استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

راه اندازی ماینر L3 | آموزش نصب انت ماینر های ++L3 و L3+ و L3

salamcrypto

دستگاه ماینر که قرار است در این مقاله برایتان شرح دهیم، اگر به اسم آن ها توجه کنید خواهید دید که تمامی آن ها ساخت کمپانی بیت مین می باشد. دستگاه های Antminer L++ | L+ | L  ماینر های تولید شده سری L این کمپانی می باشد که در هش ریت ها ( نرخ پردازش ) متفاوت تولید شده اند. غیر از نرخ پردازش گاها برخی از امکانات آنان نیز تغیر کرده است اما این تغییرات هیچ تغییری بر روی نحوه راه اندازی آنان ایجاد نخواهد کرد. در این مقاله ابتدا با این سه ماینر آشنا خواهیم شد و سپس طریقه نصب و راه اندازی را به صورت کامل و تصویری به شما خواهیم گفت.شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. همراه ما باشید.

 

بررسی دستگاه ماینر Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

ماینر های Antminer L3++ و Antminer L+ و Antminer L ساخته کمپانی بیت مین می باشد. همانطور که می دانید کمپانی بیت مین یکی از برترین کمپانی های تولید دستگاه های ماینر در سطح جهان می باشد. به راحتی می توانید از این ماینر ها در جهت استخراج رمز ارز پشتیبانی شده استفاده کنید.

دستگاه ماینر L3++ در سال 2018 و دستگاه ماینر L3+ در سال 2017 تولید شده اند. این ماینر ها توانسته اند که رقابت خوبی را در بازار شروع کنند. ابعاد و اندازه و همچنین وزن هر دو ماینر یکسان است و تغییری در آن ایجاد نشده است. ابعاد این ماینر برابر با 188 * 130 * 352 میلی متر و همچنین وزن آن ها نیز برابر با 4.4 کیلوگرم می باشد.

نرخ پردازش هر دو ماینر متفاوت است اما پردازشگر هر دو ماینر از 4 برد به همراه 288 عدد چیپست استفاده شده است. مدل چیپست های استفاده شده این ماینر ” BM1485 ” می باشد. حداکثر نرخ پردازش دستگاه ماینر Antminer L3+ برابر با ” 504 مگاهش ” و همچنین حداکثر نرخ پردازش دستگاه ماینر Antminer L3++ برابر با ” 580 مگاهش ” می باشد.

صرافی ایرانی کارت

الگوریتم پردازشی هر دو ماینر نیز ” Scrypt ” می باشد. شما می توانید به راحتی با استفاده از این ماینر رمز ارز های مورد نظرتان که از الگوریتم ” Scrypt ” پشتیبانی می کنند را استخراج کنید.

میزان مصرف برق دستگاه ماینر Antminer L3+ برابر با 800 وات و همچنین میزان مصرف برق دستگاه ماینر Antminer L3++ برابر با 942 وات می باشد. ولتاژ ورودی هر دو ماینر نیز 12 ولت می باشد.

کمپانی بیت مین در هر دو ماینر از دو فن در جهت کاهش دما و همچنین تهویه هوا استفاده کرده است. با استفاده از فنی که در جلوی ماینر قرار گرفته است ماینر به راحتی خنک می شود. البته هوای بیرون نیز کمک قابل توجه ای به کاهش دما می کند زیرا که این هوا با استفاده از فن جلو وارد دستگاه می شود و پس از تهویه و کاهش دما، با استفاده از فنی که در پست ماینر نصب شده است خارج می شود.

آلودگی صوتی و یا همان سطح نویز، به اصطلاح در عموم سر و صدا نیز یاد می شود. آلودگی صوتی ماینر Antminer L3+ برابر با 70 دسی بل و همچنین آلودگی صوتی ماینر Antminer L3++ برابر با 76 دسی بل می باشد. این مقدار نویز مربوط به میزان پردازش ماینر ها می باشد. طبیعی است که هر چه قدرت پردازش بیشتر شود کارکرد فن ها نیز افزایش می یابد و در نتیجه آلودگی صوتی بیشتری تولید می کند.

در ادامه همراه ما باشید تا به صورت تصویری با اجزا مختلف این ماینر ها آشنا شویم.

 

معرفی اجزاء دستگاه های ماینر Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

در این قسمت همانطور که می دانید طبق روال گذشته به صورت تصویری به معرفی اجزائ مختلف این ماینر می پردازیم. در مقاله های پیشین بررسی دستگاه ها ماینر بارها گفتیم که اجزا اکثر ماینر ها باهم یک شکل هستند. تنها تفاوت آن ها عمدا مربوط به سخت افزار می باشد. تغییرات ظاهری زیادی در ماینر ها به چشم نمی خورد مخصوصا ماینر های یک کمپانی.

به عنوان مثال: 99 درصد ماینر های کمپانی بیت مین شبیه به یک دیگر هستند. این شباهت مربوط به اجزاء محتلف آن ها می باشد. به عنوان مثال در تمام آن ها دکمه ای با نام ” IP Reporter ” وجود دارد که مخصوص ثبت و یا گزارش ای پی ماینر می باشد و همچنین تمامی آن ها یک محل جهت اتصال کابل شبکه موجود است. از این طریق می توانید ماینر را به اینترنت نیز متصل کنید. البته این مورد در تمام ماینر ها ( کمپانی های مختلف ) یکسان است. در تصویر ذیل می توانید اجزاء مختلف این ماینر ها را مشاهده فرمایید.

اجزاء ماینر L3 - راه اندازی دستگاه ماینر L3


دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب و راه اندازی کامل دستگاه های ماینر Antminer L3

نصب اولیه ماینر های Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

در ابتدا، مهم ترین کاری که باید صورت پذیرد این است که ماینر در یک مکان مناسب با آب و هوای مناسب و مطلوب قرار بگیرد. این شرایط می تواند کمک زیادی به طولانی تر شدن عمر دستگاه کند. اگر می دانید مکان مد نظر شما یک مکان مناسب نیست، قطعا در آن مکان از تجهیزات تهویه هوای مناسب استفاده کنید.  پس از رعایت نکات و فراهم نمودن شرایطی که بیان کردیم، می توانید ماینر را با استفاده از یک کابل شبکه و یا LAN به اینترنت متصل کنید و سپس کابل مخصوص برق را از داخل جعبه خارج و به ماینر متصل کنید. در این قسمت باید ای پی ماینر را به دست آوریم. برای انجام این کار نیاز به یک نرم افزار داریم. ما در این آموزش قرار است از نرم افزار IP Reporter استفاده کنیم. در ادامه می توانید این نرم افزار را از همین قسمت دانلود کنید.

دانلود نرم افزار IP Reporter

همانطور که گفتیم شما می توانید به وسیله نرم افزار ” IP Reporter ” اقدام به، به دست آوردن ای پی ماینر خود کنید. به همین منظور اگر این نرم افزار را در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود ندارید می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود آن کنید.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر A3 | آموزش نصب انت ماینر A3

 

 

پس از پایان دانلود ابتدا به نکات ذیل توجه کنید:

نکته1: فایل پیش روی شما یک فایل فشرده شده است. برای خارج سازی از حالت فشرده باید از نرم افزار ” Winrar ” استفاده کنید. شما می توانید ابتدا این نرم افزار را از بستر اینترنت دانلود و سپس به کمک آن فایل دانلودیتان را از حالت فشرده خارج کنید. ( رمز عبور فایل www.zoomarz.com ” با حروف کوچک ” می باشد )

نکته2: فایل دانلود شما غیر قابل نصب است و نیازی به نصب ندارد، در اصطلاح به این نوع نرم افزار ها، ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند. برای اجرا تنها نیاز است بر روی آیکون آن دوبار کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود.

راه اندازی کامل دستگاه های ماینر Antminer L3

برای اینکه بتوانید دستگاه ماینر خود را راه اندازی کنید هماطنور که گفتیم نیاز مند این هستید تا با استفاده از ای پی وارد پنل کاربری خود شوید. حال باید برای به دست آوردن ای پی بر روی آیکون نرم افزار دوبار کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود.

پس از اجرا شما صفحه ای رو به رو خواهید شد که شامل چندین گزینه و چندین فیلد می باشد. ما در این قسمت تنها با گزینه ” Start ” و فیلد های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت ” قرار است کار داشته باشیم. به دو نکته ذیل توجه کنید.

نکته1: اگر قرار است از این ماینر به صورت خانگی استفاده کنید، هرگز مقادیر پیشفرض فیلد ها را تغیر ندهید . مستقیما بر روی ” Start ” کلیک کنید.

نکته2: اگر قرار است از این ماینر در جهت استفاده در یک مجموعه یا فارم بکار رفته شود قطعا باید مقادیر فیلد ها را تغیر بدهید . سپس بر روی گزینه ” Start  ” کلیک کنید.

( همانند تصویر ذیل )

شروع ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر L3بلافصله پس از اینکه بر روی گزینه ” Start ” کلیک کردید باید انگشت خود را بر روی دکمه IP Reporter ماینر فشار دهید و تا هنگام شنیدن صدای بوق انگشت خود را رها نکنید. ( همانند تصویر ذیل )

عکسریست دستگاه های ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر L3

پس از شنیدن صدای بوق انگشت خود را از روی دکمه بردارید و به سراغ کامپیوتر و لپ تاپ بروید. اگر به صفحه نمایش دقت کنید متوجه می شوید کع ای پی ماینر بر روی مانیتور شما نمایش داده شده است. حال می توانید از این ای پی برای ادامه انجام مراحل تنظیمات استفاده کنید.

نمایش ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر L3


آموزش اتصال به استخر ماینر های Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

برای اتصال به استخر ابتدا باید آدرس استخر های مورد نظرتان را یادداشت کنید. شما می توانید به هر ماینر سه استخر معرفی کنید و ماینر موظف است برای استخراج از سه ماینری که شما معرفی کرده اید استفاده کند. برای ثبت استخر ابتدا مرورگرخود را باز کنید و ای پی بدست آمده از نرم افزار گزارش ای پی را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنید. در اینجا از شما می خواهد که ” User name ” یا نام کاربری و ” Password ” یا گذرواژه ماینر را وارد کنید. این نام کاربری و گذرواژه به صورت پیشفرض root ثبت شده است. با وارد کردن عبارت root می توانید وارد پنل تنظیمات ماینر خود شوید.

حال برای اتصال مایتر به استخر همانظور که گفتیم باید آدرس استخر را وارد کنید. برای اینکه بتوانید آدرس استخر را به ماینر بدهید باید ابتدا بر روی گزینه ” General Setting ” ضربه بزنید. پس از اینکه دیگر گزینه ها برایتان نمایان شد بر روی گزینه ” Miner Configuration ” کلیک کنید. حال باید در فیلد های ” URL ” آدرس استخر و در فیلد های ” Worker ” نام ماینر و در فیلد های ” Password ” رمز عبور خود را وارد کنید. در انتها باید برای ذخیره تغییرات بر روی گزینه ” save ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

اتصال به استخر - راه اندازی دستگاه ماینر L3


پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer L3++ و Antminer L3+ و Antminer L3

پشتیبان گیری ماینر به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل پس از آپدیت تنظیمات دستگاه را به قبل از آپدیت برگردانید. به همین منظور به راحتی از این موضوع نگذرید و حتما از ماینر خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

آموزش پشتیبان گیری از دستگاه های ماینر Antminer L3

برای تهیه پشتیبان ابتدا بر روی گزینه ” System ” و سپس بر روی گزینه ” Upgrade ” کلیک کنید. حال باید با ضربه بر روی گزینه ” Generate archive ” فرآیند بک اپ گیری را آغاز کنید. همانند تصویر ذیل

آموزش پشتیبان گیری

آموزش آپدیت دستگاه های ماینر Antminer L3

برای آپدیت ماینر در همان صفحه ای که اقدام به تهیه بک اپ کرده اید بمانید. اگر به انتهای صفحه دقت کنید متوجه خواهید شد که از چه قسمتی می توانید فایل آپدیت را وارد کنید. شما می توانید این عمل را همانند تصویر ذیل انجام دهید.

آموزش به روز رسانی


سوالات متداول

چگونه می توان ماینر را بروزرسانی کرد؟

ابتدا باید ورژن فریمور دستگاه را چک کرده و تاریخ آن را مشاهده کنید.سپس به سایت اصلی توسعه دهنده مراجعه کرده و فریمور را دانلود کنید.سپس در قسمت overview شما می توانید روی بروزرسانی کلیک کرده و آن را آغاز کنید .فقط توجه کنید که اینترنت دستگاه در طول فرآبند بروزرسانی دچار قطعی نشود.پس از پایان نیز با ری استارت کردن دستگاه ماینر با فریمور جدید آغاز به فعالیت می کند.

چگونه ماینرم را به تنظیمات کارخانه بازگردانم ؟

یک دکمه به نام reset در کنترل برد دستگاه قرار دارد .برای بازگشت به تنظیمات کارخانه ابتدا ماینر را روشن کنید اجازه دهید 5 دقیقه از روشن بودن آن بگذرد و سپس دکمه یاد شده را به مدت 10 ثانیه نگه دارید، دستگاه ریست می شود.همچنین چراغ چشمک زن قرمز نشان دهنده انجام شدن فرآیند ریست می باشد.

هزینه برق انت ماینر L3 در ماه حدودا برای هر یک دستگاه چقدر است ؟

اگر از برق صنعتی استفاده شود حدود 200 الی 300 هزار تومان و در صورت استفاده از برق خانگی حدود 300 تا 400 هزار تومان هزینه ماهانه این دستگاه ماینر می باشد.

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی دستگاه ماینر L3 با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. مرسی من ندارم ولی خیلی مطلبت بنظر کامل می اومد. سطح صداش نمیدونم ایا ایجاد مزاحمت میکنه؟
    و حدودا عمر مفیدشون چقدره این ماینرا

    1. سلام ، دوست عزیز تمام ماینر های صدایی را دارند که کمی اذیت کننده است که می توانی با باکس های سایلنت و فن های حلزونی صدا را کم کنید.
      عمر ماینر نیز سخت افزاری است ، دستگاه سخت افزاری بلاخره امکان خرابی را دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا