ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند.

پس از خارج سازی از حالت فشرده ادامه این مطلب را دنبال کنید.


راه اندازی کامل دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

بر روی آیکون نرم افزار IP Reporter دوبار کلیک کنید. پس از بارگذاری نرم افزار در صفحه شما چند فیلد با نام های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت ” مشاهده می کنید. برای ادامه کار به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته1: اگر قرار است از این ماینر به صورت خانگی استفاده کنید، مقادیر پیشفرض ” 1 ” فیلدهای پیش رو را تغیر ندهید و مستقیما پس از ورود بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

نکته2: این نرم افزار می تواند ماینر های شما را در یک فارم و یا مجموعه راه اندازی کند اگر قرار است از این ماینر در یک مجموعه و یا یک فارم استفاده کنید حتما مقادیر پیشفرض را به مقادیر مورد نظر تغیر دهید و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

بلافاصله پس از اینکه بر روی گزینه شروع و یا ” Start ” کلیک کردید به سمت دستگاه بروید و انگشت خود را بر روی دکمه IP Reporter ماینر فشار دهید و سپس پس از شنیدن صدای بوق انگشت خود را بردارید. ( همانند تصویر ذیل )

اگر به صفحه نمایش مانیتور خود دقت کنید متوجه نمایش ای پی خواهید شد. تبریک شما توانستید با موفقیت ای پی ماینر خود را به همین راحتی به دست آورید. برای ادامه کار می توانید از این ای پی استفاده کنید. ( همانند تصویر ذیل )، حال نوبت رسیده است تا ماینر را به یک استخر جهت انجام عملیات استخراج متصل کنیم. همراه ما باشید.


آموزش اتصال دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro به استخر

برای اینکه بتوانید ماینر را به استخر مورد نظر متصل کنید ابتدا باید در آن استخر ثبت نام کنید و سپس آدرس مخصوص به خودتان را بنویسید. مرورگرتان را باز کنید ای پی به دست آمده از نرم افزار  IP Reporter را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنید و سپس تایید کنید. حال باید نام کاربری ” Username ” و رمز عبور ” Password ” را وارد کنید. برای اینکه بتوانید از این مرحله گذر کنید می توانید در اینجا از کلمه ” root ” استفاده کنید. پس از ورود ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی گزینه ” Miner Configuration ” کلیک کنید. حال با تصویر ذیل مواجه می شوید.

در فیلد های موجود می توانید آدرس و نام ماینر و رمز عبور را به ترتیب ” URL ” و ” Worker ” و ” Password ” را وارد کنید و سپس در انتها برای اعمال تغیرات بر روی گزینه ” Save ” کلیک کنید.

حال ماینر شما برای استخراج انواع رمز ارز های پشتیبانی شده اماده است و می توانید به راحتی عملیات استخراج را دنبال کنید.


پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

پشتیبان گیری به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل پس از آپدیت ماینر، تنظیمات را دوباره به قبل از آپدیت برگردانید. ممکن است گاهی اوقات پس از آپدیت، ماینر شما با اختلال مواجه شوید. دلیل آن هم این است که آپدیت شاید نمی تواند با ماینر شما مچ بشود تا باگ و یا اشکالات را بر طرف کند به همین علت موجب پدید آوردن دیگر اشکالات می شود. قبل از آپدیت میانر حتما یکنسخه پشتیبان و یا همان بک اپ از ماینر خود تهیه کنید.


آموزش بک اپ و یا پشتیبان گیری از ماینر Antminer S9 Hydro

برای تهیه بک اپ باتدا باید بر روی گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Upgrade ” کلیک کنید. پس از بارگذاری صفحه جدید برای آغاز مراحل بک اپ گیری بر روی گزینه ” Generate archive ” ضربه بزنید تا پشتیبان گیری از ماینر شروع شود. پس از انجام کار شما با پیغام موفقیت آمیز رو به رو خواهید شد حال می توانید کار های دلخواهتان را بر روی ماینر انجام دهید و یا ماینر را آپدیت کنید. ( همانند تصویر ذیل )


آموزش آپدیت دستگاه ماینر Antminer S9 Hydro

پس تهیه نسخه پشتیبان، در همان صفحه بمانید. برای اینکه مراحل آپدیت ماینر آغاز شود به انتهای صفحه مراجعه کنید. بخشی با نام ” Flash New Firmware Image ” مشاهده می کنید. در این قسمت می توانید فایل آپدیت را وارد کنید و سپس اقدام به آپدیت دستگاه کنید. ( همانند تصویر ذیل )


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن