اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا دیگر توییت های ایلان ماسک تأثیری بر دنیای ارز های دیجیتال ندارند؟

salamcrypto

از زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده عنوان کرد که ممکن است صبحت هایی با ایلان ماسک بکنند و فعالیت های او در توییتر را زیرنظر بگیرند، حالا مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس توییت های خود را با دقت انتخاب می‌کند، وی و دیگر افراد مشهور در اوایل سال میلادی هیجانات زیادی از خود در مورد ارز های دیجیتال نشان دادند. با این حال مدیرعامل فیک دوج کوین همچنان توییت هایی می‌گذارد اما هیجان سابق را ندارد.
یکی از اینفلوئنسر های معروف دوج کوین در توییتر به نام itsALLrisky در توییتر از ایلان ماسک در مورد این ایده که بزرگترین صرافی دیجیتال آمریکایی یعنی کوین بیس باید دوج کوین را لیست کند پرسید و ایلان ماسک پاسخ داد: آره!
کوین بیس بخاطر خرید یک و نیم میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا سود زیادی نصیبش شد.
پانزده ساعت پس از این پاسخ ایلان ماسک، قیمت دوج کوین تقریباً 5 درصد افزایش یافته و بیت کوین هم اوج قیمتی خود را رد کرد و به رکورد جدیدی را ثبت کرد و به بالای 60 هزار دلار رسید. در زمان نوشتن این مقاله ارزش کل بازار 4.9 درصد افزایش یافته بنابراین توییت ماسک تأثیر چندانی نداشته است.
در اوایل فوریه، گزارشی از Blockchain Research Labs منتشر شد که نشان داد توییت های ایلان ماسک تأثیر شدیدی بر قیمت بیت کوین و دوج کوین داشته است. به ویژه توییت یک کلمه ای ماسک :  DOGE که باعث افزایش قیمت شدید این ارز دیجیتال شد به طوری که در پنج دقیقه 8.17 درصد رشد کرد و در یک ساعت رشدی 17.31 درصدی را تجربه کرد.
حتی در زمانی که هیجانات زیادی در بازار وجود داشت، توییت های ماسک همیشه باعث پامپ بازار نمی‌شدند به عنوان مثال توییتی که در زمان کریسمس گذاشت و یا توییتی که در 15 فوریه در مورد دوج کوین گذاشت و در کوتاه مدت باعث شد این ارز دیجیتال افت کند ولی دوباره به سطح قیمتی قبلی خود بازگشت.
در ماه فوریه، تسلا که مدیرعامل آن ایلان ماسک است بازار را به شکل قابل توجهی به حرکت در آورد. تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین را از درآمد ناخالص خود از صرافی کوین بیس خرید و باعث شد بیت کوین در کوتاه مدت دچار رشد 12 درصدی شود و از سطح 42 هزار دلار عبور کند. تسلا همچنین اعلام کرد که پذیرش بیت کوین برای خرید خودرو های خود را آغاز کرده است.
منبع: Beincrypto

بیشتر بخوانید:  قرار داد های هوشمند مبتنی بر بلاک چین DOT که در سال 2021 می آید..

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا