اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آغاز به کار روبل دیجیتال در 2022

salamcrypto

بانک مرکزی روسیه امیدوار است تا پایان سال 2021 بتواند یک نمونه اولیه از روبل دیجیتال را تکمیل کند.گزارش شده است که یکی از مدیران ارشد روسیه مدعی شده که بانک مرکزی روسیه انتظار دارد که روبل دیجیتال فعالیت خود را در سال 2022 آغاز کند.
الکسی زابوتکین معاون رییس بانک مرکزی روسیه گفت که این بانک در حال برنامه ریزی برای تکمیل نمونه اولیه روبل دیجیتال تا پایان سال 2021 است.زابوتکین این خبر را در یک کنفرانس آنلاین به میزبانی مدرسه اقتصاد مدرن مسکو اعلام کرد.
زابوتکین اظهار داشت که نمونه اولیه روبل دیجیتال معاملات واقعی را پشتیبانی نمی‌کند بلکه به عنوان یک نقطه شروع برای ساخت اکوسیستم اقتصادی جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. زابوتکین اظهار داشت: بر اساس این نمونه اولیه در سال آینده روبل دیجیتال فعالیت آزمایشی خود را آغاز خواهد کرد.
همانطور که قبلاً گزارش دادیم، بانک مرکزی روسیه برنامه های CBDC خود را در اواخر سال 2020 رسماً منتشر کرد و در اکتبر گذشته مقاله ی مشاوره ای در مورد توسعه روبل دیجیتال صادر کرد. در ماه ژانویه انجمن بانکداری روسیه نظر خود را در مورد این پروژه اعلام کرد و هشدار داد که تمام برنامه های پیشنهادی بانک مرکزی روسیه برای روبل دیجیتال  شامل تعدادی از خطرات مرتبط با امنیت سایبری و کلاهبرداری می‌باشد.
در اواخر ماه فوریه اولگا اسکوروبوگاتووا معاون اول رییس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که این بانک در حال برنامه ریزی برای توسعه روبل دیجیتال است. وی گفت که این بانک احتمال اخذ هزینه یا کارمزد را برای هزینه های نقل و انتقال بین کیف پول های روبل دیجیتال را رد نکرده است.
به نظر شما آیا در صورت آغاز به کار موفقیت آمیز روبل دیجیتال مردم روسیه از آن استقبال خواهند کرد؟
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  3 درصد از کل بیت کوین در گردش در اختیار Grayscale است.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا