تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

پادشاه آماده پس گرفتن سطح 40000 دلار

2 معیار کلیدی قیمت بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین برای بازپس گیری 40000 دلار آماده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

داده‌ها حاکی از آن است که 34000 دلار پایین ‌ترین قیمت بوده و عملکرد اخیر بیت ‌کوین می‌ تواند نشانه ‌ای باشد که معامله ‌گران شروع به باز کردن معاملات جدید کرده ‌اند.

پس از سقوط ناگهانی بیت کوین به 33000 دلار در 24 ژانویه، ارزهای دیجیتال یک هفته نوسان داشتند. با این حال، افت شدید 9 درصدی به طور کامل طی 8 ساعت پس از اینکه قیمت بیت کوین حمایت 36000 دلار را به دست آورد، بهبود یافت.

کوین کده

در 26 ژانویه، بیت کوین تا 38960 دلار افزایش یافت. اما نتوانست این سطح را حفظ کند و در 8 ساعت بعد 8.8 درصد اصلاح قیمت داشت. با توجه به فراز و نشیب ‌های اخیر، بیت ‌کوین در هفت روز گذشته تنها 1.6 درصد سود به دست آورد.

حتی با وجود نوسانات قابل توجه قیمت، سررسید قرارداد های فیوچرز نسبتاً کم بود. خریداران قراردادهای فیوچرز 570 میلیون دلار سهم داشتند، در حالی که سهم فروشندگان 690 میلیون دلار بود. داده ها نشان می دهد که معاملات فیوچرز بیت کوین 41 درصد از کل سررسید های 1.25 میلیارد دلاری را تشکیل می دهد.

نظارت ها می تواند بهبود قیمت بیت کوین را محدود کند.

شاخص ارزش کل بازار کریپتو، مطابق با عملکرد بیت کوین، افزایش هفتگی 1.6 درصدی را نشان داد.

نمودار شاخص کل بازار 2022/02/01

نمودار شاخص کل بازار 2022/02/01
نمودار شاخص کل بازار 2022/02/01

توجه داشته باشید که چگونه قیمت در 24 ژانویه در حال تشکیل سطوح پایین تر است و در حال حاضر حمایت 1.75 تریلیون دلاری را نشان می دهد. حتی با کاهش 22 درصدی قیمت در سال 2022، ارزش کل بازار کریپتو از پایین ترین سطح 24 ژانویه، 12.5 درصد افزایش یافت.

به نظر می‌رسد سرمایه ‌گذاران در حال هضم اخبار نظارتی این هفته هستند، نماینده کنگره ایالات متحده اصلاحیه ‌ای را برای حذف مفاد لایحه ‌ای ارائه کرد که به خزانه ‌داری ایالات متحده اجازه می‌دهد به طور یک جانبه برخی معاملات مالی را بدون مشارکت عمومی ممنوع کند.

همانطور که جری بریتو، مدیر اجرایی Coin Center’s اظهار داشت، اگر به شکل فعلی تصویب شود، قانون رقابت آمریکا در سال 2022 به صنعت ارزهای دیجیتال ضربه مهمی وارد خواهد کرد.

اخباری مبنی بر اینکه کاخ سفید ایالات متحده ظاهراً در حال آماده سازی یک فرمان اجرایی در مورد ارزهای دیجیتال است، تا سازمان های دولتی را وادار به انجام تجزیه و تحلیل ریسک در مورد ارزهای دیجیتال به عنوان یک تهدید امنیت ملی کند، سرمایه گذاران تحت تأثیر منفی قرار گرفتند.

توکن های متاورس پس از اخبار هفته گذشته اپل راه خود را از بازار جدا کردند.

جریان اخبار نزولی ثابت ممکن است دلیل اقدامات اخیر قیمت ارزهای دیجیتال بوده باشد، اما عملکردهای خیره‌ کننده‌ای از توکن ‌های Metaverse وجود داشت.

بیشترین ارزهای سود ده و ضرر ده در طول هفته

بیشترین ارزهای سود ده و ضرر ده در طول هفته
بیشترین ارزهای سود ده و ضرر ده در طول هفته

مدیر عامل اپل (AAPL)، تیم کوک، در تماسی با سرمایه گذاران در 27 ژانویه گفت که برنامه های کاربردی متاورس پتانسیل زیادی دارند و شرکت او در حال سرمایه گذاری در توسعه واقعیت افزوده در دستگاه های خود است.

بیشتر بخوانید:  توکنیزه Tokenization چیست؟

این خبر کافی بود تا توکن های مرتبط با متاورس را تا 36 درصد رشد سریع را تجربه کند، از جمله Flow، SAND، MANA، ENJ و  AR.

مقیاس‌ پذیری و قابلیت همکاری راه ‌حل‌های بلاک چین Cosmos (ATOM)، Fantom (FTM) و Harmony (ONE) پس از فراتر رفتن نرخ هش اتریوم از 1.11 PH/s، بالاترین سطح ثبت شده آن، عملکرد منفی داشتند. نرخ هش بالاتر نشان می دهد که ماینرهای بیشتری به شبکه می پیوندند که به تقویت امنیت بلاک چین کمک می کند.

معاملات فیوچرز Tether Premium و CME بهبود را نشان دادند.

OKEx  معیارهای حق بیمه Tether (USDT) تفاوت بین معاملات همتا به همتا (P2P) مبتنی بر چین و دلار رسمی ایالات متحده را اندازه گیری می کند. ارقام بالای 100 درصد نشان دهنده تقاضای بیش از حد برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. از طرف دیگر، 5 درصد تخفیف معمولاً نشان دهنده فعالیت سنگین فروش است.

نمودار حق بیمه همتا به همتا تتر در صرافی OKEX

نمودار حق بیمه همتا به همتا تتر در صرافی OKEX
نمودار حق بیمه همتا به همتا تتر در صرافی OKEX

Tether همچنان به نشان دادن قدرت خود ادامه داد. زیرا در هفت روز گذشته بالای 99٪ ایستاد. این در تضاد کامل با سه هفته پیش است که فروش هراس از معامله گران مستقر در چین باعث شد این شاخص به 4 درصد تخفیف برسد.

برای تایید بهبود ساختار بازار کریپتو، معامله گران باید حق بیمه قراردادهای فیوچرز بیت کوین CME را تجزیه و تحلیل کنند. این معیار تفاوت بین قراردادهای فیوچرز بلند مدت را با قیمت لحظه ای فعلی در بازارهای عادی تجزیه و تحلیل می کند.

هر زمان که این شاخص محو شد یا منفی شد، نشان می دهد که احساسات نزولی وجود دارد.

حق بیمه قرارداد 2 ماهه BTC CME

حق بیمه قرارداد 2 ماهه BTC CME
حق بیمه قرارداد 2 ماهه BTC CME

این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه جزئی معامله می ‌شوند، که نشان می‌ دهد فروشندگان پول بیشتری را برای نگه داشتن تسویه‌ها برای مدت طولانی‌ تر درخواست می‌ کنند. در نتیجه، معاملات آتی باید در بازارهای سالم با 0.5٪ تا 2٪ حق بیمه معامله شود، وضعیتی که به عنوان contango شناخته می شود.

توجه داشته باشید که چگونه این اندیکاتور از 18 تا 24 ژانویه با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 42000 دلار سقوط کرد. با این حال، از آنجایی که بیت کوین سیگنال هایی را نشان داد که 33000 دلار می توانست پایین ترین سطح کوتاه مدت باشد، بازارهای فیوچرز 0.5 درصد حق بیمه سالم را بازیابی کردند.

با توجه به اینکه مجموع سرمایه بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 22 درصد کاهش یافته است، ساختار بازار برای بهبود به نظر می رسد.

بدون تغییر قابل توجه در این اصول، گاوهای بیت کوین احتمالاً با اضافه کردن حجم معامله در موقعیت های زیر 40000 دلار احساس راحتی می کنند.

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا