استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

راه اندازی دستگاه ماینر S3 | آموزش نصب انت ماینر های S3 و +S3 و ++S3

در این مقاله قرار است بخوانید که چگونه می توانید دستگاه های ماینر Antminer S++ | S+ | S را نصب و راه اندازی کنید. قطعا می دانید که تمامی ماینر ها مراحل نصب یکسانی دارند. این سه ماینر نیز هم دقیقا مراحل نصب و راه اندازی یک شکلی دارند. دستگاه های ماینر Antminer S++ | S+ | S همانطور که از اسمشان پیدا است همگی از یک مدل تولید شده اند. تمامی آن ها ساخته سری S کمپانی بیت مین می باشد.شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم تا این سه ماینر را برایتان به صورت کامل توضیح دهیم.

سلام کریپتو

 

برسی دستگاه ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3

همانطور که می دانید تمامی ماینر های Antminer S++ | S+ | S توسط کمپانی بزرگ و معروف ” بیت مین ” یا ” Bitmain ” تولید شده اند. بیت مین چند دستگاه ماینر را به صورت یک سری روانه بازار کرد. تمامی این ماینر ها از سری ” S ” می باشند. اگر بخواهیم به سراغ تفاوت آن ها برویم ابتدا نرخ هش ریت آن را مقایسه می کنیم. تمام ماینر های سری S از مقدار هش ریت مختلف ساخته شده است. معمولا هدف کمپانی ها از این نوع ساخت ها این است که بتوانند بازار را به دست بگیرند. دقیقا تمامی کمپانی ها این کار را با این هدف دنبال می کنند. در این قسمت از مطلب قصد داریم تا به تنهایی به بررسی دستگاه ماینر Antminer S3 بپردازیم.

این دستگاه ماینر در سال 2014 توسط کمپانی بیت مین تولید شد. دستگاه ماینر Antminer S3 در ابعادی نظیر از 137 * 160 * 331 میلی متر و با وزن حدودی 5.2 کیلوگرم ساخته شده است. این ماینر توانسه است رقیب بسیار خوبی برای هم رده های خودش نیز باشد و رقابت در بازار را کمی سخت کند.

پردازشگر قدرتمند این ماینر از دو عدد برد که بر روی هر برد آن 32 عدد چیپست به اندازه 28 نانومتری قرار گرفته است استفاده می کند. مدل چیپست های موجود این ماینر ” BM1382 ” می باشد. حداکثر نرخ پردازشی ماینر Antminer S3 نیز ” 478 گیگاهش ” می باشد. این ماینر از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. این الگوریتم دقیقا همان الگوریتمی است که ارز دیجیتال معروف و محبوب جهان نیز ” بیت کوین ” از آن پشتیبانی می کند. درنتیجه با استفاده از این ماینر می توانید به استخراج ارزدیجیتال بیت کوین بپردازید اما نه به راحتی!!!

صرافی ایرانی کارت

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا از جمله نه به راحتی استفاده کرده ایم؟!

ذکر دلیل این موضوع را اینگونه می گوئیم که نرخ هش ریت این ماینر قدرت سختی شبکه بیت کوین را ندارد. همانطور که می دانید سختی شبکه بیت کوین هر روز بیشتر از روز قبل می شود دلیل آن هم این است که این ارز دیجیتا از ارزش مالی بالایی برخوردار است.

شما می توانید از این ماینر در یک فارم و یا یک مجموعه استفاده کنید تا کارکرد مطلوبی از آن مشاهده کنید.

مصرف برق این ماینر 366 وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز 12 ولت می باشد. شما می توانید این ماینر را به راحتی به برق شهری خود متصل کنید اما باید هواستان به مصرف برق نیز باشد.

بر روی این ماینر دو فن قرار گرفته است که وظیفه تهویه هوا و همچنین کاهش دما را دارند. با بکارگیری فن جلویی ماینر هوای بیرون به داخل منتقل می شود و سپس به گردش در می آید. پس از کاهش حرارت دما، هوای اضافه با استفاده از فنی که در پشت دستگاه قرار گرفته است خارج می شود در نتیجه با دنبال نمودن این فرآیند چرخشی دستگاه همیشه خنک می ماند.

سطح نویز و یا آلودگی صوتی و یا به اصطلاح همان سر و صدای این ماینر 60 دسی بل می باشد. این میزان از صدا ناشی از کارکرد فن ها می باشد. هر چه پردازش دستگاه قدرت یابد کارکرد فن ها نیز بیشتر خواهد شد پس بنابراین نباید انتظار صدای کمی از این ماینر را داشت.

در قسمت بعدی با شما خواهیم بود با معرفی تصویری اجزاء دستگاه های ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3، همراه ما باشید.


معرفی اجزاء قسمت های مختلف دستگاه های ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3

توجه داشته باشید که اکثر دستگاه های ماینر شبیه به یک دیگر هستند. این ماینر ها نیز شبیه هستند و همچنین اجزا یکسانی نیز دارند. در این قسمت قرار است تا به صورت تصویری با اجزاء مانیر Antminer S3 آشنا شویم. ( تصویر ذیل )اجزاء دستگاه - راه اندازی دستگاه ماینر S3


دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب و راه اندازی کامل  دستگاه های ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3

نصب اولیه Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3

همانطور که می دانید ماینر ها نیاز به یک فضا مناسب برای بهترین کارکرد نیز دارند. این فضا باید از لحاظ دمایی، یک دمای مطلوب داشته باشد. شما می توانید دمای محیط خود را با دماسنج اندازه گیری کنید. پس از اینکه مکان مناسب برای قرار گیری ماینر انتخاب شد می توانید ماینر را از درون جعبه به همراه متعلقات خارج کنید. حال باید به وسیله یک کابل شبکه و یا LAN ماینر را به اینترنت متصل کنید و سپس با استفاده از کابل مخصوص آن را به برق وصل کنید. تا به اینجا مقداری از مراحل راه اندازی را پیش رفتید حال نیاز است تا با استفاده از ای پی ماینر، وارد پنل تنظیمات شوید و تنظیمات دلبخواهتان را بر روی ماینر اعمال کنید.

روش راه اندازی این ماینر در قسمت پیدا نمودن ای پی کمی متفاوت است. در صورتی که موفق نشدید ای پی را پیدا کنید می توانید تنظیمات مربوطه مانند: اتصال به استخر و آپدیت و…. را با استفاده از نرم افزار ” APMiner Tools ” انجام دهید. شما می توانید این نرم افزار را از اینجــــا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:  انواع فن ماینر | بررسی فن ماینر

دانلود نرم افزار IP Reporter

همانطور که می دانید برای انیکه بتوانید ای پی ماینر ها را به دست آورید باید از یک نرم افزار استفاده کنید. کمپانی بیت مین به شما پیشنهاد کرده است که می توانید برای این کار از نرم افزار IP Reporter استفاده کنید. در این آموزش هم ما به شما نحوه به دست آوردن ای پی دستگاه از طریق این نرم افزار را آموزش می دهیم. همراه ما باشید.

ابتدا باید نرم افزار را دانلود کنید. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل، به صورت مستقیم این نرم افزار را دانلود کنید.

 

 

پس از اینکه دانلود کامل شد، شما یک فایل با پسوند ” .rar ” در اختیار دارید. همانطور که می دانید فایل های که پسوند آن ها rar می باشد، فشرده شده هستند. ابتدا باید با استفاده از نرم افزار ” Winrar ” از حالت فشرده خارج کنید و سپس از آن استفاده کنید. ( توجه : رمز عبور فایل  www.zoomarz.com ” با حروف کوچک ” می باشد. )

توجه: فایل نرم افزار IP Reporter به صورت ” Portable ” و یا ” قابل حمل ” می باشد. پس از دانلود برای اجرا تنها باید بر روی آیکون نرم افزار کلیک کنید تا برنامه اجرا شود. پس از اجرای موفقیت آمیز نرم افزار ادامه این آموزش را دنبال کنید.


راه اندازی کامل دستگاه های ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3 به صورت تصویری

پس از اجرای نرم افزار IP Reporter باید ابتدا به فیلد های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت “، و همچنین گزینه ” Start ” توجه کنید.  اگر قرار است، از این ماینر در جهت خانگی استفاده کنید، مقادیر پیش فرض را ” 1 ” تغیر ندهید و مستقیم بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید.

اما اگر در نظر دارید از این ماینر در یک مجموعه و یا یک فارم استفاده کنید باید مقادیر پیش فرض را به مقادیر مورد نظر تغیر دهید و سپس بر روی ” Start ” کلیک کنید.

( همانند تصویر ذیل )شروع نرم افزار - راه اندازی دستگاه ماینر S3

پس از کلیک بر روی گزینه ” Start ” می توانید به صفحه مانیتور نگاه کنید تا متوجه ایپی ماینر خود شوید. ( همانند تصویر ذیل )آیپی دستگاه ماینر

 

نکته: در صورتی که موفق به پیدا نمودن ای پی از این روش نشدید، می توانید همانطور که در بالا گفتیم از نرم افزار APMiner Tools استفاده کنید.


آموزش اتصال به استخر ماینر های Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3

پس از انتخاب استخر و همچنین ثبت نام در استخر دلخواه، آدرس آن ها را یادداشت کنید و سپس مرورگتان را باز کنید و ای پی دستگاه را در قسمت آدرس بار وارد کنید. حال باید در قسمت نام کاربری و یا  Username و در قسمت گذرواژه و یا Password ماینر را وارد کنید. توجه داشته باشید که نام کاربری و گذرواژه به صورت پیشفرض ” root ” ثبت شده است. می توانید کلمه root را وارد کنید تا وارد پنل کاربری خود شوید.

برای وارد نمودن آدرس استخر ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی ” Miner Configuration ” کلیک کنید. پس از بارگذای صفحه جدید در قسمت ” ULR ” باید آدرس استخر های مد نظرتان را وارد کنید و سپس در قسمت ” Worker ” نیز باید نام ماینر و در قسمت ” Password ” باید گذوازه خود را بنویسید و سپس برای اعمال تغییرات بر روی ” Save ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )اتصال به استخر - راه اندازی دستگاه ماینر S3


پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3

قبل از اینکه بخواهید ماینر خود را آپدیت کنید به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا از ماینر خود یک پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل پس از آپدیت بتوانید تنظیمات ماینر را به حالت اولیه برگردانید. آپدیت ماینر مشکلات دستگاه را بر طرف می کند به شما پیشنهاد می کنیم که حتما ماینر خود را آپدیت کنید.

آموزش پشتیبان گیری از دستگاه های ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3 به صورت تصویری

برای تهیه پشتیبان ابتدا بر روی گزینه ” System ” کلیک کنید سپس بر روی گزینه ” Upgrade ” ضربه بزنید.  حال باید برای تهیه بک اپ و یا پشتیبان بر روی گزینه ” Generate archive ” کلیک کنید و منتظر بمانید تا این فرآیند به پایان برسد. ( همانند تصویر ذیل )بکاپ گیری

آموزش آپدیت دستگاه های ماینر Antminer S3++ و Antminer S3+ و Antminer S3 به صورت تصویری

برای آپدیت ماینر، پس از دریافت فایل از سایت اصلی کمپانی بیت مین به قسمت ” Upgrade “مراجعه کنید. اگر به انتهای صفحه مراجعه کنید قسمتی با نام ” Flash New Firmware Image ” مشاهده می کنید. برای آپدیت ماینر از این قسمت همانند تصویر ذیل اقدام کنید.به روز رسانی دستگاه


سوالات متداول

آیا پاور به همراه ماینر ارائه می شود ؟

خیر شما باید منبع تغذیه یا پاور را به صورت جداگانه تهیه کنید.

آیا می توان از چند مدل انت ماینر مختلف به طور همزمان در یک استخر استخراج مشابه استفاده کنم ؟

بله می توانید به شرطی که منبع تغذیه آن ها را به خوبی تنظیم کرده باشید .ضمن اینکه تمامی انت ماینر های هم الگوریتم را در یک استخر می توانید به کار گیرید.

درآمد روزانه این دستگاه ماینر چقدر است ؟

روزانه حدود 40 سنت درآمد این دستگاه ماینر می باشد.

چه مدل منبع تغذیه یا پاوری برای این دستگاه ماینر استفاده کنم ؟

کاربران پاور Corsair CX750M را توصیه می کنند .طبق نظر سنجی این پاور  80٪ کارآمد است. Bitmain APW3 ++ در صورت خاموش شدن با ولتاژ 220 ولت 94٪ کارآمد است.  این دو منبع تغذیه برای  S3  مناسب هستند .

آیا می توان با این دستگاه ماینر دیجی بایت استخراج کرد ؟

خیر در متن مقاله اشاره شده است که الگریتم این دستگاه sha256 است و تنها ارزهایی که این الگوریتم را دارند قابلیت استخراج به وسیله این دستگاه ماینر را خواهند داشت.


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا