اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا بیت کوین ، طلای دیجیتال است؟

salamcrypto

از آنجا که اقتصاد پولی تورمی با نرخ بهره صفر درصد یا حتی نرخ بهره منفی در سراسر همه گیر و هجوم چاپ پول بانک مرکزی در حال تمرکز است ، بسیاری  بیت کوین را به عنوان یک مانع تورمی و اندوخته قابل اعتماد ثروت نگاه می کنند.

این روایت محافظتی دفاعی بیت کوین حداقل با آنتونی اسکاراموچی و دیگر مدیران SkyBridge که اخیراً اظهار داشتند بیت کوین به گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاران بلند مدت تبدیل شده است ، شکسته شده است. مدیران اسکای بریج ادعا می کنند که نگه داشتن بیت کوین در مقایسه با چند سال پیش که هنوز مقررات و زیرساخت ها توسعه نیافته بودند ، امروز بسیار خطرناک است.

در همین حال ، تحلیلگران JPMorgan اخیراً گفته اند در حالی که قیمت بیت کوین در سال گذشته با افزایش مجدد سود وال استریت سر به فلک کشیده است – بیت کوین و رمزنگاری هنوز یک محافظ دفاعی غیرقابل اعتماد است. این تحلیلگران اظهار داشتند که اگرچه ممکن است بیت کوین در این مسیر ابتدایی ، پناهگاه امن قرار داشته باشد ، اما در ماههای اخیر پویایی بازار چنان تغییر کرده است که نمی توان انتظار داشت بیت کوین در مواقع بحرانی به عنوان اندوخته قابل اطمینان باشد.

اعتقاد اسکاراموچی و SkyBridge به بیت کوین

آنتونی اسکاراموچی ، رئیس SkyBridge Capital و مدیر اسبق کاخ سفید ، معتقد است که وضعیت بیت کوین به عنوان یک مانع تورمی به طور مداوم در حال افزایش است زیرا دولت ها مقررات رمزنگاری را افزایش می دهند و بسیاری از خطرات مرتبط با بیت کوین را مرتفع می کنند.

اسکاراموچی و مدیر بریت ماسینگ در SkyBridge در یک نظر در CNN استدلال کردند که نگه داشتن بیت کوین امروز ایمن تر از چند سال پیش است که هنوز مقررات دارایی دیجیتال و زیرساخت ها به شدت توسعه نیافته بودند.

با اشاره به تصمیم دفتر نظارت بر ارز مبنی بر اجازه دادن به بانک ها برای تسهیل خدمات ارزهای رمزنگاری شده ، مدیران SkyBridge استدلال کردند که رشد چشمگیر بیت کوین دولت ها را مجبور کرده است تا رویکرد جدی تری به مشروعیت ارز رمزنگاری لحاظ کنند و خطرات مرتبط با آن را برطرف کنند.

بیشتر بخوانید:  پیش بینی مارک کوبن در مورد افزایش قیمت دوج کوین

در بخش نظر ، مدیران SkyBridge استدلال کردند ، افزایش مقررات ، زیرساخت های بهبود یافته و دسترسی به موسسات مالی ، مانند Fidelity ، که پول سرمایه گذاران را نگه می دارد ، باعث شده سرمایه گذاری بیت کوین به همان اندازه داشتن اوراق قرضه و کالاهایی مانند طلا امن باشد. “

سرمایه موسساتی که به سمت بیت کوین سرازیر می شود ، مهمترین عامل رشد 300 درصدی رمزنگاری در سال 2020 بود ، که در اوایل ژانویه به بالاترین قیمت جدید خود در حدود 42000 دلار رسید. گزارش شده است که SkyBridge در ماه های نوامبر و دسامبر در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. در زمان راه اندازی صندوق LP ، صندوق SkyBridge Bitcoin Fund ، در هفته اول ژانویه ، این شرکت ادعا کرد ارزش قرار گرفتن در این صندوق بیش از 300 میلیون دلار است.

JPMorgan فکر می کند پویایی بازار بیت کوین تغییر کرده است

به گفته تحلیلگران JP Morgan ، اگرچه در سال 2020 بیت کوین به عنوان سرمایه گذاری جدی توسط سرمایه گذاران موسساتی و خرده فروشی مورد استفاده قرار گرفته است ، اما ممکن است این روش ایده آل برای تأمین ثروت نباشد و بنابراین نباید مانع بازار دفاعی باشد.

از نظر کارشناسان بازار ، محبوبیت بیت کوین در میان سرمایه گذاران خرده فروشی باعث افزایش ارتباط ارز رمزنگاری شده با بقیه بازار شده است. این امر باعث می شود دارایی به عنوان یک محافظ دفاعی غیرقابل اعتماد باشد ، به ویژه هنگامی که بازار دچار سقوط شود.

استراتژیست ها توضیح دادند که اگرچه ممکن است از بیت کوین برای محافظت در برابر عدم اطمینان در مورد سیستم های مالی سنتی و ارزهای ناخالص استفاده شود ، بعید به نظر می رسد که BTC به این زودی مانند دارایی دفاعی سنتی مانند طلا رفتار کند.

منبع : blockchain.news


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا