استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

نصب و راه اندازی دستگاه های واتس ماینر WhatsMiner برای شرکت میکروبیتی

نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر واتس ماینر (WhatsMiner) برای شرکت میکروبیتی ، در این مقاله قرار است آموزش دهیم که چگونه می توانید دستگاه های ماینر کمپانی ” میکرو بی تی ” یا “ MicroBT “ که با نام تجاری ” واتس ماینر ” یا ” WhatsMiner ” شناخته می شوند ، را راه اندازی کنید.

سلام کریپتو

اکثر ماینر های یک کمپانی طریقه نصب و همچنین پیکربندی ماینر هایشان شبیه به یک دیگر است. به عنوان مثال کمپانی بیت مین ” Bitmain ” که یکی از معروف ترین کمپانی تولیدات تجهیزات ماینینگ است، 95 درصد ماینر هایش طریقه نصب و راه اندازی یکسانی دارند. همچنین کمپانی میکرو بی تی و یا همان واتس ماینر هم به این صورت است. اغلب پیش می آید که یک ماینرطریقه نصب و راه اندازی متفاوت داشته باشد که آن نیز بسته به مدل دستگاه تغییر می کند.

در این مقاله ما به طریقه نصب و همچنین پیکربندی دستگاه های ماینر کمپانی میکرو بی تی که روش های نصب یکسانی دارند اشاره خواهیم داشت، شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده و همچنین با مشاهده مراحل نصب و راه اندازی اگر ماینر شما دارای مراحل مشابه بود با مطالعه این مقاله اقدام به پیکربندی ماینر خود کنید.

در ادامه ابتدا نیم نگاهی به تاریخچه کمپانی میکرو بی تی و یا واتس ماینر می کنیم و سپس به طریقه نصب و راه اندازی آن اشاره خواهیم داشت.

نیم نگاهی به کمپانی میکرو بی تی Micro BT و یا واتس ماینر Whats Miner

تقریبا می توان گفت که اطلاعات زیادی از این کمپانی دردسترس نمی باشد. در این قسمت تنها به اطلاعات کمی از این کمپانی خواهیم پرداخت و سپس مستقیما به سراغ راه اندازی و پیکربندی ماینر های این کمپانی خواهیم رفت.

صرافی ایرانی کارت

این کمپانی تقریبا از سال 2005 ایجاد شد. در ابتدا مشغول به طراحی تراشه و تولید مدارها بودند. پس از عرضه ارز های دیجیتال و سپس معروفیت آن ها این کمپانی در در این راستا یک قدم بزرگ نهاد. پس از مدتی با عرضه دستگاه های ماینر خود توانست نظر طرفداران زیادی را جذب کند. این موضوع نیست سبب شد تا معروفیت این ماینر کمی بیشتر شود. با ورود کمپانی بیت مین در سال 2013 تقریبا رقیبی نزدیک برای یک دیگر شدند و این موضوع در بازار تجهیزات ماینینگ تاثیراتی نیز گذاشت. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه نصب و راه اندازی ماینر های کمپانی میکرو بی تی ” Micro BT ” را به شما آموزش دهیم.


طریقه نصب و پیکربندی دستگاه های ماینر کمپانی میکرو بی تی و یا واتس ماینر

برای اینکه بتوانید عملیات استخراج را دستگاه ماینر تا آغاز کنید ابتد نیازمند این هستید که یک سری از شرایط را فراهم کنید و سپس اقدام به پیکربندی دستگاه ماینر خود کنید.

مراحل نصب و پیکربندی دستگاه های ماینر کمپانی واتس ماینر به شرح ذیل است:

  1. نصب اولیه دستگاه ماینر واتس ماینر” WhatsMiner “
  2. دانلود نرم افزار WhatsMiner Tools
  3. پیکربندی دستگاه ماینر میکرو بی تی ” Micro BT “

برای اینکه بتوانید سه مرحله بالا را به درستی انجام دهید، نیاز است ابتدا توضیحات ذیل را به صورت کامل مطالعه کنید. راهنمای نصب دستگاه های ماینر به شرح ذیل است:

نصب اولیه دستگاه ماینر واتس ماینر ” WhatsMiner “

همانطور که می دانید تمامی ماینر ها نیاز به نصب قبل از انجام عملیات استخراج دارند. در ابتدای مقاله آوردیم که نصب و راه اندازی اکثر ماینر های یک کمپانی به یک شکل است در این مقاله نیز قرار است به صورت کامل نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر کمپانی واتس ماینر و یا میکرو بی تی را آموزش دهیم.

مراحل نصب و پیکربندی با هم متفاوت است. پس از تهیه دستگاه ابتدا باید مراحه نصب را انجام دهید و پس از آن به سراغ مرحله پیککربندی ماینر بروید. به همین جهت ما نیز در ابتدا به توضیحات مراحل نصی ماینر ها می پردازیم.

ماینر ها به علت پردازش بیش از اندازه خود، همیشه دارای حرارت و دمای بالایی هستند. در تمام ماینر ها حداقل 1 و حداکثر 4 فن تجهیز شده است. همزمان با شروع به کار ماینرها، فن ها نیز آغاز به کار می کنند. در ابتدا فن ها هوای بیرون را به داخل دستگاه هدایت می کند و پس از تهویه و خنک نمودن هوا، حرارت بالا از دستگاه خارج می شود و تقریبا هوای ماینر مطلوب می شود. اما زمانی که شما اقدام به تشکیل یک فارم و یا یک مجموعه کرده اید، سیستم خنک کننده و تهویه هوا حتما در مکان مورد نظرتان تجهیز کنید تا از افزایش دما و حرارت ماینر جلوگیری کنید.پس از اینکه این مراحل را طی نمودید، و مطمئن شدید که دمای محیط با ماینر ها سازگاری دارد باید به سراغ مرحله بعدی یعنی متصل نمودن ماینر و یا ماینر ها به اینترنت بروید.

برای اینکه ماینر را به اینترنت متصل کنید ابتدا باید، یک کابل شبکه تهیه کنید. در هر ماینر یک محل در جهت اتصال کابل شبکه و یا ” LAN ” تجهیز شده است. ابتدا شما باید یک سوی کابل شبکه را به مودم و سوی دیگر را به ماینر متصل کنید تا برقراری اینترنت شما انجام شود. این راه برای زمانی استفاده می شود که شما می خواهید از یک دستگاه ماینر استفاده کنید. اگر بعد از مطالعه این مقاله قرار است که یک فارم راه اندازی کنید برای اینکه بتوانید اینترنت را بین تمامی ماینر ها به اشتراک بگذارید می توانید از چندین راه استفاده کنید. اکثر راه ها نیازمند یک متخصص شبکه می باشد. اما اگر شما این تخصص را ندارید می توانید با یک راه ساده دیگر پیش بروید. شما باید یک دستگاه با نام ” Hub ” تهیه کنید. Hub ها دارای یک ورودی و چندین ( تعداد زیادی ) خروجی می باشد. باید در همان اول یک سوی کابل شبکه را به مودم و سوی دیگر را نیز به ورودی Hub متصل کنید. پس از طی نمودن این مراحل نوبت به آن رسیده است که مانر ها را به Hub متصل کنید. هر خروجی Hub متعلق به یک دستگاه ماینر می باشد یعنی شما با تسفاده از یک کابل شبکه می توانید تمامی ماینر ها را به پورت های مختلف Hub متصل کنید.با انجام این مراحل توانستید به راحتی دستگاه و یا دستگاه هایتان را به اینترنت متصل کنید حال نوبت به آن رسید است که ماینر را به برق وصل کنید و سپس به سراغ مراحل پیکربندی برویم.

هر ماینر دارای یک منبع تغذیه و یا همان پاور می باشد. این منبع تغذیه گاها بر روی ماینر ها چسبیده است و یا اینکه به صورت جداگونه در همان جعبه موجود است. برای اینکه ماینر را به برق متصل کنید ابتدا کافیست با اسفتده از سییم ها اتصال مخصوص منبع تغذیه را به ماینر متصل کنید و سپس ماینر را با یک کابل برق معمولی به برق وصل کنید تا اتصال برق ماینر نیز انجام شود.

پس از انجام این مراحل دیگر باید به سراغ پیکربندی دستگاه بروید، در ادامه می توانید مراحل پیکربندی دستگاه را به صورت تصویری و کامل آموزش ببینید.


دانلود نرم افزار WhatsMiner Tools

در این قسمت نیازمند نرم افزار Whatsminer Tools هستید. اگر این برنامه را در کامپیوتر و یا لپ تابتان ندارید، می توانید هم اکنون آن را با کلیک بر روی دکمه ذیل به صورت مستقیم دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر S17 Plus | آموزش نصب انت ماینر +s17

توجه: فایل پیش روی شما یک فایل فشرده شده است، همانطور که می دانید قبل از اینکه بخواهید از این نمر افزار استفاده کنید ابتدا باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. برای انجام این کار نیازمند نرم افزار ” Winrar ” هستید. اگر این نرم افزار را ندارید، ابتدا آن را دانلود کنید و با کمک این نرم افزار آن را از حالت فشرده خارج کنید. ( در صورت درخواست رمز عبور می توانید عبارت ” www.zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.

توجه: این نرم افزار نیاز به طی نمودن هیچگونه مراحل نصبی ندارد، به راحتی می توانید پس از دانلود تنها با کلیک بر روی آیکون نرم افزار آن را اجرا و سپس استفاده نمائید.


راه اندازی و یا پیکربندی دستگاه های واتس ماینر WhatsMiner

دستگاه های کمپانی میکرو بی تی که با نام تجاری واتس ماینر شناخته می شوند، روش متفاوتی برای نصب و راه اندازی نسبت به دستگاه های دیگر کمپانی ها دارد. اگر به ماینرهای کمپانی ها دیگر دقت کرده باشید برای راه اندازی آن ها ابتدا باید ای پی ماینر را به دست آوردید و یا اینکه با ای پی های موجود بر روی جعبه با مرورگتان وارد پنل شوید.

اما برای اینکه بخواهید دستگاه های واتس ماینر را راه اندازی کنید تنها نیاز است که نرم افزار ” WhatsMiner Tools ” را دانلود کنید و سپس از طریق این نرم افزار اقدام به پیکربندی ماینر خود کنید.

در این مرحله ابتدا باید نرم افزار ” WhatsMiner Tools ” را نصب کنید. برای دانلود این نرم افزار می توانید بر روی دکمه ذیل کلیک کنید تا به صورت مستقیم نرم افزار بارگیری شود.

محل قرار گیری دکمه

پس از اینکه نرم افزار WhatsMiner Tools را دانلود کردید، نیازی به نصب ندارید زیرا این فایل به صورت ” قابل حمل ” برایتان آماده شده است، برای اجرای آن نیز تنها باید بر روی آیکون آن کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود. پس از دانلود با توجه به نکته ذیل اقدام به اجرای نرم افزار کنید.

نکته: این نرم افزار به صورت یک فایل فشرده شده می باشد. برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید باید ابتدا آن را از حالت فشرده شده خارج کنید. برای انجام این کار شما به نرم افزار ” Winrar ” احتیاج دارید. اگ این نرم افزار را ندارید هم اکنون می توانید با جستجو در اینترنت به راحتی آن را دانلود کنید.

پس از دانلود و نصب حال می توانید نرم افزار  WhatsMiner Tools را از حالت فشرده خارج کنید. در هنگام خارج سازی از حالت فشرده اگر از شما در خواست رمز شد می توانید عبارت ” www.zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.

پس از اینکه نرم افزار از حالت فشرده با موفقیت خارج شد، حال همانطور که گفتیم می توانید با کلیک بر روی آیکون نرم افزار آن را اجرا کنید.

در مرحله اول ابتدا باید نرم افزار را اجرا کنید. پس از اجرا با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو به رو می شوید.راه اندازی دستگاه های WhatsMiner - مرحله اول

در این قسمت بدون اینکه بخواهید گزینه ای دیگری تغیر دهید و یا اینکه فایلی وارد کنید در همان ابتدا بر روی گزینه ” Start ” ضربه بزنید تا نرم افزار شروع به جستجو ای پی های داخل شبکه کند.

همانند تصویر ذیلشروع آیپی گیری - راه اندازی دستگاه های WhatsMiner

پس از نمایش ای پی بر روی صفحه، بر روی آن کلیک کنید تا به حالت انتخاب در بیاید. حال بر روی گزینه ” Export ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )اکسپورت کردن - راه اندازی دستگاه های WhatsMiner

پس از اینکه بر روی گزینه ” Export ” و یا خروجی کلکی کردید، برایتان یک صفحه جدید بارگزاری می شود. در این صفحه ابتدا یک نام برای فایلتان انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه ” Open ” ضربه بزنید تا نام انتخابی شما با موفقیت ذخیره شود.انتخاب فایل استخراج - راه اندازی دستگاه های WhatsMiner

در این مرحله، ابتدا گزینه ” Miner Status ” را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ” ImportIP ” کلیک کنید. حال می بینید که ماینر یک صفحه جدید دیگر بارگذاری کرده است. حال همان فایلی که در قسمت قبل ذخیره کرده اید را در این قسمت وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” Open ” کلیک کنید و بلافاصله بر روی گزینه ” Detect Miner Status ” ضربه بزنید. با این کار شما ای پی ماینر و یا ماینر هایتان را تائید می کنید.ایمپورت آی پی

پس از اینکه بر روی گزینه ” Detect Miner Status ” کلیک کردید، اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که میانر شما به نرم افزار شناخته شده است زیرا اطلاعاتی از دستگاهتان را به شما نمایش می دهد. با گذر از این مرحله توانستید به راحتی نیمی از کار را انجام دهید حال تنها باید ماینر و یا ماینر هایتان را به استخر های مورد نظرتان متصل کنید.miner status - راه اندازی دستگاه های WhatsMiner

برای اینکه بتوانید ماینر و یا ماینر هایتان را به استخر های مورد انتخابتان متصل کنید ابتدا باید از روی گزینه های سربرگ بر روی گزینه ” Pool ” ضربه بزنید.

حال می بینید که برایتان چند فیلد با نام های” Pool 1 , 2 , 3  ” و ” Worker ” و ” PWD ” نمایش داده است. حال می توانید آدرس استخر مدنظرتان با سه پورت متفاوت را در فیلد های ” Pool 1 , 2 , 3 ” وارد کنید. توجه کنید که در هر فیلد باید یک پورت  جداگانه از آدرس را وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس باید نام ماینر را بنویسید و سپس گذرواژه را وارد کنید. با این کار تمامی اطلاعات استخر را وارد کردید و تنها مانده است که آنهارا نیز تائید کنید. برای اعمال تغییرات بر روی گزینه ” Update ” کلیک کنید. حال شما توانستید با موفقیت ماینر خود را استخ مورد نظرتان متصل کنید. ( همانند  تصویر ذیل )به روز رسانی

ماینر شما دیگر با موفقیت اقدام به استخراج ارز های دیجیتال مد نظرتان کرده است دیگر تنها باید بر روی کارکرد ماینر نظارت داشته باشید. در این قسمت به یک نکته پایانی اشاره خواهیم کرد.


 راهنمای بروز رسانی دستگاه های ماینر کمپانی واتس ماینر

کمپانی های سازنده ماینر ها همیشه برای دستگاه هایشان یک فایل به عنوان فایل آپدیت منتشر خواهند کرد. شما همیشه باید ماینرتان را آپدیت نگه دارید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. اگر قصد آپدیت ماینرتان را دارید ابتدا باید فایل آپدیت ماینر را از سایت واتس ماینر دانلود کنید و سپس به نرم افزار ”  WhatsMiner Tools ” مراجعه کنید.

حال کافیست برای آپدیت نرم افزار ابتدا بر روی گزینه ” Upgrade ” ضربه بزنید و در این مرحله باید فایل آپدیت را وارد کنید. پس از وارد نمودن فایل آپدیت دیگر نیاز به انجام کاری نیست. باید صبر کنید تا مراحل آپدیت ماینر به اتمام برسد. این مراحل چند دقیقه طول می کشد.

پس از پایان فرآیند انجام آپدیت دیگر می توانید دوباره به استخراج ارز های دیجیتال مدنظرتان بپردازید.

” ممنون که تا پایان مقاله نصب و راه اندازی دستگاه های واتس ماینر WhatsMiner با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا