اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

قانونی شدن بیت کوین در السالوادور هیچ فایده ای از نظر اقتصادی ندارد

بزرگترین بانک ایالات متحده یعنی JPMorgan آب سردی را بر روی تصمیم بزرگ السالوادور مبنی بر تبدیل بیت کوین به پول رسمی خود ریخت.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

این بانک در جدیدترین مقاله ی خود می‌گوید منافع اقتصادی محسوسی در تصویب بیت کوین به عنوان پول رسمی السالوادور وجود ندارد.

این بانک می‌گوید تصمیم السالوادور به عنوان رسمی کردن بیت کوین به عنوان واحد دوم پول این کشور ممکن است مذاکرات آنها با صندوق بین المللی پول را به خطر بیندازد و آنها مورد تحریم از سوی این سازمان قرار بگیرند.

کوین کده

علاوه بر این، جی پی مورگان مدعی شد که این اقدام السالوادور ممکن است بر روی بقیه کشور هایی که اقتصاد بزرگتری دارند نیز تأثیر بگذارد.

در این مقاله آمده است:
بدون شک هرگونه تغییری در روند صنعت ارز های دیجیتال و بیت کوین ممکن است به آن آسیب زند یا حتی آغازگر یک روند گسترده تر میان کشور های مشابه السالوادور و کوچکتر باشد و اینگونه جرکت ها بسیار پیچیده هستند و بازار ارز های دیجیتال را نمی‌توان پیش بینی کرد.

همانطور که توسط U.Today گزارش شد، صندوق بین المللی پول اظهار داشت که لایحه ی السالوادور مبنی بر تصویب بیت کوین که در اوایل هفته ی گذشته با اکثریت آرا در مجلس این کشور به تصویب رسید مسائل حقوقی و مالی مختلفی را مطرح کرده است.

بیشتر بخوانید:  روند بهبودی سختی شبکه بیت کوین

در حالی که این حرکت انقلاب بزرگی برای بیت کوین بود، اما همچنین می‌تواند منجر به این شود که صندوق بین المللی پول با درخواست السالوادور برای دریافت وام 1.3 میلیارد دلاری مخالفت کند.

با این حال بنوا کوره از بانک حساب های بین المللی لایحه ی تصویب بیت کوین را یک آزمایش جالب از سوی السالوادور خواند و معتقد است که آنها یک کار ریسکی انجام دادند که نشان دهنده ی جسارت آنهاست.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا