صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مصاحبه Charlie Lee سازنده لایت کوین

چارلی لی سازنده لایت کوین می‌گوید که لایت کوین در نهایت سقوط خواهد کرد.
در حال حاضر توکن های NFT در کانون توجهات قرار دارند و موضوع اصلی بحث ها در دنیای ارز دیجیتال هستند، زیرا هم سازندگان و هم کاربران نمی‌خواهند از فضای رو به رشد این ارز دور بمانند.
با این حال چارلی لی سازنده لایت کوین معتقد است که این توجه ها و رشد توکن NFT پایدار نیست و ادامه نخواهد یافت. لی روز دوشنبه در توئیتی گفت: بر خلاف هنر واقعی، توکن های  NFT هیچ هزینه ای برای تولید ندارند.
” با تمام توجهات به NFT،من مایل هستم که من ثابت کنید اشتباه می‌کنم اما من با عکس پروفایل خودم یک NFT منحصر به فرد ایجاد کردم و این برای من هیچ هزینه ای به جز هزینه ی مسخره گس اتریوم نداشت. من حتی هیچ تلاش خاصی برای ساخت آن نکردم. به من ثابت کنید که من اشتباه می‌کنم و این توکن دارای ارزش است.”
بنا به لی، هنرمندان در دنیای واقعی محدود به زمان و تلاش هستند و برای تولید هنر خود، زمان و تلاش خود را مصرف می‌کنند و این محدودیت به کار های هنری ارزش می‌دهند.
” NFT ها هنر مصنوعی هستند چون هیچ هزینه و محدودیتی برای تولید آنها وجود ندارد. بازار سرانجام مملو از تولیدکنندگانی خواهد شد که قصد دارند از هنر مسخره کسب درآمد کنند. در نهایت عرضه بر تقاضا غالب می‌شود و قیمت سقوط می‌کند.”
استدلال هایی وجود دارد که بنا به آنها چه در دنیای واقعی و چه در دنیای دیجیتال، هنر تحث تاثیر خلاقیت است. ارزش یک قطعه هنری به سازنده آن بستگی دارد. توجه خریداران به سازنده هنر است که می‌توانند با این معیار کار هنری یک نفر را از کپی های دیگران تشخیص دهند.
در واقع، توانایی امضای رمزنگاری شده قطعات هنری یکی دیگر از مزایای NFT است که به هنرمندان اجازه داشتن حق کپی رایت را می‌دهد.
همانطور که قبلاً  Cointelegraph گزاش داده بود، یک مجموعه 16384 کارتی  NFT به مبلغ 10 میلیون دلار در 4 روز اول به فروش رفت.
همچنین به نظر می‌رسد که لی در انتقاداتش NFT را به هنر محدود می‌کند، در حالی که این گونه نیست و NFT شامل عنصر هایی مثل دارایی دیجیتال در بازی و سرزمین های دیجیتالی می‌شود. در اوایل ماه فوریه 9 قطعه زمین دیجیتالی در قلمرو مجازی Lunacia به قیمت حدوداً 1.5 میلیون دلار فروخته شده اند.
منبع: cointelegraph

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

گزیده اخبار

بیشتر بخوانید:  خبر مهم: بازار کریپتو نیازمند قانونگذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا