اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ایرلند کمک‌های رمز ارزی به سیاست مداران را ممنوع می‌کند

ایرلند کمک‌های رمز ارزی به سیاست مداران را ممنوع می‌کند

به گزارش زوم ارز، کمک‌های مالی ارائه شده به افراد و نهادهای سیاسی با استفاده از رمز ارز، تحت قوانین یکپارچگی سیاسی جدید، که به دلیل نگرانی‌های پیرامون دخالت خارجی در سیاست‌های این کشور پیش‌نویس شده است، ممنوع خواهند شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همچنین، اصلاحات ارائه شده توسط دارا اوبراین، وزیر این کشور، کمک‌های مالی خارجی، اطلاع رسانی غلط، و دیگر امور مورد نیاز برای شفاف‌سازی در افراد و نهادهای سیاسی، به علت وجود ترس از دخالت روسیه در انتخابات ایرلند، را پوشش می‌دهند.

در روز 18 آپریل، اوبراین در صحبت با ایندیپندنت گفت این قوانین سیستم دموکراسی ایرلند را، با وجود تهدیدهای فزاینده‌ی جنگ سایبری با هدف کشورهای آزاد، تحت حفاظت خود قرار می‌دهند، و یک کمیسیون انتخاباتی جدید بر این قوانین نظارت خواهد کرد.

کوین کده

هنوز مشخص نیست که در حال حاضر چه درصد یا میزانی از کمک‌های سیاسی با استفاده از رمز ارز، به افراد یا نهادهای سیاسی پرداخت می‌شود. وبسایت کوین تلگراف جهت دریافت پاسخ با اوبراین و افراد مربوطه تماس برقرار کرد، اما در آن زمان پاسخی دریافت نکرد.

اعمال ممنوعیت بر کمک‌های مالی به سیاست مداران اتفاق تازه‌ای نیست؛ در سال 2018، ایالت کالیفورنیا چنین کمک‌هایی را به دلیل مشکلات شفافیت و سختی ردیابی رمز ارزها ممنوع ساخت. بنا به داده‌های Multistate، سه ایالت دیگر از آمریکا، اورگان، میشیگان و کارولینای شمالی، نیز قوانینی علیه استفاده از رمز ارز در کمپین‌های مالی وضع کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:  یلن: از رمز ارز برای دور زدن تحریم‌ها استفاده نشده است

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا