صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

سفارش واردات در ایران با 10 میلیون دلار رمز ارز انجام شد

سفارش واردات در ایران با 10 میلیون دلار رمز ارز انجام شد

با توجه به سخنان رییس سازمان تجارت، ایران پس از گذراندن دهه‌ها تحریم اقتصادی، اولین سفارش واردات بین المللی خود با استفاده از 10 میلیون دلار رمز ارز را ثبت کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، خبر ثبت اولین سفارش واردات با استفاده از رمز ارز توسط کشور، در روز 9 آگوست از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور، علیرضا پیمان پاک، در توییتر به اشتراک گذاشته شد.

در حالی که این مقام هیچ جزییاتی پیرامون رمز ارز استفاده شده یا کالای وارد شده فاش نکرد، پیمان پاک گفت که این سفارش 10 میلیون دلاری، اولین سفارش از معاملات متعددی که با رمز ارز انجام خواهند شد، به شمار می‌رود و برنامه‌هایی برای افزایش استفاده از رمز ارز تا شهریورماه وجود دارد.

تا فوریه‌ی سال جاری، ایران در جایگاه کشور با بیشترین میزان تحریم‌ها قرار داشت. با توجه به داده‌های موسسه‌ی Trading Economics، بیشتر واردات کشور از سوی چین، امارات متحده عربی، هند و ترکیه صورت می‌گیرد.

هرچند، روسیه پس از تهاجم نظامی به اوکراین در ابتدای سال جاری، این جایگاه را از ایران گرفته است.

ایران از سال 2017 به دنبال پیدا کردن جایگاهی در دنیای ارزهای دیجیتال بوده است. در ماه اکتبر 2020، کشور قانون از پیش تصویب شده را، جهت فراهم آوردن امکان استفاده از رمز ارز برای واردات، اصلاح کرد.

بیشتر بخوانید:  بلک راک ETF بلاکچین راه اندازی کرد

در ماه ژوئن سال 2021، وزیر صمت کشور 30 مجوز فعالیت برای ماینرهای ایرانی جهت استخراج رمز ارز صادر کرد. بر اساس این مجوز، رمز ارز استخراج شده باید به بانک مرکزی فروخته شود. اکنون ایران از کوین‌های استخراج شده جهت پرداخت برای واردات استفاده می‌کند.

همچنین، در ماه فوریه، ایران در حال بررسی ارز ملی ساخته شده روی پروتکل Hyperledger به عنوان ابزاری جهت بهبود زیرساخت اقتصادی فعلی بود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا