صرافی کوینکده
ریپورتاژ آگهی

معرفی مشخصات ماینر های استخراج رمز ارز کادنا (KDA)

گفته می‌شود استخراج ارز کادنا (KDA) سودآوری بالاتری از ماین بیت کوین (BTC) دارد اما نباید به این فرضیه بسنده کنید و حتماً باید پیش از شروع فرایند ماینینگ، سود استخراج را بر اساس فاکتورهای مؤثر در پروسه تولید رمز ارز محاسبه کنید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

کادنا و بیت کوین از نظر تجهیزات استخراج شباهت دارند.در گذشته به علت رقابت پایین تر بین ماینرها، استخراج Bitcoin با پردازنده (CPU) و کارت گرافیک (GPU) ممکن بود اما پیچیدگی معادله یافتن Golden Nonce (ترکیب هش-نانس صحیح)، باعث شد ماین BTC تنها به وسیله دستگاه های ASIC یا مدارهای مجتمع با کاربرد خاص مقدور باشد. حال آنکه استخراج رمز ارز KDA بر خلاف بیت کوین از همان ابتدا تنها از طریق تجهیزات ASIC امکان پذیر بوده است.

اما استخراج کادنا چطور و توسط چه دستگاه هایی انجام می‌شود؟ مشخصات ماینرهای Kadena چیست و آیا ماین این ارز همچنان صرفه اقتصادی دارد؟ در این مقاله به پرسش های مطرح شده پاسخ می‌دهیم.

ارز دیجیتال کادنا (KDA) چیست؟

کادنا (Kadena) یک پلتفرم هیبریدی (ترکیب دو بلاک چین عمومی و خصوصی) مبتنی بر بیت کوین است که مشابه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند. کادنا با هدف بهینه‌سازی توانایی شبکه بلاک چین برای پاسخگویی به نیاز کاربران شامل ظرفیت و سرعت پردازش تراکنش‌های آن ها (مقیاس پذیری) ایجاد شده است و هزینه تراکنش های شبکه آن بسیار ناچیز است.

زنجیره اختصاصی Chainweb بعنوان لایه اول پلتفرم کادنا به آن امکان مقیاس پذیری نامحدود می‌دهد. کادنا همچنین دارای یک بلاک چین لایه دوم به نام Kuro است که به پلتفرم KDA امکان داشتن تراکنش های خصوصی را می‌دهد. هر دو لایه اول و دوم پروتکل هیبریدی کادنا توسط زبان برنامه نویسی تحت عنوان Pact ساخته شده اند.

کادنا با دارا بودن سه ویژگی مقیاس پذیری، امنیت و سهولت استفاده، در تلاش است تا به عنوان تنها منبع مورد نیاز برای ساخت اپلیکیشن های غیر متمرکز شبکه بلاک چین (DApps) مورد استفاده قرار گیرد. از همین رو اقبال زیادی برای استخراج رمزارز کادنا وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

استخراج (Mining) به چه معنی است؟

روش مورد استفاده برای تأیید تراکنش های صورت گرفته در دفتر کل توزیع شده یک بستر بلاک چین مشخص با استفاده از دستگاه های محاسباتی خاص (ماینر) را استخراج یا ماین ارز دیجیتال می‌نامند.

علیرغم اینکه ماین رمز ارزها برای همه افراد و سازمان هایی که منابع نرم افزاری و سخت افزاری لازم را در اختیار دارند ممکن است، اما افزایش تعداد ماینرها و به طبع آن رقابت بالایی که بین آن ها برای اثبات تراکنش صورت گرفته در کوتاه ترین زمان وجود دارد، استخراج ارزهای دیجیتال را برای تازه واردین به این حوزه تا حدودی دشوار نموده است.

از آنجایی که کادنا در بلاک چین خود تراکنش هایی بدون کارمزد یا با کارمزد بسیار پایین تر از بستر اتریوم ارائه می‌دهد، میزان اقبال عمومی برای استخراج و نیز سرمایه گذاری در این رمز ارز طی سال های گذشته افزایش پیدا کرده است. اگر شما هم تمایل به استخراج ارز KDA دارید، با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره ماین کادنا در اختیارتان قرار دهیم.


استخراج ارز کادنا

برای استخراج کادنا توجه به در دسترس بودن و انجام نکات زیر از اهمیت بالایی برخوردار است:

 • سخت افزار ماینینگ قدرتمند
 • آدرس کیف پول Kadena
 • تنظیمات ماینر

هر یک از موارد سه گانه مورد توجه برای ماین کادنا در ادامه بیشتر شرح داده می‌شوند.

تهیه سخت افزار مناسب برای استخراج

نوع ماینر اهمیت زیادی در بهینه سازی فرایند استخراج دارد. ماین کادنا توسط دستگاه های ایسیک (ASIC) که توسط الگوریتم رمزنگاری Blake2S پشتیبانی می‌شوند صورت می‌گیرد و امکان استخراج کارآمد KDA با کارت گرافیک (GPU)، پردازنده (CPU) و FPGA وجود ندارد.

آدرس کیف پول (Wallet Address) کادنا

پس از انجام تنظیمات روی ماینر، به یک کیف پول برای دریافت و نگهداری ارز KDA استخراج شده دارید. توصیه می‌شود برای این منظور از کیف پول رسمی کادنا استفاده کنید؛ کافی است Kadena Wallet را دانلود و نصب کرده و روی دکمه دریافت (Receive) کلیک کنید تا ارز کادنا به کیف پول شما واریز شود. F2Pool بعنوان استخر استخراج در صورتی که حداقل کادنا ماین شده به دو عدد برسد، آن را به آدرس کیف پول شما واریز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  بهترین تورهای زمینی برای سفر در نوروز 1401

شروع استخراج کادنا

مرحله آخر ماین KDA، انجام تنظیمات دستگاه ماینر است. ماینر شما باید با استفاده از دستورات زیر به سرور F2Pool متصل شود تا نرخ هش (Hashrate) و میزان درآمد شما ثبت و زیر نظر گرفته شود. فراموش نکنید که پس از ایجاد والت و تنظیم ماینر، برای دریافت پاداش خود روی گزینه Go کلیک کنید.

* تنظیمات زیر تنها مربوط به ماینرهای ASIC می‌باشد.

URL: stratum+tcp://kda.f2pool.com:5400

Username: walletAddress.workerName

Password: به انتخاب خودتان


نحوه ماین Kadena

پس از دانلود و نصب کیف پول و انجام تنظیمات مربوط به دستگاه استخراج کننده (Miner)، شما آماده ماین کادنا هستید. برای اطمینان از دریافت پاداش استخراج، از ارائه هش ریت به F2Pool اطمینان حاصل کنید تا پرداخت شما بطور منظم انجام شود.

شما می‌توانید موجودی لحظه ای KDA خود را از طریق مراجعه به سایت f2pool.com، انتخاب گزینه سرچ و وارد کردن آدرس کیف پول کادنا مشاهده نمایید.

روش های ماینینگ کادنا محدود هستند و تنها چند استخر برای استخراج وجود دارند. این استخرها عبارتند از:

           • F2pool
           • Poolflare
           • Hashpool
           • Cmpool
نحوه ماین Kadena
نحوه ماین Kadena

تقریبا تمام استخرهای استخراج KDA دارای روش پرداخت PPS هستند به جز hashpool که سیستم پرداخت آن PPLNS با کارمزد 1% است.

انواع ماینر KDA

جدول زیر حاوی اطلاعاتی درباره دستگاه های استخراج نوع ASIC مناسب برای ماین رمز ارز کادنا (KDA) است.

انواع ماینر KDA
انواع ماینر KDA

محاسبه سود استخراج کادنا

برای محاسبه میزان سود حاصل از استخراج رمز ارز KDA باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. Hashrate ماینر: توان محاسباتی یک شبکه رمز ارز که از پروتکل اثبات کار (PoW) برای پردازش تراکنش ها استفاده می‌کند را نرخ هش یا هش ریت می‌نامند. به عبارت دیگر می‌توان Hashrate را میزان توان مصرفی دستگاه ماینر برای یافتن ترکیب درست نانس-هش (Golden Nonce) و دریافت پاداش حل این معادله ریاضی پیچیده دانست.
 2. توان مصرفی ماینر: میزان برق مصرفی فرایند ماینینگ طی 24 ساعت بر حسب وات. در نظر گرفتن هزینه تمام شده روزانه برق مصرفی ماینر یکی از مهمترین نکاتی است که پیش از شروع فرایند استخراج باید مد نظر قرار دهید و اصولاً توصیه می‌شود از برق خانگی برای استخراج رمزارزها استفاده نکنید چرا که هزینه تمام شده ماین با این روش بسیار بالا خواهد بود.
 3. قیمت لحظه ای رمز ارز: هش ریت ماینر و توان مصرفی آن به تنهایی برای سنجش ROI (نرخ بازگشت سرمایه) کافی نیست بلکه فاکتور نهایی برای تخمین میزان سود استخراج کادنا، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال KDA است چرا که ممکن است درآمد حاصل از استخراج بنا به قیمت لحظه ای رمزارز، کمتر از هزینه برق مصرفی روزانه ماینر باشد؛ در این صورت فرایند ماینینگ توجیه اقتصادی ندارد.

فرمول محاسبه سود روزانه استخراج کادنا

 سود روزانه= [(تعداد ارز کادنا ماین شده در روز) x (قیمت لحظه ای کادنا)] – (هزینه روزانه برق مصرفی)

با در دست داشتن اطلاعات کافی درباره موارد فوق شامل هزینه ها، نرخ بازگشت سرمایه و نیز قیمت لحظه ای رمز ارز، می‌توانید سود حاصل از استخراج کادنا را محاسبه کنید. توجه داشته باشید که ممکن است استخراج بطور کلی صرفه اقتصادی نداشته باشد و سرمایه شما هرگز بازگشت داده نشود؛ بنابراین حتماً پیش از شروع ماینینگ، سود و زیان فرایند را محاسبه کنید.


آیا استخراج کادنا صرفه اقتصادی دارد؟

نمی‌توان به این سوال پاسخ قطعی داد چرا که نوع ماینر و قیمت لحظه ای رمزارز کادنا و نیز هزینه برق مصرفی تأثیر مستقیمی روی زمان و نرخ بازگشت سرمایه دارند. در طرف دیگر حتی ممکن است شرایط فیزیکی محیط، برای دستگاه ماینر مناسب نبوده و فرایند استخراج به ذاته امکان پذیر نباشد.

بنابراین نیاز است ابتدا تحقیقات کاملی نسبت به فاکتورهای محیطی، توان مصرفی، قیمت لحظه ای KDA و نیز مشخصات فنی ماینرهای Kadena انجام داده و در صورت مناسب بودن همه شرایط، فرایند استخراج را آغاز کنید.

برگرفته از وب سایت صرافی ارز دیجیتال بیت میت (https://bitmit.co)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا