اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اوج جنگ اقتصادی ایالات متحده و چین و فشار به ارز های دیجیتال

اوج جنگ اقتصادی ایالات متحده و چین و فشار به ارز های دیجیتال

به گزارش زوم ارز بنظر می‌رسد دستورالعمل ضد رمزنگاری که از سوی دولت چین به تازگی منتشر شده، لزوماً به این معنا نیست که چین مشتاقانه بدنبال کشتن کل صنعت ارز های دیجیتال است و بر اساس مقاله بلومبرگ، ممکن است آنها در تلاش باشند تا سرعت این صنعت را برای جلوگیری از پیشرفت ایالات متحده مهار کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

پس از محدودیت در معاملات ارز های دیجیتال در چین، حالا این کشور به لیست کشور هایی اضافه شد که انجام هرگونه تراکنشی مربوط به ارز های دیجیتال را ممنوع کرده است و برعکس آنها کشوری مثل السالوادور بیت کوین را به عنوان پول رسمی خود شناخت.

در آن سوی جهان پس از اینکه چین شروع به ممنوع اعلام کردن ارز های دیجیتال نموده، حالا ایالات متحده بنظر فرصت را غنیمت شمرده و سعی در بدست گرفتن کنترل کامل این صنعت دارد و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز در آخرین بیانیه خود در مورد قانونگذاری ارز های دیجیتال صحبت کردند و حداقل در حال حاضر هدف آنها محدود کردن استفاده از ارز های دیجیتال به عنوان یک ابزار پرداخت نیست.

کوین کده

پس از اینکه بیت کوین دچار رشدی 1600 درصدی شد، موسسات و شرکت های آمریکایی بیشتری جذب این صنعت شدند و مشتریان آنها نیز به این صنعت جذب گردیده و حالا با رخ دادن این اتفاق، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در نظر دارد قوانینی را در این بازار 2 تریلیارد دلاری اعمال کند تا سرمایه گذاران بیشتری در آن احساس امنیت داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  407 میلیون دوج کوین بین نهنگ‌های ناشناس جابجا شد

حمایت سرمایه گذاران نهادی در ایالات متحده منجر به این شد که چین این بار نتواند همچون دفعه های گذشته بر روی بازار تأثیر بگذارد و بازار به آرامی واکنش نشان داد و توانست خود را تا حدودی ریکاوری کند.

بنظر شما برنده جنگ اقتصادی میان ایالات متحده و چین چه کشوری خواهد بود؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا