اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اولین شبکه کاملاً غیرمتمرکز IOTA راه اندازی شد

اولین شبکه کاملاً غیرمتمرکز IOTA راه اندازی شد

طبق پست وبلاگ بنیاد ارز IOTA در 2 ژوئن اعلام کرد که اولین شبکه واقعاً و کاملاً غیر متمرکز خود را با نام  Nectar DevNet را  راه اندازی کرده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نکتار دومین بخش از استراتژی سه فاز بنیاد IOTA است، زمانی که فاز سوم با نام Honey راه اندازی شود این شبکه اوج خود خواهد رسید، اولین آزمایش IOTA 2.0 در ماه ژوئن سال 2020 راه اندازی شد.

این پروژه که به Tangle مجهز است خود را یک جایگزین بهتر برای دو الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) و الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) معرفی می‎‎کند زیرا با استفاده از این پروژه هزینه ی تراکنش ها صفر خواهد شد و دیگر برقی اتلاف نخواهد شد و هیچ گونه آلودگی زیست محیطی نخواهد داشت.

کوین کده

با این حال، این پروژه که متمرکز است مورد انتقادات گسترده قرار گرفته بود و در فوریه سال 2020 کیف پول آنها با نام Trinity مورد حمله سایبری قرار گرفت و هک شد و این شبکه به طور کامل خاموش شد که این موضوع به معنای عدم تمرکز است.

انتظار می‌رود که IOTA 3.0 در سال 2021 راه اندازی شود و هرگونه نیاز این شبکه به متمرکز بودن را رفع کند.

بیشتر بخوانید:  شیائومی به دنبال پذیرش بیشتر ارز های دیجیتال نیست

به دنبال این خبر این رمزارز در شبانه روز اخیر 16.6 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و همچنین در یک سال اخیز نیز دچار 467 درصد افزایش قیمت شده است و هم اکنون در زمان نگارش این خبر در سطح قیمتی 1.33 دلار معامله می‌شود و برخی از تحلیلگران انتظار دارند که با راه اندازی IOTA 3.0 دچار افزایش قیمت بیشتر بشود.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه درباره ی کیف پول های پشتیبان ارز IOTA کلیک کنید

شما همراهان گرامی زوم ارز آینده قیمتی این ارز دیجیتال را که هم اکنون در جایگاه سی و پنجمین ارز برتر بازار قرار دارد را چگونه می‌بینید؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا