صرافی ارز دیجیتال

صرافی کراکن Kraken | آموزش ثبت نام و کار با صرافی Kraken

salamcrypto

صرافی کراکن Kraken ، صرافی ها تا به کنون اصلی ترین نقش را در معاملات ارز های دیجیتال دارند. شما می توانید در انواع صرافی ها به خرید و فروش انواع رمز ارز ها بپردازید. به دلیل گسترش حوزه ارز های دیجیتال، امروزه صرافی های زیادی در بازار فعالیت می کنند اما متاسفانه نمی توان به همه آن ها اعتماد کرد. در این مقاله نیز می خواهیم درباره یکی از بهترین صرافی های موجود با شما گفتگو کنیم و سپس به سراغ آموزش کار با آن صرافی برویم. اگر علاقه دارید تا درباره صرافی ” Kraken ” اطلاعات داشته باشید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در ابتدا کمی درباره این صرافی با شما گفتگو خواهیم کرد و سپس به سراغ آموزش این صرافی خواهیم رفت. همراه ما باشید.

صرافی ارز دیجیتال Exchange چیست؟

امروز همانطور که گفته شد به دلیل ورود افراد زیادی به بازار ارز های دیجیتال، صرافی های زیادی نیز آغاز به کار کرده اند و همچنین نیاز افراد به صرافی ها بیشتر شده است. اگر می خواهید خرید و فروش و یا همان ترید رمز ارز ها را آغاز کنید، باید به چندین نکته توجه کنید. در مقاله های گذشته ما درباره این نکات گفتگو کرده ایم اما در این مقاله نیز برای دسترسی راحت تر شما عزیزان مجدد خواهیم گفت. تا انتها همین مقاله همراه ما باشید.

در صرافی های ارز دیجیتال می توانید به راحتی به خرید و فروش و همچنین نگه داری ارز های دیجیتالتان بپردازید. البته ما این موضوع را به شما پیشنهاد نمی کنیم اگر یک تریدر هستید این موضوع برایتان مشکلی ندارد اما اگر هولدر هستید بی هیچ عنوان این کار را انجام ندهید و سرمایه تان را به یک کیف پول معتبر منتقل کنید. همانطور که مطلع هستید در این مقاله قصد داریم تا درباره صرافی ” کراکن یا Kraken ” با شما گفتگو کنیم و این صرافی را به صورت کامل معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


نکاتی که باید در هنگام انتخاب صرافی به آن ها دقت کنید

همانطور که گفتیم شما باید در هنگام انتخاب صرافی، به چند نکته توجه کنید. توجه به این نکات سبب می شود تا بهترین انتخاب را داشته باشید. این نکات عبارت اند از:

  1. امنیت و اعتبار صرافی:

زمانی که قصد انتخاب صرافی دارید، در وحله اول به اعتبار آن صرافی دقت کنید. معتبر بودن یک صرافی سبب می شود تا بهتر بتوانید به آن اعتماد کنید. زمانی که یک صرافی معتبر است قطعا دیگر بدون ایجاد هر گونه مشکلی و با خیال راحت می توانید کار خود را انجام دهید. امنیت نیز از دیگر گزینه های مهم است که حتما باید به آن نیز توج کنید. توجه به تمام این موارد سبب می شود تا انتخاب شما یک انتخاب حرفه ای باشد.

صرافی ایرانی کارت
  1. کارمزد صرافی:

صرافی ها برای خرید و همچنین فروش و همچنین انجام انتقالات کمی کارمزد دریافت می کند. این کارمزد در بعضی از صرافی کم و در بعضی از صرافی ها زیاد است. باید حواستان باشد که صرافی انتخابی شما، چه مقدار کارمزد کم خواهد کرد. اگر کارمزد صرافی انتخابی شما زیاد باشد و اگر فعالیت شما نیز زیاد شود، قطعا پول زیادی از دستتان به بهانه کارمزد از بین خواهد رفت.

  1. رابط کاربری صرافی:

اگر رابط کاربری صرافی انتخابی شما آسان و مناسب باشد، قطعا کار با آن راحت خواهد بود، و مشکلی هنگام کار با صرافی برای شما نخواهد آمد. اگر رابط کاربری صرافی سخت باشد، قطعا مدام با مشکل مواجه می شوید و این موضوع می تواند در هنگام خرید و فروش برایتان مشکل ایجاد کند. بهترین کار این است که هنگام انتخاب صرافی به دنبال یک صرافی با رابط کاربری آسان باشید. یکی از صرافی های که رابط کاربری آسان دارد ” بایننس ” می باشد.

  1. شفافیت صرافی:

صرافی انتخاب شما اگر شفاف باشد، قطعا از ریز معاملاتتان برایتان گزارش تهیه می کند و آن را در اختیار شما قرار می دهد. اما اگر صرافی شما شفاف نباشد، دیگر این موضوع اتفاق نمی افتد و بسیاری از گزارش های حساب شما پنهان می شود. همیشه به شفافیت صرافی توجه داشته باشید زیرا کمک شایانی به شما در معاملات خواهد کرد.

تا به این قسمت کمی با صرافی آشنا شدید، حال با بیان یک هشدار مهم به سراغ ارائه توضیحات درباره صرافی ” Kraken ” می رویم. در ادامه همراه ما باشید.

هشدار:

متاسفانه به دلیل وجود تحریم های کشور آمریکا، ای پی ایران توسط تمامی صرفی ها بسته شده است. اگر بخواهید با ای پی ایران با یک صرافی فعالیت کنید ممکن است برایتان مشکلات متعددی ایجاد شود. پیشنهاد ما این است که قبل از وارد شدن به صرافی از یک” VPN ” یا ” VPS ” استفاده کنید. این دو به شما کمک می کند تا ای پی سیستمتان تغییر کند و صرافی متوجه ایرانی بودن شما نشود. اگر در نظر دارید تا از ” VPN ” استفاده کنید، حتما وی پی ان انتخابی شما یک وی پی ان ای پی ثابت باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با صرافی ” Kraken ” به صورت کامل آشنا شوید.


نیم نگاهی به صرافی  Kraken

در صرافی  ” Kraken ” نیز می توانید همانند دیگر صرافی ها به خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازید. همانطور که می دانید، امروزه به دلیل گسترش در حوزه ارز های دیجیتال، صرافی های زیادی نیز ایجاد شدند و انتخاب را سخت کردند. تمامی صرافی ها خوب هستند اما هر کدام از آنها به علت ویژگی هایی که نسبت به یک دیگر دارند متمایز شده اند. شما می توانید در این صرافی به تبادل رمز ارز هایی از جمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و… بپردازید. دفتر مرکزی و اصلی این صرافی در سانفرانسیکو قرار دارد. این صرافی تقریبا در سال 2011 در بین جهانیان قوت گرفت. متاسفانه افراد تازه کار نمی توانند با این صرافی کار کنند و احتمالا فعالیت برایشان سخت باشد. یکی از دیگر مزایا صرافی ” Kraken ” این است که شما می توانید میزان سرمایه تان را در واحد های پول مختلف مشاهده کنید. تقریبا می توان گفت که حجم معاملات این صرافی در روز به  در ادامه همراه ما باشید تا با صرافی  ” Kraken ” بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:  آموزش کامل ثبت نام و خرید و فروش با صرافی WazirX

امنیت در صرافی کراکن  Kraken  چگونه است؟

تاکنون گزارشی مبنی بر هک و یا مشکلات دیگر از این صرافی گزارش نشده است. یکی از ویژگی های خوب این صرافی تایید هویت دو عاملی یا ” 2FA “ می باشد. شما می توانید با فعال نمودن این ویژگی امنیت حساب کاربری صرافی خود را تا حد زیادی بالا ببرید. از اقدامات خوب دیگر این صرافی، کلید امنیتی می باشد. اگر کلید امنیتی حساب کاربری صرافی خود را فعال کنید، با فراموش نمودن رمز عبور مجدد می توانید وارد حسابتان شوید. پس از تعیین کلید امنیتی ازآن مراقب کنید و در حفظ و همچنین مراقب از آن کوشا باشید.

یکی از مهم ترین راه های برقراری امنیت در صرافی این است که خودتان حواستان باشد. هکران در صورتی که نتوانند به صورت کلاه سیاه به شما حمله کنند از راه های دیگر اقدام به انجام این کار می کنند. یکی از این نوع کار ها پیاده سازی مهندسی اجتماعی بر روی شما می باشد.  این کار اینگونه انجام می شود که آنها از خودتان گذرواژه هایتان را دریافت می کنند. پس در نتیجه یکی از راه های مراقب از حساب محافظت کلامی خودتان می باشد.


مقدار کسر کارمزد صرافی کراکن Kraken چه مقدار می باشد؟

کارمزد های این صرافی متغیر است و تقریبا می توان گفت چیزی حدود 0.03 درصد الی 0.13 می باشد. تقریبا می توان گفت که مقدار کارمزدی که این صرافی از شما کم می کند نسبت به بعضی از صرافی ها کمتر است. تا به این قسمت به صورت کامل با این صرافی آشنا شدید. در ادامه همراه ما باشید تا اگر کار با این صرافی برایتان مشکل است، آن را به صورت کامل آموزش ببینید.


چگونه می توان ترید و یا خرید و فروش را با این صرافی آغاز کرد؟

برای شروع انجام این کار ابتدا باید، در این صرافی یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری باید به آدرس ” https://www.kraken.com/ ” مراجعه کنید. این سایت، سایت رسمی صرافی ” Kraken ” می باشد. پس از ایجاد حساب کاربری می توانید عملیات خرید و فروش را آغاز کنید. اگر در ادامه همراه ما باشید، تمامی این مراحل را به شما آموزش خواهیم داد.


آموزش ثبت نام در صرافی کراکن Keraken

ثبت نام در این صرافی بسیار راحت انجام می شود. و تنها شما می توانید در چند دقیقه مراحل ثبت نام خود را به پایان برسانید. همانطور که گفتیم، برای شروع باید ابتدا در صرافی ثبت نام کنید. برای ثبت نام در صرافی کراکن بر روی لینکی که در قسمت قبل برایتان قرار دادیم، کلیک کنید تا وارد صرافی شوید. پس از ورود به صرافی، طبق مراحل ذیل شروع به انجام کار کنید.

  1. پس از ورود به سایت سمت چپ بر روی گزینه ” Create Account ” کلیک کنید.
  2. حال در صفحه جدید، باید مشخصات خود را وارد کنید. این مشخصات عبارت اند از: ایمیل، نام کاربری و همچنین رمز عبور.
  3. پس از وارد نمودن مشخصات، نوبت به آن رسیده است که تیک تایید قوانین را فعال کنید و سپس برای نهایی شدن ثبت نام تایید کنید که ربات نیستید و در انتها بر روی ” Create Account ” کلیک کنید. یادتان باشد ایمیل وارد شده توسط شما باید یک ایمیل مرتبط باشد زیرا این صرافی با ایمیل شما کار خواهد کرد. ( می توانید مراحلی که پیش تر گفته شد را در تصویر ذیل مشاهده کنید. )آموزش ثبت نام در صرافی کراکن Keraken
  4. در صفحه بعدی برای تایید شدن حسابتان، یک کد در ایمیل برایتان ارسال می گردد. کد را یادداشت و در فیلد اول وارد کنید.
  5. در فیل دوم نام کاربری و در فیلد سوم رمز عبور خود را تایپ کنید و سپس برای تاییدیه نبودن ربات تیک کپچا را فعال و در انتها بر روی ” Active Account ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )آموزش ثبت نام در صرافی کراکن Keraken

دیدید که به همین راحتی توانستید در صرافی کراکن عضو شوید. پس از عضو شدن در صرافی نوبت به آن رسیده است که عملیات خرید و فروش را آغاز کنید. در ادامه همراه ما باشید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کراکن Kraken

متاسفانه برای شروع عملیات ترید در این صرافی نیازمند تایید هویت هستید. باید هویت خود را به تایید سایت برسانید و سپس اقدام به شروع عملیات ترید کنید. تا زمانی که هویت خود را به صرافی تایید نکنید، نمی توانید با صرافی کار کنید و انگار این صرافی برای شما بسته است. اگر علاقه به انجام ترید در این صرافی دارید باید با یک مدرک و یا پاسپورت پیدا کنید. نباید صرافی متوجه ایرانی بودن شما شود، زیرا اگر این اتفاق بیوفتد حساب شما بسته و دارایی تان بلوکه می شود. برای اینکه از این موضوع جلوگیری کنید می توانید برای ورود به صرافی از ” VPN ” یا ” VPS ” استفاده کنید. شما می توانید این موضوع را در تصویر ذیل بررسی کنید.نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کراکن Kraken


نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در صرافی کراکن Kraken

برای اینکه بخواهید خرید و فروش را آغاز کنید ابتدا باید حساب صرافی تان را شارژ کنید. بنابراین باید از دو قسمت ” Deposit ” و ” Withdraw ” اقدام کنید. برای اینکه بتوانید به این قسمت بیایید از بین گزینه های موجود در سربرگ، بر روی گزینه ” Funding ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در صرافی کراکن Kraken

ممنون از اینکه تا پایان “ صرافی کراکن Kraken ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام وقتتون برای ثبت نام در صرافی کراکن ایا میشه با پاس افعانستان اهراز هویت کنم و بعد با ای پی ترکیه وصل بشم ایا مشکلی پیش میاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا