اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مصاحبه چارلی لی بنیانگذار لایت کوین

چارلی لی مخترع لایت کوین پنج شباهت کلیدی بین آلت کوین ها، ICO و NFT را نشان می‌دهد، با ما همراه باشید.
چارلی لی که یکی از اولین حامیان بیت کوین و خالق موفق ترین فورک آن یعنی لایت کوین ملقب به نقره ی دیجیتال است، شباهت های زیادی را در بین آلت کوین ها، ICO و NFT نشان داد. وی اولین مورد را آلت کوین ها معرفی کرد که اولین بار در سال 2013 رونمایی شدند و دوین مورد را عرضه اولیه ارز های دیجیتال و سومین مورد را NFT که در حال حاضر طوفان شدیدی در حوزه ارز های دیجیتال به پا کرده اند معرفی کرد.
به گفته آقای لی برخی از تشابهات مهم ناشی از درک عمومی مردم نسبت به این موضوعات است. به عنوان مثال، هر سه فناوری ذکر شده به مردم اجازه می‌دهند که پروژه های جدید را بدون مانعی ایجاد کنند.
به عنوان مثال، در جریان تنش های شدید بازار در سال 2013 و 2017، پروژه های عرضه اولیه به طرز مسخره ای محبوب شدند.
با استفاده از NFT، هرکسی می‌تواند در در عرض چند دقیقه اثر هنری خود را تولید کند.
همچنین آقای لی خاطرنشان کرد که این سه موضوع بسیار قابل درک هستند و پتانسیل توضیح دادن برای افراد عام را دارند. در نتیجه افراد جدید بدون اطلاعات زیادی بخاطر این سه موضوع به بازار ارز های دیجیتال پیوسته اند.
این سه مفهوم بسیار ساده تر از مفاهیمی مثل شبکه لایتنینگ یا EIP-1559 یا zk-snarks برای یک فرد تازه کار هستند.
یکی دیگر از مشخصه های آلت کوین ها و ICO و NFT ها آسیب پذیری شدید شان در برابر نوسانات قیمت است. این سه موضوعات معامله گرانی که ریسک های زیاد می‌کنند را به خود جلب می‌کنند اما در نهایت این معامله گران دچار ضرر های کلان می‌شوند.
همچنین، چارلی لی در مورد آینده آلت کوین ها، ICO و  NFT ها بسیار بدبین است. به گفته وی تنها تعداد کمی از آلت کوین ها ارزش دارند.
جالب است بدانید که برخی از پروتکل های سطح بالای دیفای مثل KNC و  BNT و REN در میان تبلیغات انبوه  ICO راه اندازی شده اند.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  3 دلیل برای ریزش 7.4٪ یک شبه قیمت بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا