اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ژاپن به دنبال جلوگیری از تراکنش رمز ارز نهادهای تحریم‌شده

ژاپن به دنبال جلوگیری از تراکنش رمز ارز نهادهای تحریم‌شده

به گزارش زوم ارز و بنا به گزارشات، آژانس خدمات مالی ژاپن، و اتحادیه‌ی صرافی‌های ارز دیجیتال، گفته‌اند که آن‌ها در تلاش برای یافتن روش‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها توسط موسسات لیست سیاه روس، با استفاده از ارز دیجیتال، هستند. اقدام ژاپن برای هدف‌گیری کاربران روسی رمز ارز با فاصله‌ی کوتاهی پس از اعمال تحریم توسط توکیو بر علیه مقامات روسیه، شامل رییس جمهور این کشور، رخ داد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

از سوی دیگر، گزارشی اعلام کرد که این دو نهاد، به دنبال برنامه‌ریزی برای مسدودسازی دسترسی تمام شهروندان روسیه نیستند. این گزارش گفت که رگولاتوری بر پیدا کردن روش‌هایی برای توقف افرادی که با استفاده از رمز ارز به دنبال دور زدن تحریم‌ها هستند، تمرکز کرده‌است.

بر اساس گزارشات پیشین، برخی از صرافی‌های بزرگ رمز ارز از مسدودسازی تمام شهروندان روس سر باز زدند، از آنجایی که این حرکت توسط افراد زیادی، از جمله رییس جمهور اوکراین، درخواست شده‌بود. صرافی کراکن، گفت که آن‌ها نمی‌توانند حساب مشتریان روس خود را بدون یک درخواست قانونی بلوکه کنند.

کوین کده

در همین زمان، گزارشی از بلومبرگ، سخنانی از وزیر مالی ژاپن را نقل کرد. در این سخنان توضیحاتی پیرامون چگونگی رفع خلاهای موجود در تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به پارلمان این کشور ارائه شده‌است. وی گفت:

بیشتر بخوانید:  قیمت بالای ارز های دیجیتال، نشانه ای از تورم

“ما به دقت در حال بررسی شرایط ابزارهای پرداختی، همچون دارایی دیجیتال، برای کسب اطمینان از تاثیرگذاری تحریم‌ها علیه روسیه هستیم”.

خبرهای پیرامون برنامه‌ریزی ژاپن برای مسدودسازی نهادهای تحریم‌شده ی روسیه تنها چند روز پس از اینکه برخی از صرافی‌های کره جنوبی تایید کردند که در حال مسدودسازی کاربرانی با ریسک بالای پولشویی هستند، پدیدار شدند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Bitcoin.com


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا