اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ژاپن به دنبال جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها با ارز دیجیتال

ژاپن به دنبال جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها با ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز و بنا به رویترز، ژاپن به دنبال بازبینی قانون مبادله‌ی خارجی خود در جهت جلوگیری از روسیه از دور زدن تحریم‌های اقتصادی به وسیله‌ی ارزهای دیجیتال است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در کنفرانس خبری امروز، دبیر کابینه‌ی دولت، هیروکازو ماتسونو گفت که دولت نسخه‌ای بازبینی شده از پیمان مبادله و معامله‌ی خارجی به پارلمان ارسال خواهد کرد.

این نخستین بار نیست که ژاپن رمز ارز را برای سرکوب کردن خطر دور زدن تحریم‌ها توسط روسیه، مورد هدف قرار داده است.

کوین کده

روزهای پیشین ماه جاری، وزیر تجاری ژاپن گفت این کشور به دقت در حال بررسی شرایط دارایی‌هایی همچون ارز دیجیتال و SPFS (سیستم روسی همتای SWIFT) برای اطمینان از تاثیرگذاری تحریم‌ها علیه روسیه است.

در حالی که بعید به نظر می‌رسد روسیه بتواند از ارز دیجیتال برای دور زدن تمامی تحریم‌ها علیه این کشور استفاده کند، روش‌های متعددی وجود دارد که افراد یا نهادهای روس به وسیله‌ی آن‌ها می‌توانند از رمز ارز برای خنثی کردن برخی از تحریم‌های علیه منافعشان استفاده کنند.

بنا به کرین هاسولد، مامور سابق FBI و مدیر فعلی تجسس تهدیدات در سازمان Abnormal Security، ارزهای دیجیتال “فاکتور اصلی” هدایت‌گر صنعت امروز باج افزار، که یکی از روش‌های روسیه برای دور زدن تحریم‌ها است، هستند.

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری 57 میلیارد دلاری سرمایه گذاران در Grayscale

روش‌های دیگر شامل استخراج بیت کوین و استفاده از صرافی‌های ناسازگار می‌شوند؛ استراتژی‌ای که پیش‌تر مورد استفاده قرار گرفته است.

در ماه سپتامبر 2021، دفتر کنترل دارایی خارجی در خزانه‌داری آمریکا، صرافی رمز ارز SUEX را، به طور کامل، برای دست داشتن در فعالیت سایبری بر علیه منافع ملی ایالات متحده، تحریم کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا