اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

معرفی طرح جدید اتریوم

salamcrypto

طرح پیشنهادی جدید اتریوم EIP-3368 در میان تهدیدات ماینر ها برای شورش کردن ارائه شد، این طرح پیشنهادی اختلافات بین ماینر ها و توسعه دهندگان را حل خواهد کرد. به نظر می‌رسد این طرح از طرف جامعه اتریوم حمایت هایی را جلب کرده است.
در هفته های اخیر تنش ها بر سر بروزرسانی EIP-1559 افزایش یافته است. انتظار می‌رود که این بروزرسانی در ماه جولای عرضه شده تا قیمت بالای کارمزد های شبکه اتریوم را کم کرده و در نتیجه درآمد ماینر های اتریوم هم کم خواهد شد.
در طرح پیشنهادی جدید EIP-3368 پاداش ماین کردن هر بلاک به 3 اتریوم افزایش خواهد یافت و بعد از ارائه بروزرسانی EIP-1559 در ماه جولای سال جاری این پاداش کم کم و در طول 2 سال به یک اتر برسد. این کار برای راحتی بیشتر ماینر ها برای انتقال شبکه اتریوم به سیستم  POS خواهد بود.
در تاریخ 13 مارچ تیم بیکو توسعه دهنده اتریوم پیشنهاد EIP-3368 را در توییتر خود مطرح کرد، تیم بیکو تأکید کرد که این طرح هنوز پذیرفته نشده و به عنوان فورک برنامه ریزی نشده است.
در حالی که بسیاری از استخر های استخراج از مدت ها قبل با بروزرسانی EIP-1559 مخالف بودند، پس از انتشار خبر رسمی ارائه این بروزرسانی در ماه جولای گروهی از ماینر ها تهدید کردند که قدرت هش خود را به مدت 51 ساعت به یک استخر خاص انتقال دهند.
با این حال Red Panda Mining در پاسخ به  EIP-3368 که یکی از اینفلوئنسر و ماینرهای پر نفوذ اتریوم است در حمایت از طرح جدید در توییتی نوشت که برنامه ی اعتراضی ماینر ها را لغو خواهد نمود.
در حالی که توییت های بیکو و رد پاندا نشان دهنده این است که توسعه دهندگان و ماینر ها آماده سازش هستند اما بحث های انحمن ماینر های اتریوم نشان می‌دهد که جامعه اتریوم هنوز بسیار ملتهب و پراکنده است.
یکی از این کاربران که نام او گرین است افزود:
تصمیمات ماینر ها به کاربران اتریوم ربطی ندارد. شما سود خودتان را بین همه تقسیم نمی‌کنید پس ضرر هایتان را هم نباید بین همه تقسیم کنید.
بسیاری از ماینر ها به طرح EIP-3368 ایراد هایی را وارد کردند و در پاسخ به توییت رد پاندا گفتند که بهتر است برنامه اعتراض 51 ساعته خود را اجرایی کنند.
به نظر شما دعوای ماینر ها و تیم توسعه دهنده اتریوم تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد و چه تأثیری بر قیمت اتریوم خواهد گذاشت؟
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  مایک نووگراتز به دنبال راه اندازی صندوق ETF بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا