اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا اتریوم در تعقیب 2000 دلار ⛳️ است؟

salamcrypto

در زمان نوشتن این مقاله اتریوم کمی بیش از 1780 دلار معامله شد که 8.3 درصد بیشتر از هفته گذشته بود. بر اساس داده های CoinMarketCap، چند روز پیش پس از دستیابی به آخرین اوج قیمت، قیمت اتریوم دچار اصلاح قیمت تقریباً 6 درصدی شد.
به طور جالبی ذخایر اتریوم در صرافی ها همچنان کاهش می‌یابد و پس از رسیدن به اوج قیمت هم خرید ادامه دارد. در اول ژانویه 2021 این ذخایر 22 میلیون اتریوم بود که در زمان نوشتن این مقاله به 20.8 میلیون اتریوم کاهش یافته است. با وجود افزایش قیمت چندین برابری در 30 روز گذشته، میزان کاهش ذخایر مستمر و ثابت بوده است.جدای از ذخایر، یک تحلیل کلی روی اتریوم نیز نشان می‌دهد که این ارز رو به صعود است.
در حالی که افزایش کارمزد ها باعث نگرانی معامله گران خرده فروش شده است، اما هنوز تأثیر منفی بر قیمت یا تقاضای آلت کوین ها نزاشته است. چرا اینطور بوده است؟ خب شاید به این دلیل که حجم معاملات بزرگ در هفته گذشته 1.26 درصد کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم در زمان نوشتن این مقاله 75.6 میلیارد دلار بود که این یک نشانه از روند صعودی است که افزایش قیمت طولانی را پشتیبانی می‌کند.
علاوه بر این، مبادلات فیوچر اتریوم یا CME به سهم عادلانه تقاضا و سرمایه گذاری شرکت ها کمک کرده است. با این حال، فعالیت کم شده است. همانطور که فعالیت خرید و فروش در بیت کوین کاهش یافته است، اتریوم ممکن است خلاف بیت کوین عمل کند و به سمت شکستن رکورد خود حرکت کند.
علاوه بر این، عرضه فعال اتریوم از پنج تا هفت سال گذشته، امروز به اوج قیمت خود رسید. علاوه بر قیمت، حجم معاملات این ارز دیجیتال هم در حال افزایش است.
علاقه و تقاضای زیادی از طرف شرکت ها برای اتریوم وجود دارد. Grayscale بیش از 50 هزار اتریوم را به دارایی های خود اضافه کرد و این خرید مدرکی دال برا علاقه ی موسسه ها به اتریوم است.
تقاضا از سوی خرده فروشی و موسسات هردو نشانگر افزایش قیمت است که قیمت را به سطح 2000 دلار و اوج قیمت بعدی اتریوم نزدیک می‌کند.
منبع: ambcrypto.com

بیشتر بخوانید:  مصاحبه 🎤 اختصاصی زوم ارز با رِییس انجمن ماینینگ ایران

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا