کیف پول ارز دیجیتال

معرفی 6 کیف پول برتر ارز دیجیتال تتر ( USDT )

در مطلب زیر یک معرفی کوتاه از رمز ارز تتر داریم .سپس به سراغ معرفی کیف پول های رمز ارز تتر رفتیم. ما در این مطلب 6 کیف پول تتر از بهترین کیف پول ها را برای شما معرفی کردیم. و تا حدودی به شما کمک می کنیم برای انتخاب کیف پول رمز ارز تتر ( USDT ) ، و شما را راهنمایی می کنیم که کدام کیف پول برتر ارز دیجیتال تتر مناسب است.

عناوین مطلب معرفی 6 کیف پول برتر ارز دیجیتال تتر به شرح زیر است:


[sta_anchor id=”ارز-دیجیتال-تتر-چیست؟” unsan=”ارز دیجیتال تتر چیست؟” /]

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر یک رمز ارز است که دارای ارزش پایدار است این ارز را با نماد USDT نشان می‌دهند و تقریبا می‌ توان گفت در بیشتر صرافی‌ ها این ارز خرید و فروش می‌شود. ارز دیجیتال تتر بعد از بیت کوین بیشترین تراکنش روزانه را دارد ، که این تراکنش‌ها روزانه حدود ۴ تا ۶ میلیارد می‌باشد. حدود قیمت تتر تقریباً معادل قیمت دلار می باشد قابل ذکر است که این رمز ارز بر روی بلاکچین بیت کوین پیاده سازی شده است. این ارز توسط Tether Limited صادر شده است و توسط همین شرکت پشتیبانی می گردد.


[sta_anchor id=”هدف-از-تولید-رمز-ارز-تتر-:” unsan=”هدف از تولید رمز ارز تتر :” /]

هدف از تولید رمز ارز تتر :

این ارز با این دیدگاه ایجاد شد که بتواند مانند دلارهای الکترونیک دیگر ، مانند پرفکت مانی و وب مانی در پرداخت‌ های روزانه از آن استفاده شود به عبارتی تریدرها بتوانند بدون مشکل فیات خود را به ارزهای دیجیتال تبدیل کنند.


[sta_anchor id=”انواع-ارز-دیجیتال-تتر-:” unsan=”انواع ارز دیجیتال تتر :” /]

انواع ارز دیجیتال تتر :

3 نوع تتر داریم. توکن تتر بر روی سه شبکه بلاکچین بیت کوین اتریوم و ترون پیاده سازی شده است. حدوداً تتری که روی بلاک چین ترون و اتریوم پیاده سازی شده است ، دارای کارمزد پایین‌تری است ، نسبت به تتری که روی بلاکچین بیت کوین پیاده سازی شده است. و همچنین تتر روی بلاکچین اتریوم و ترون دارای سرعت انتقال بالاتری دارد نسبت به دیگری.

پس می‌توان پیش‌بینی آن را داشت که آرام آرام اکثر صرافی های بزرگ بیشتر به سراغ تتر بر روی بلاکچین اتریوم و ترون می روند.

همچنین نکته قابل توجه این است که تتر مبتنی بر اتریوم ٍERC-20  و تتر مبتنی بر ترون TRC-20 می باشد و نوع دیگری تتر مبتنی بر پروتکل omnilayer  است. باید توجه داشت که آدرس کیف پول توکن تتر با کدام شروع می شود. مثلاً آدرس کیف پول مبتنی بر اتریوم با x0 شروع می‌شود و آدرس کیف پول مبتنی بر omnilayer  با رشته های تصادفی اعداد و حرف که معمولاً یک و سه است ، شروع می‌شود. و در مدل سگویت با bcl شروع می شود. نکته بسیار مهم این است که آدرس کیف پول تتر مبدا با آدرس کیف پول تتر مقصد باید هماهنگ باشد. پس بعد از خرید ارز تتر حتماً جهت جابجایی آن با صرافی صحبت های لازم را به عمل آورید.


انواع کیف پول برتر ارز دیجیتال تتر

[sta_anchor id=”کدام-کیف-پول-برای-نگهداری-ارز-دیجیتال-تتر-مناسب-است؟” unsan=”کدام کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال تتر مناسب است؟” /]

کدام کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال تتر مناسب است؟

ارز تتر حجم خرید و فروش روزانه خوبی را به خود اختصاص داده است. پس نیاز است که با کیف پول ارز تتر آشنا شویم. نمی‌توان گفت چون ارزی با حجم معاملات بالاست همه کیف پول ها آن را پشتیبانی می کند. به عنوان مثال کیف پول های معروف مانند کیف پول جکس و کیف پول اکسدوس از آن پشتیبانی نمی کنند. حال ما در مطلب زیر می خواهیم به شما بگوییم جهت نگهداری ارز دیجیتال تتر از کدام کیف پولها استفاده کنید

[sta_anchor id=”معرفی-6-کیف-پول-تتر-:” unsan=”معرفی 6 کیف پول تتر :” /]

معرفی 6 کیف پول تتر :

 

کیف پول myEtherWallet :

کیف پول myEtherWallet از شناس ترین کیف پول های ارز دیجیتال تتر مبتنی بر اتریوم می باشد. این کیف پول مبتنی بر وب است این کیف پول به شما اجازه می دهد تا کلید خصوصی خود را در کامپیوتر شخصی  خود ذخیره نمایید. جهت دسترسی به این کیف پول از مرورگرهای مختلف می توانید استفاده کنید. همچنین کیف پول با کیف پول های سخت افزاری یا همان کیف پول های سرد مانند ترزور و لجر مدل nano s  سازگاری دارد.

بیشتر بخوانید:  آپدیت کیف پول لجر ledger | آموزش بروزرسانی کیف پول سخت افزاری لجر

کیف پول omnilayer :

این کیف پول از ارز تتر که مبتنی بر شبکه omnilayer است پشتیبانی می‌کند. این کیف پول متن باز یا اپن سورس است و پلتفرم آن کاملاً غیر متمرکز می باشد. کیف پول omnilayer یک کیف پول تحت وب است. پس می‌توان گفت امنیت کیف پول omnilayer نسبت به کیف پول های سخت افزاری کمتر می باشد .مزیت این کیف پول این است که خرید و فروش تتر در زمان‌ های خاص مبادلاتش راحت‌ تر است از مبادلات در بلاک چین اتریوم . قابلیت این کیف پول این است که امکان ذخیره بیت کوین را نیز به شما می دهد اما این کیف پول برای افراد مبتدی دارای رابط کاربری خوبی ندارد. ارزهایی که این کیف پول پشتیبانی می کنند عبارتند  از تتر ، بیت کوین ،omni ،Alt  ، Amp  و …

کیف پول freewallet :

این کیف پول نیز تحت وب می باشد و از ارز تتر را پشتیبانی می کند و بر روی دو سیستم عامل ios و اندروید در دسترس می باشد. کیف پول freewallet  از کلیدخصوصی افراد پشتیبان تهیه می کند.

همچنین اپلیکیشن کیف پول freewallet  دارای امنیت نسبتاً بالایی می باشد.

بر اساس گفته خود freewallet  :جهت محافظت از منابع مالی کاربران در برابر هکرها بیشتر دارایی‌ها در فضای آفلاین ذخیره می شود.

Tether Wallet

خود شرکت تتر یک کیف پول رسمی برای ارز خود را ارائه کرده است که این ارز نیز تحت وب می باشد که نام آن تتر ولت است. بر اساس آمارهای اعلام شده این کیف پول به دلیل سیستم امنیتی پایین در حال حاضر در دسترس نیست. چون در سال ۲۰۱۷ یکبار این کیف پول هک شده است.

کیف پول coinomi :

کیف پول کوینومی نیز از ارز دیجیتال تتر پشتیبانی می کند. این کیف پول هم برروی سیستم عامل های گوشی مانند ios ، اندروید و هم بر روی سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس ارائه می‌شود. این کیف پول به جز تتر از ۳۸۰ ارز دیگر پشتیبانی می‌کند و بر اساس آمار گرفته شده دارای امنیت نسبتاً خوبی می‌باشد و قابل ذکر است که این کیف پول کلید های خصوصی افراد را در سرورهای خود ذخیره نمی کنند. همین عامل باعث امنیت آن می‌شود این کیف پول از دو نوع تتر برای ذخیره پشتیبانی می‌کند

کیف پول لجر نانو اس legder nano s

کیف پول لجر نانو اس  یک کیف پول سخت افزاری است. که دو نوع s و x از کیف پول ارز تتر پشتیبانی می کنند. این کیف پول دارای امنیت بالاتری نسبت به کیف پول های تحت وب دارد.


[sta_anchor id=”سه-مواردی-که-باید-رعایت-کنید-برای-ایجاد-کیف-پول-آنلاین” unsan=”سه مواردی که باید رعایت کنید برای ایجاد کیف پول آنلاین” /]

3 مواردی که باید رعایت کنید برای ایجاد کیف پول آنلاین

  • ایجاد پسورد بسیار قوی : پسورد بسیار قوی زمان ایجاد می‌شود که ترکیبی از حروف اعداد و کاراکترها با تعداد بالا باشد
  • keystore مربوط به کیف پول خود را که هنگام ایجاد کیف پول باید دانلود کنید حتماً در مکانی مناسب نگهداری نمایید.
  • در نهایت کلید خصوصی ایجاد شده که همان دارایی شماست را در جای مطمئن نگهداری کنید. چون هر فردی که بتواند به کلید خصوصی شما دست پیدا کند به عبارتی می‌توان گفت صاحب دارایی شما است.

کیف پول برتر ارز دیجیتال تتر - عکس اول

[sta_anchor id=”سه-توصیه-سایت-زوم-ارز-به-شما-جهت-امن-نگه-داشتن-تتر-خود-:” unsan=”سه توصیه سایت زوم ارز به شما جهت امن نگه داشتن تتر خود :” /]

3 توصیه سایت زوم ارز به شما جهت امن نگه داشتن تتر خود :

  • بهتر است از کیف پول سخت افزاری جهت نگه داشتن ارز دیجیتال خود استفاده نمایید البته نمی‌توان گفت کیف پول های آنلاین امن نیستند اما به قطعیت می توان گفت که کیف پول های سخت افزاری دارای امنیتی بالاتر نسبت به کیف پول های آنلاین می باشد.
  • کلید خصوصی خود را حتماً در جایی بسیار امن نگهداری کنید.
  • حتماً جهت جابجایی ارز دیجیتال خود آدرس مقصد را مطمئن باشید چون تراکنش‌های ارزهای دیجیتال غیر قابل برگشت می باشد و همچنین چون تتر دارای چندین زیرساخت می باشد . حتماً باید آدرس مبدا و آدرس مقصد در یک زیرساخت قرار گیرد.

پیشنهاد سایت زوم ارز به شما جهت نگهداری ارز تتر اگر برای مدت کوتاهی می خواهید ارز را نگهداری کنید از کیف پول های آنلاین استفاده کنید. و برای خرید کیف پول هزینه صرف نکنید. اما اگر می خواهید برای بازه زمانی طولانی ارز را نگهداری کنید ، حتما از کیف پول های سخت افزاری برای نگهداری ارز خود استفاده نمایید.

” ممنون که تا پایان مطلب 6 کیف پول برتر ارز دیجیتال تتر با ما همراه بودید “


بیشتر بدانید:

مشاهده بیشتر

عاطفه قاضی حصاری

دکتری معماری کامپیوتر | مولف کتاب آموزش و پرورش | مدرس دانشگاه | محقق و پژوهشگر در زمینه های ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن