بررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

آموزش نصب و راه اندازی ماینر Antminer s9j و Antminer s9i و Antminer s9

در این مقاله قصد داریم تا به شما همراهان عزیز سایت زوم ارز آموزش راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 از شرکت بیت مین را توضیح بدهیم. این مدل از ماینر با هش ریت های 13.5 و 14 تراهش در بازار عرضه شده است شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید تا با این دستگاه ماینر بیشتر آشنا شوید.

 

بررسی دستگاه ماینر Antminer s9

دستگاه ماینر Antminer s9 در دو هش ریت مختلف تولید و روانه بازار شده است. این دستگاه در سال 2017 توسط شرکت معروف و محبوب بیت مین ” BitMain ” طراحی و تولید و سپس در بازار تجهیزات ماینینگ عرضه شد. این ماینر از الگوریتم SHA-256 جهت پردازش اطلاعات استفاده می کند. این الگوریتم از ارز دیجیتال معروف و محبوب این روز های بازار ” بیت کوین ” پشتیبانی می کند، شما می توانید با تهیه و به کارگیری این ماینر به استخراج رمز ارز بیت کوین و یا دیگر رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند بپردازید.

این ماینر با دو پردازنده همسان اما با هش ریت های مختلف تولید شده است. همانطور که گفتیم نرخ هش ریت این دستگاه 13.5 & 14 تراهش می باشد. شما می توانید طبق نیازتان مدل مورد نظرتان را تهیه کنید و سپس اقدام به استخراج کنید.

این ماینر در ابعاد 350 * 135 * 158 میلی متر و همچنین با وزنی حدود به 4.2 کیلوگرم تولید شده است همچنین این دستگاه برای خنک سازی خود، از دو فن استفاده می کند. یک فن در پشت و یک فن در جلوی دستگاه.

“” برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه ماینر AntMiner S9 13.5 & 14 TH/s  کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید. “”

بیشتر بخوانید: مشخصات دستگاه ماینر Antminer S9 سری های 13.5TH و 14TH


بررسی دستگاه ماینر Antminer s9i

دستگاه ماینر Antminer s9i از دیگر دستگاه های سری ” S ” کمپانی بزرگ بیت مین می باشد. این دستگاه مانند باقی ماینر های سری ” S ” با دو هش ریت 14Th و 14.5Th تولید و در بازار عرضه شده است. ماینر Antminer s9i از الگوریتم معروف ” SHA-256 ” جهت رمزگشایی اطلاعات استفاده می کند. هماینطور که می دانید رمز ارز معروف و محبوب این روزهای بازار ” Bitcoin ” یا ” بیت کوین ” از این الگوریتم پشتیبانی می کند، شما می توانید با استفاده از این ماینر به راحتی با تشکیل یک مجموعه اقدام به استخراج بیت کوین کنید.

همانطور که گفتیم، ماینر Antminer s9i با دو هش ریت مختلف تولید شده است، پردازنده هر دو دستگاه باهم یکی است تنها تفاوت مقدار هش ریت آن می باشد که همین امر موجب تفاوت آن ها شده است. به گفته کمپانی بیت مین، ماینر نسخه 14.5 تراهش، نسخه اصلاحی ماینر 14 تراهش می باشد.

اندازه هر دو دستگاه تقریبا با هم برابر است. ابعاد دستگاه ماینر Antminer s9i برابر با 350 *  135 * 158 میلیمتر است همچنین وزن این دو دستگاه ماینر چیزی حدود به 4.2 کیلوگرم می باشد که نسبت به هم رده های خود عددی قابل مقایسه تری هستند.

برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه های ماینر Antminer s9i 14.5Th و Antminer s9i 14Th کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : مشخصات دستگاه ماینرهای AntMiner S9i 14Th/s  &  AntMiner S9i 14.5Th/s


بررسی دستگاه ماینر Antminer s9j

دستگاه ماینر Antminer s9j از دیگر دستگاه های کمپانی بزرگ بیت مین می باشد. این کمپانی توانسته است با تولید و عرضه محصولات میان رده خود همانند محصولات سری ” S ” که در این مقاله مطالعه نمودید، بازار تجهیزات ماینینگ را تا حدودی به خود اختصاص دهد. از دیگر محصولات سری ” S ” شرکت بیت مین ماینر Antminer s9j نام دارد. این ماینر همانند دیگر ماینر های سری ” S ” توانسته است محبوبیت خوبی را در میان عموم ماینر ها ایجاد کند. ماینر Antminer s9j تنها یک نوع تولید شده است و همچنین هش ریت آن نیز 14.5 تراهش می باشد. این ماینر می تواند به راحتی به استتخراج رمز ارز بیت کوین بپردازد.

الگوریتم ” SHA-256 “، نوع الگوریتم دستگاه ماینر Antminer s9j می باشد. این ماینر جهت حل معادلات بلوک ها از این الگوریتم پشتیبانی می کند. همانطورر که گفتیم شما می توانید با استفاده از این دستگاه به راحتی رمز ارز بیت کوین استخراج کنید. ارز دیجیتال بیت کوین نیز از الگوریتم ”  SHA—56 ” پشتیبانی می کند.

ابعاد حدودی این ماینر 350 * 135 * 158 میلیمتر و همچنین وزن حدودی آن 4.2 کیلوگرم می باشد. تقریبا اندازه و وزن تمام ماینر های سری ” S ” کمپانی بیت مین یک شکل است و مشکلی در آن نیز دیده نمی شود.

برای اینکه اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به دستگاه ماینر AntMiner S9j 14.5TH/s  کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : مشخصات دستگاه ماینرهای AntMiner S9j 14.5TH/s 

 


معرفی قسمت های مختلف دستگاه های ماینر AntMiner S9  &  AntMiner S9i  &  AntMiner S9j

این دستگاه ماینر دارای اجزای مختلفی می باشد. در این قسمت لازم می دانیم یک نکته مهم را خدمت شما عزیزان بگوئیم.

اکثر دستگاه های ماینر کمپانی بزرگ و معروف بیت مین دارای اجزاء یک شکل می باشد، یعنی تمام امکانات پیاده سازی شده بر روی دستگاه های این شرکت یکی می باشد.

راهنمای راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 اجزا تشکیل دهنده دستگاه های ماینر AntMiner S9  &  AntMiner S9i  &  AntMiner S9j  شامل:

1.      کابل برق / اتصال برق

2.      مرکز کنترل ماینر

3.      دکمه ثبت ای پی ” IP ”

4.      اتصال کابل شبکه

5.      دکمه ریست ماینر

6.      چراغ قرمز، نشانه عدم ارتباط / شکست

7.      چراغ سبز، نشانه عملکرد صحیح ماینر

8.      بدنه آلومینیوم

9.      فن خنک کننده


راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9

برای راه اندازی دستگاه های سری ” S ” کمپانی بیت مین نیازمند یک کامپیوتر و اینترنت هستیم. ابتدا، دستگاه ماینر را به وسیله کابل مخصوص به برق متصل می کنیم و سپس دستگاه به همراه کامپیوتر را روشن می کنیم.

بیشتر بخوانید:  مشخصات کلی دستگاه ماینر Antminer DR3

به وسیله یک کابل ” شبکه ” یا ” LAN ” دستگاه را به اینترنت متصل می کنیم و سپس نرم افزار ” IP Reporter ” را دانلود و نصب می کنیم.

دانلود نرم افزار  IP Reporter 

شما می توانید نرم افزار ” IP Reporter ” را از ایـــنجــــــــــــا دانلود کنید. ( فایل دانلودی به صورت زیپ ( فشرده شده ) می باشد، هنگام استخراج به عنوان گذرواژه www.zoomarz.com را وارد نمایید )

پس از دانلود، نرم افزار را اجرا می کنیم و سپس سه کادر به همراه چند گزینه نمایان می شود.

  • ” Shelf ” یا ” قفسه “
  • ” Step ” یا ” گام “
  • ” Positioon ” یا ” موقعیت “

در صورت استفاده خانگی از این ماینر، بدون اینجاد تغیر در مقدار پیش فرض ” 1 ” بر روی گزینه ” Start ” کلیک می کنیم. در صورتی که قرار است از ماینر ها در فارم استفاده شود اها را به مقدار مورد نظر تغییر و سپس بر روی گزینه  ” Start ” کلیک می کنیم. ( تصویر ذیل را مشاهده کنید )راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 - سری s

پس از اینکه بر روی گزینه ” Start ” کلیک کردیم، بلافاصله دستمان را به مدت ” 5 ثانیه ” بر روی دکمه ” IP Reporter ” که در مرکز کنترل دستگاه قرار دارد نگه می داریم. زمانی که متوجه یک بوق کوتاه شدیم، دستمان را رها می کنیم. (تصویر ذیل را مشاهده کنید )IP-Reporter - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9

پس از شنیدن صدای بوق اگر به صفحه نمایش کامپیوترتان دقت کنید، متوجه خواهید شد که ای پی ” IP ” دستگاه ماینر شما بر روی صفحه نمایش، نمایان می شود.

نوشتن آی پی - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9به همین راحتی توانستید ای پی دستگاه ماینر خود را به وسیله نرم افزار ” IP Reporter ” به دست آورید.


آموزش اتصال دستگاه ماینر به استخر

برای اینکه وارد تنظیمات دستگاه ماینر Antminer s9 شوید، ابتدا باید ای پی دستگاه را در آدرس بار مرورگرتان وارد و سپس بر روی جستجو کلیک کنید.

در صفحه پیش روی شما، از شما در خواست وارد نمودن ” Username ” نام کاربری ” و ” Password ” گذرواژه ” می کند. شما به عنوان ” Username ” یا ” نام کاربری ” و ” Password ” یا ” رمز عبور ” کلمه ” root ” را ( با حروف کوچک ) وارد کنید. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اشتباه بود، حتما به دفترچه راهنما که درون جعبه دستگاه قرار دارد مراجعه و سپس آن را مطالعه کنید.

در اینجا، شما توانستید وارد تنظیمات پیکربندی دستگاه ماینر شوید، حال باید یک استخر مناسب انتخاب کنید. برای انتخاب نوع استخر می توانید به مقاله ذیل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: استخر استخراج Mining Pool چیست ؟

پس از ورود به تنظیمات پیکربندی دستگاه ماینر، جهت آدرس دهی و اتصال به استخر ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی سربرگ ” Miner Configuration ” کلیک  کنید.حال دراین قسمت با صفحه ذیل رو به رو می شوید.اتصال دستگاه ماینر به استخر

در قسمت ” URL ” باید آدرس استخر را وارد نمایید. آدرس استخر را می توانید پس از ثبت نام در استخر، در پنل مدیریتی خودتان درون استخر ببینید.

پس از وارد نمودن آدرس باید ” Worker ” و سپس ” Password ” را وارد نمایید. در انتها با قرار دادن ” Work Mode ” بر روی ”  Normal ” عملیات مایین کردن را آغاز کنید.


آموزش بک آپ یا پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر

تقریبا اکثر ماینر های موجود کمپانی بیت مین دارای یک پنل مدیریتی می باشند. برای اپدیت ماینر های سری ” S ” تنها با دنبال نمودن مراحل زیر، موفق به انجام این کار می شوید.

ابتدا در وحله اول پس از دانلود فایل اپدیت مورد نظر، باید از دستگاه ماینر خود یک بک اپ یا پشتیبان تهیه کنید. این عمل به شما کمک می کند که اگر به هر دلیلی فایل اپدیت با دستگاه شما همخوانی نداشت، با بارگذاری فایل بک اپ تنظیمات دستگاه را مانند قبل برگردانید. حال در ادامه همراه ما باشید تا به اتفاق یک دیگر دستگاهمان را آپدیت کنیم.


تهیه بکاپ از تنظیمات دستگاه های ماینر

ابتدا وارد پنل می شویم. پس از ورود، با انتخاب گزینه ” System ” و سپس  گزینه ” Upgrade ” وارد پتجره ی جدیدی می شویم. در این پنجره شما همم می توانید بک اپ یا پشتیبان تهیه کنید و هم می توانید با وارد نمودن فایل اپدیت دستگاه خود را اپدیت کنید. در این قسمت طریقه تهیه بک اپ را به شما آموزش می دهیم.

برای تهیه بک اپ کافیست در این قسمت بر روی گزینه ” Generate archive ” کلیک کنیم تا دستگاه شروع به بک اپ گیری از نسخلی فعلی خود کند. پس از پایان بکاپ گیری به سراغ نصب آپدیت می رویم. ( تصویر ذیل بیانگر گزینه های تهیه بک اپ می باشد )آموزش بکاپ از تنظیمات دستگاه


آپدیت دستگاه های ماینر AntMiner S9 & AntMiner S9i & AntMiner S9j

برای اپدیت نمودن دستگاه های ماینر AntMiner S9  &  AntMiner S9i  &  AntMiner S9j تنها باید مراحلی که جهت تهیه بک اپ را طی کردید، دوباره بروید و سپس از قسمت ” Flash New Firmware Image “، فایل دانلود آپلود که در دو مرحله دانلود کرده اید را وارد کنید و سپس تیک گززینه ” Keep Setting ” را بردارید تا اپدیت دستگاه به درستی و کامل انجام شود. ( تصویر ذیل نشانگر این عمل می باشد  )آپدیت دستگاه های ماینر

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم متوجه شویم که برای دستگاهمان اپدیت آمده است یا خیر. برای این که بخواهید متوجه این موضوع شوید ابتدا باید به سایت کمپانی بیت مین مراجعه کنید و سپس به قسمت آپدیت دستگاه ها بروید. حال اینجا با پیدا نمودن دستگاهتان و چک نمودن مدل و همچنین ورژن نرم افزاری آن متوجه می شوید که برای دستگاهتان اپدیت آمده است یا خیر.

برای اینکه متوجه مدل و ورژن فعلی نرم افزار دستگاهتان شوید، پس از ورود به پنل مدیریتی دستگاه با توجه گزینه های موجود، ابتدا گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Overview ” را انتخاب کنید. حال در این بخش، اگر به قسمت ” File System Version ” دقت کنید می توانید مدل و همچنین ورژن نرم افزاری دستگاه ماینر خود را ببینید.

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی دستگاه ماینر Antminer s9 با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن