صرافی کوینکده
استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

راه اندازی ماینر S15 | آموزش نصب انت ماینر S15

راه اندازی دستگاه ماینر Anrminer S15 ؛ همان‌طور که می دانید پس از خریداری دستگاه های ماینینگ ، قبل از بکارگیری آن ها نیازمند هستید تا یک سری تنظیمات خاص را بر روی آن ها انجام دهید. به همین علت، برای انجام این کار نیازمند مطالعه و یادگیری یک سری از آموزشات نیز هستید. ما در این مقاله و مقاله های پیشین پرداختیم که چگونه می توانید دستگاه ماینر را کانفینگ و یا راه اندازی کنید. در این مقاله نیز قصد داریم تا شما را با مراحل کانفینگ کردن ماینر ” Anrminer S15 ” آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در ابتدا به بررسی این ماینر و سپس به آموزش نصب و راه اندازی آن بپردازیم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

 

بررسی دستگاه ماینر Antminer S15

دستگاه های مدل Antminer تولید شده توسط کمپانی بزرگ و معروف بیت مین ” Bitmain ” می باشد. این کمپانی توانسته است با وارد نمودن دستگاه های خود به بازار تجهیزات ماینینگ رقابت در این بازار را برای دیگر کمپانی ها سخت کند. این شرکت شامل دستگاه های گوناگونی به همراه قیمت و امکانات مختلفی می باشد. بیت مین توانسته است اکثر مشتریان بازار جهانی ماینینگ را به سوی خود جذب کند همین امر باعث پیشرفت و همچنین محبوبیت آن بین تمامی کاربران شده است.

بیشتر بخوانید: ماینیگ یا استخراج چیست؟

این ماینر در ابعادی نظیر از 176 * 221 * 279 میلی‌متر و همچنین با وزنی حدود به 7 کیلوگرم در سال 2018 طراحی و تولید شده است. مدل پردازشگر این ماینر ” BM1397BE ” می باشد همچنین سایز تراشه های ماینر S15، 7 نانومتر است. حداکثر نرخ هش ریت ماینر که مهم ترین قسمت این مجموعه است 28 تراهش می باشد. سرعت و میزان استخراج شما بستگی به قدرت هش ریت ماینر دارد. هر چه ماینر شما دارای قدرت بیشتری باشد، قطعاً سرعت و میزان استخراج شما نیز بیشتر می شود. البته قابل ذکر است زمانی که نرخ هش ریت ماینر شما بالا باشد، قطعا میزان مصرف برق دستگاه هم بالا می رود. همان‌طور که شنیده اید ماینر ها مصرف برق بالایی دارند. این نکته مخصوص تمام ماینر ها نیست، تنها ماینر هایی قدرت مصرف برق زیادی دارند که نرخ هش ریت آنان بالا می باشد.

حداکثر میزان توان مصرفی ماینر S15، 1596 وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز هم بین 16 الی 18 ولت می باشد. کمپانی بزرگ بیت مین این ماینر را به کمک دو فن خنک می کند. دو فن این ماینر در یک طرف دستگاه نصب شده است.

فن ها با بکارگیری هیت سینک نصب شده بر روی برد و همچنین بدنه فلزی اقدام به خنک سازی دستگاه می کنند. این ماینر می تواند در شرایط دمایی 5 الی 45 درجه سانتی گراد به خوبی و بدون ایجاد محدودیت به کار خود ادامه دهد.


معرفی اجزاء ماینر Antminer S15

همان‌طور که در دیگر مقاله ها مطالعه کردید، می دانید که اجزاء اکثر ماینر های شرکت بیت مین یکی می باشند. یعنی تمام آنها دارای یک سری امکانات به خصوصی در جهت استفاده می باشد. درصد کمی را می توان عنوان کرد که امکانات آنان کمی متفاوت تر می باشد. تفاوت دیگر ماینر ها سبب شده است که تعدادی از ماینر ها نسبت به یک دیگر متمایز شود. در این قسمت قرار است به صورت تصویری با اجزاء مختلف ماینر Anrminer S15 آشنا شویم.

اجزاء دستگاه - راه اندازی دستگاه ماینر Anrminer S15اجزاء دستگاه ماینر Antminer S15 عبارت اند از:

  1. دکمه ثبت ای پی ” IP “
  2. محل اتصال حافظه موقت ” SD “
  3. محل اتصال کابل شبکه ” LAN “
  4. چراغ های راهنمای اتصال

چراغ قرمز: اتصال نادرست دستگاه

چراغ سبز: اتصال درست دستگاه

  1. کلید ریست کلی ماینر
  2. منبع تغذیه / پاور
  3. اتصال کابل برق
  4. فن خنک کننده

توجه: جنس بدنه این دستگاه آلومینیوم می باشد. آلومینیوم کمک می کند تا دستگاه به کمک فن ها به راحتی خنک شود و از بالا رفتن دما جلوگیری شو‌د.دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب اولیه دستگاه ماینر Antminer S15

همان‌طور که می دانید، نصب و راه اندازی اکثر ماینر های کمپانی بیت مین به یک شکل است، شما از یک نرم افزار می توانید جهت پیدا نمودن ای پی ” IP ” دستگاه استفاده کنید و همچنین روش وارد شدن و تنظیمات داخلی دستگاه نیز به یک شکل می باشد. برای اینکه بتوانید این ماینر را راه اندازی کنید، در وهله اول باید ماینر را در یک مکان دارای آب و هوای مناسب قرار دهید و سپس دستگاه را با استفاده از کابل مخصوص به برق متصل کنید و با استفاده از یک کابل شبکه ماینر را به یک مودم دارای اینترنت متصل کنید. از همان مودم هم باید به کامپیوتر اینترنت متصل کنید و سپس اقدام به دست آوردن ای پی‌کنید. برای به دست آوردن ای پی شما نیازمند برنامه ای هستید که بتوانید ای پی ماینر را با استفاده از آن پیدا کنید. نرم افزار های متعددی هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب و راه اندازی دستگاه ماینر Antminer T9+ , Antminer T9

اگر به دفترچه راهنما مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که کمپانی بیت مین به شما پیشنهاد کرده از برای این کار از نرم افزار ” IP reporter ” استفاده کنید. ما در این مقاله نیز قصد داریم جهت پیدا نمودن ای پی دستگاه از این نرم افزار استفاده کنیم. شما می توانید این نرم افزار را از ایــنـــــــجا  به صورت مستقیم دانلود کنید.

توجه: زمانی که نرم افزار دانلود شد، آن را به کمک نرم افزار ” Winrar ” از حالت فشرده خارج کنید. (پسورد فایل  www.zoomarz.com می باشد )

این نرم افزار نیاز به نصب ندارد و پس از خارج نمودن از حالت فشرده به راحتی می توانید تنها با کلیک نمودن بر روی آیکون برنامه آن را اجرا و استفاده نمایید. پس از اجرای نرم افزار با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت شما با سه کادر با نام های: ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Position ” یا ” موقعیت “، مواجه می شوید. حال به نکات زیر توجه کنید.

نکته1: اگر در نظر دارید تا از این ماینر به صورت خانگی استفاده کنید مقادیر پیش فرض را از ” 1 ” تغییر ندهید. بگذارید به صورت پیش فرض بر روی این مقدار بماند و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:  انواع فن ماینر | بررسی فن ماینر

نکته2: اگر می خواهید از ماینر ها در یک مجموعه یا فارم استفاده کنید، مقادیر پیش فرض را بر روی اعداد مورد قرار دهید و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.آموزش نصب و راه اندازی دستگاه ماینر Anrminer S15-نرم افزار ای پی ریپورتر

 

 

پس از کلیک بر روی گزینه  ” Start ” باید بلافاصله با کمک دست کلید ” IP reporter ” را بر روی دستگاه ماینر فشار دهید. پس از نگه داشتن به مدت چند ثانیه و شنیدن صدای یک بوق می توانید دست خود را از روی کلید بردارید. ( به تصویر ذیل نگاه کنید )

 

ریست دستگاه

اگر به صفحه نمایش سیستم خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که ای پی دستگاه بر روی مانیتور نمایش داده شده است، شما با استفاده از این ای پی می توانید وارد تنظیمات ماینر خود شوید.آموزش نصب و راه اندازی دستگاه ماینر Anrminer S15-دانلود نرم افزار ای پی ریپورتر


آموزش نحوه اتصال ماینر Anrminer S15 به استخر دلخواه

برای اینکه بتوانید دستگاه ماینر خود را به یک استخر متصل کنید ابتدا باید استخر مورد نظرتان را انتخاب کنید و اگر در آن ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید و سپس آدرس آن را یادداشت کنید تا وارد تنظیمات دستگاه شویم.

بیشتر بخوانید: استخر استخراج Mining Pool چیست ؟

پس از اینکه آدرس استخر های مورد نظر را یادداشت کردیم، باید وارد پنل کاربری دستگاه شویم. برای انجام این کار ابتدا باید مرورگر کامپیوتر خود را باز کنیم و سپس ای پی بدست آمده را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنیم.

در صفحه پیش رو، از شما درخواست وارد نمودن ” Username ” نام کاربری ” و ” Password ” گذرواژه ” می کند. شما به عنوان ” Username ” یا ” نام کاربری ” و ” Password ” یا ” رمز عبور ” کلمه ” root ” را ( با حروف کوچک ) وارد کنید. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اشتباه بود، حتما به دفترچه راهنما که درون جعبه دستگاه قرار دارد مراجعه و سپس آن را مطالعه کنید. پس از پر نمودن اطلاعات خواسته شده بر روی دکمه ”  Login ” کلیک کنید تا وارد پنل دستگاه شوید.

بیشتر بدانید: مشخصات کلی دستگاه ماینر AvalonMiner 852

پس از ورود، برای ثبت ” URL ” یا آدرس سایت ها ابتدا باید بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی سربرگ ” Miner Configuration ” کلیک  کنید. حال دراین قسمت با صفحه ذیل رو به رو می شوید.اتصال ماینر به استخر - راه اندازی دستگاه ماینر Anrminer S15

حال باید در کادر های موجود با نام ” URL “، آدرس استخر های مورد نظر را وارد کنید. شاید برای شما این سؤال پیش بیایید که دلیل وارد نمودن سه آدرس استخر چیست؟

زمانی که ماینر در حال استخراج باشد، به هر دلیلی اگر برای آن استخر مشکلی پیش بیاید، ادامه عملیات استخراج به استخردیگر واگذار می شود. به همین دلیل شما باید برای دستگاه سه آدرس وارد کنید.

زمانی که آدرس استخر های مورد نظرتان را وارد نمودید، در انتها باید ” Worker ” و سپس ” Password ” را وارد نمایید. سپس با قرار دادن ” Work Mode ” بر روی ”  Normal ” عملیات مایین کردن را آغاز کنید. با انجام این فرآیند به راحتی توانستید ماینر خود را به استخر مورد نظر متصل کنید.


آموزش بک اپ و یا پشتیبان گیری و همچنین آپدیت دستگاه ماینر Antminer S15

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از شروع فرآیند آپدیت نمودن دستگاه، یک بار از تنظیمات آن بک آپ و یا پشتیبان تهیه کنید. زمانی که ماینر خود را به واسطه فایل های دانلودی آپدیت ارتقا دادید، اگر تنظیمات جدید بر روی دستگاه شما به درستی کار نکرد، بتوانید دوباره با بازیابی فایل بک آپ یا پشتیبان تنظیمات را به قبل بازگردانید.


طریقه بکاپ و یا پشتیبان گیری از دستگاه ماینر Antminer S15

برای اینکه بتوانید از ماینر خود بک اپ تهیه کنید ابتدا، گزینه ” System ” و سپس  گزینه ” Upgrade ” را انتخاب می کنیم. در پنجره جدید، برای تهیه بک اپ و یا پشتیبان کافیست بر روی گزینه ” Generate archive ” کلیک کنیم تا دستگاه شروع به بک اپ گیری از نسخه‌ی فعلی خود کند. پس از پایان بک اپ و یا پشتیبان گیری باید به سراغ نصب آپدیت برویم.

تهیه نسخه پشتیبان

طریقه نصب آپدیت دستگاه ماینر  Antminer S15

برای نصب آپدیت دستگاه ماینر، کافیست ابتدا از سربرگ گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Upgrade ” را انتخاب کنید. با مراجعه به قسمت ” Flash New Firmware Image ” می توانید فایل آپدیت را بارگذاری کنید و سپس با تائید بر روی گزینه ” OK ” فرآیند آپدیت را آغاز کنید.

به روز رسانی دستگاه

”  همراهان گرامی سایت زوم ارز، شما می توانید در صورت ایجاد مشکل و یا سوال، به صفحه پرسش و پاسخ ما مراجعه کنید “


سوالات متداول

آیا با انت ماینر 15 می توانم به استخر استخراج پولین متصل شوم ؟

بله شما می توانید برای استخراج گروهی به استخر استخراج چولین متصل شوید .این دستگاه به همه استخر های استخراج برتر قابلیت اتصال دارد.استخرهایی مثل انت پول ، ویا بی تی سی و….

آیا این دستگاه قابلیت تنظیم بر روی مصرف بهینه را دارد؟

بله حالت صرفه جویی در انرژی برای افرادی که صرفه جویی در انرژی را ترجیح می دهند طراحی شده است.در این ماینر با اتخاذ ساختار جدید برای جلوگیری از اتلاف گرما ، از طراحی فن موازی برای کاهش سرعت باد و کاهش مقاومت در برابر باد استفاده می شود. راندمان اتلاف گرما به طور قابل توجهی در انت ماینر S15 بهبود یافته است ، در نتیجه عملکرد طولانی مدت این ماینر ارتقا یافته و هزینه های نگهداری نیز کاهش پیدا کرده است.بنابراین دیگر نیازی به تنظیم مود کم مصرف نمی باشد.

قدرت پردازش این دستگاه عملکرد مطلوبی دارد ؟

در انت ماینر S15 یک تراشه مجهز به تراشه 7 نانومتری Bitmain ، بیش از 1 میلیارد ترانزیستور را ادغام می کند و این تکنولوژی باعث می شود عملکرد محاسبات بهبود داده شود.

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی دستگاه ماینر Anrminer S15 با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا